těší mě

Těší mě - Larone

10. září 2011 v 19:26 | Larone (a Kitt C.)
Po dlouhé době mi do schránky připlul e-mail s členem, který by se rád představil všem návštěvníkům stránek Fotografia. Larone se omlouvám za to, že zveřejnění článku tak dlouho trvalo (nevím, kde mi hlava stojí a začínám z toho šílet) a všechny ostatní vyzývám ke čtení a rozkliknutí celého článku o Larone, velmi talentované (a dle mě nadějné) fotografce.

Ahojky, jmenuji se Lucka na blogu si říkám Larone a jsem celkem společenský člověk, který rád ukazuje svou tvorbu, proto Vás dnes budu otravovat v těší mě právě já. A předem se omlouvám, že je to táááák dlouhé, ale zrovna mám psavou, muhehe :-D


Těší mě - Foterka

5. července 2011 v 15:58 | Foterka (& Kitt C.)
Členové (snad to bylo tím koncem roku) nějak ztratili chuť se představovat, proto rubrika trošku vázla, ale s počátkem prázdnin čekám kopu e-mailů ;)
Dnes se seznámíte s Foterkou, fotografkou už téměř od plenek.

Ahoj milý fotografický klube a všichni jeho milí čtenáři! :) Je na čase se taky zapojit. Úvodem bych chtěla popřát všem hezké prázdniny, aby Vám neutíkaly sprintem jako mně....


Těší mě - Leňaca

18. června 2011 v 12:02 | Leňaca (a Kitt C.)
Dnes se představí další člen z naší fotografické bandy. A je to právě Leňaca (mimochodem jsme jmenovkyně :)), nadšená fotografka, převážně koní.

Těší mě - Bruneta

11. června 2011 v 7:00 | Kitt C.
Další z řad našich členů poodkryje svůj závoj anonymity a ti, kteří nechodí na Brunetin blog, více poznají navždy šílenou Brunetu (crazygirl-forever.blog.cz)

No, kde jen začít? =)
Nacházím se zde už patnáctým rokem, i když by mi to nikdo netipl - jsem děsně malinká a drobounká. Ale asi bych upřesnila jen dvě věci - jsem totálně šílená, a ujetá na melíry všech možných barev.(momentálně nosím na hlavičce modrou barvu)
Mám ráda historii, přírodovědné předměty, a k smrti NENÁVIDÍM matematiku.
No, a teď k tomu hlavnímu tématu - fotografování. Nejsem nijak zvlášť v něčem dobrá ani výjimečná, ale i když se některým má tvorba nelíbí, focení miluji - a to naprosto čehokoliv. Dokážu se bezvadně uvolnit, protřídit si myšlenky a odreagovat se. Je to prostě takový můj malý svět, kdy jsem pánem já a všechno určuji.
Ve fotografování se mi líbí snad všechno, řekla bych, že se nedá nic zkazit. Ale co mám asi nejradši, je západ slunce a focení makrem. Líbí se mi, když je něco krásně zaostřené, nebo to v sobě má zvláštní nádech, myšlenku a cit. V poslední době se těžko najde něco originálního, jelikož nějakou věc vyfotí x lidí, a časem se cit vytratí. Ale nejspíš je to také o tom, že to toho člověka prostě baví.
Řekla bych, že určitý vzor nemám… nebo možná ano! Jsou to všichni lidé tady, a prostě každý, koho baví fotit. V neposlední řadě to bude moje starší sestra, která s focením začala dřív než já. To její hezké fotky mě rozhýbaly k tomu jí šlohnout (samozřejmě s jejím povolením xD) foťák, a fotit, fotit a fotit.
Jsem ráda, že jsem v klubu, kde je tolik šikovných lidí, a já si mám co prohlížet a inspirovat se =).
Brunet


Těší mě - Hannah

4. června 2011 v 12:00 | Kitt C.
Týden uběhl jako voda a je tady zase pravidelné představení dalšího člena klubu. Tentokrát se seznámíte s malou usměvavou "sněhulačkou" Hannah, jejíž sídlem je little-smile-girl.blog.cz.

Těší mě -Luci-e

28. května 2011 v 12:00 | Kitt C.
Na začátek jen jedna technická. Článek Těší mě bude vycházet jednou týdně (nejspíš v sobotu), takže se nedivte, pokud po odeslání e-mailu nebude váš článek ihned uveřejněn. Díky :)
Níže se vám představí divně obyčejná, či obyčejně divná Luci-e sídlící na blogu luci-zeli.blog.cz

Těší mě - Gabriella

21. května 2011 v 21:47 | Kitt C.
Tak jsme se rozhodla něco sesmolit:) Předem se omlouvám jestli tam mám chyby, sice jsem to po sobě kontrolovala, ale beztak se tam ještě něco najde:) Gabriella
Odě dneška máte tu možnost lépe se seznámit s dalším členem Fotografického klubu a to s "namyšlenou a zlou" Gabriellou.

Těší mě - rozhovor s Lily

14. května 2011 v 20:19 | Kitt C.
Jako oběť pro první "těší mě" jsem si vybrala signorinu Lily. Právě jí napadlo založit tenhle klub, takže by jste se o ní měli všichni něco dozvědět. Ochotně odpověděla na několik otázek, začtěte se níže ;)

Myslím, že bychom měli začít pěkně od podlahy. Jak tě vlastně napadlo založit Fotografický klub na blog.cz?
Jak mě to napadlo? Budu se o tom muset trochu rozepsat, aby mě každý správn pochopil :) Fotografování je moje vášeň a podobně ráda píši blog, přestože mu nevěnuji tolik času. Mám ráda, když se na mé fotografie někdo podívá a zkritizuje je (nebo pochválí :D) a stejně tak se já ráda dívám na fotografie jiných. Dnes už dávno není fotografie někde v pozadí, naopak se dostává do čela výtvarného umění. Stejně tak na blog.cz mnoho lidí zveřejňuje své fotografie. A protože takoví lidé také rádi komunikují, potřebují nějaký klub, nějaké místo, kde by to mohli dělat. Mnozí budou namítat, že takové kluby jsou, jenže já myslím, že takový není žádný. Všechny tyto kluby dávají prostor všem, kdo něco tvoří, ať je to ckoliv. Fotografie zde není prioritou a lidé se o ní ani moc nepoučí, nezlepší a ne každého tam zajímá. A to je to, co dalo vzniknout našemu klubu. Je to taková odnož všech různých klubů, ale pouze pro fotografy (tím myslím každého, kdo rád fotografuje, nemluvím zde o profesionálech).


Kdy jsi poprvé přičichla k fotografování a kdy tě uchvátilo?
Poprvé jsem fotografovala svojí oblíbenou barbie, takže už to ani nepamatuji - zůstaly mi po tom jen negativy, které nestojí za vyvolání. Ale opravdu mě to chytlo, když mi bylo asi dvanáct/třináct a půjčila jsem si od taťky docela slušný digitální foťák. Bylo to na chalupě a mě se povedlo vyfotit modráska, jak sedí na kopretině. Hned pak uletěl. A tehdy se mi zalíbilo, že můžu navěky zachytit něco, co přestane, skončí, zmizí.. nebo uletí.

Takže když jsi byla malá, fotilas kinofilmem. Vrátila ses k němu i někdy později?
Nedávno jsem si pořídila zrcadlovku na kinofilm a minulý týden pořídila i ten film, takže v nejbližší době to plánuji znovu zkusit. Chci se naučit i sama vyvolávat, tak jsem na to zvědavá :)
Čím ti "klasika" učarovala?
Ani nevím.. možná tím, že z toho dýchá stáří, protože dnes už je vše o navolení čudlíků a pak všechno upravíte v počítači a všechny snímky jsou dokonalé. Fotím digitálně, upravuji v programech, ale chci okusit to pravé "umění fotografie". Mám pocit, že čím vyspělejší je technologie, tím více se jí využívá, aby snímky vypadaly jako když ta technologie nebyla - např. černobílá fotografie, "umělé" polaroidové snímky a jiné.

Odpoutejme se od fotografování.. Už víš, kam budou směřovat tvé kroky po gymnáziu?
Možná se tou otázkou k fotografování zase vracíme.. jenže to je spíš takový.. sen. Nevím, popravdě, ještě nevím. Rozhodně na vysokou, ale kam, to ještě rozmyšlené nemám :)


Představuješ si něco s fotografováním? Myslíš si, že by bylo těžké uchytit se v dnešní době, kdy je fotograf - profesionál téměř na každém rohu?
Ano plánuji něco s fotografováním a zároveň hledám pro mě zajímavou alternativu v případě, že to nevyjde. Myslím si, že je určitě těžké uchytit se v oblasti umělecké, i když nejspíš je těžké uchytit se všude, ale jsem ochotná dřít až do padnutí :) Bavily by mě ateliérové fotografie, ale i reportáž, doma i v zahraničí. Možná to souvisí s mou zálibou v cestování. Kdybych měla finační prostředky, projezdila bych třeba celý svět (s kompletní fotografickou výbavou, samozřejmě :D).

Jaká země tě asi nejvíce láká? Máš radši Evropu, nebo větší exotično?
Nejvíce mě láká Nový Zéland. Kvůli.. úplně všemu. Pocházejí odtamtud ty nejkrásnější scenerie z mého oblíbeného filmu, příroda je tam okouzlující, bez jedovatých pavouků dokonce. Chci vidět kivi! :D Kromě toho tam stále žijí původní obyvatelé svým starým způsobem života, to mě opravdu zajímá. Ale ráda bych viděla i některé části Ameriky, Rusko a ještě párkrát se podívala do Řecka, přestože už jsem byla na několika tamnějších ostrovech. Kromě toho chci zažít pobyt v Paříži, jak se říká "na vlastní pěst". Absolvovala jsem dva zájezdy s průvodcem a toto město mě tak uchvátilo, že bych si ho ráda prošla sama a zašla i do těch nejzapadlejších koutů a viděla pravý francouzský žiivot.


Jak ses dostala ke sbírání kroužků na klíče a létajících talířů?
Kroužky jsem sbírala někdy ve třetí tříde, ani nevím proč. Pak jsem přestala a nedávno zase začla. Můj svazek klíčů čítá sice jen tři klíče, ale spoustu serepetiček okolo, včetně prázdných kroužků. Je to fajn, takhle velkou věc těžko ztratíte a zároveň se dá použít jako velice účinná zbraň. S těmi létajícími talíří to začalo, když jsme jeden dostali v taneční soutěži a nikdo ze skupiny ho nechtěl. Já doma sice jeden měla, ale vzala jsem si ho a řekla si, že si je budu vozit z různých míst jako připomínku. Bohužel, není to zrovna věc, kterou mají všude.

Co bys chtěla vzkázat všem členům Fotografického klubu, všem kolemjdoucím a jiným fotografům?
Aby se nevzdávali svých koníčků, snů a tužeb a šli si za tím, co chtějí. Je-li tím něčím fotografování, mohou začít tady u nás ;)


těší mě - úvod

16. března 2011 v 17:41
Rubrika "Těší mě" je místem, kde můžete všem představit sebe a svou tvorbu. Napište pár vět o sobě, klidně přidejte nějaké fotografie a odpovězte na níže uvedené otázky (klidně je zakomponujte do textu). Zkrátka se nějak představte, fantazii se meze nekladou - čím zajímavější vizitka, tím větší pozornost čtenářů


 
 

Reklama