těší mě

Těší mě - Chloë Noir

20. října 2017 v 8:00 | Soňa K. Photography
Dávala jsem akorát příspěvky na Před a Po dohromady, když jsem si všimla, že tam máme nového člena, který se nám chce všem představit. Tuhle holčinu sleduji sama už nějakou dobu a musím vám říct, že opravdu skvěle fotí, tak teď se o ní i něco nového dozvíme.
Dnes se nám představí Chlöe Noir z blogu http://sinister-death.blog.cz/.

Volám sa Diana, ale vo svete internetu ma väčšinou možno nájsť pod menom Chloë Noir.
Fotografia je pre mňa neskutočne veľkou časťou života a užívam si nie len čas za objektívom, ale aj pred ním.
Pre mňa bola fotografia vždy možnosťou ako vidieť a zachytiť veci, ktoré si bežný človek veľmi nevšimne, preto som sa kedysi zameriavala predovšetkým na drobnosti, detaily, drobné príšerky. A u fotení ľudí ma naopak láka trochu tej ilúzie, ktorá môže pomocou fotky vzniknúť.
Už si neviem predstaviť svoj život bez fotenia, hoci som stále pomerne stratená pokiaľ príde na teoretické veci, na nastavovania či na "zákony a pravidlá" dobrej fotografie.

Těší mě - Soňa K. Photography

23. října 2016 v 14:00 | Soňa K. Photography
Mám chvilku volna, a jelikož dělám rozhovory, musela bych někomu říct, aby se mnou udělal rozhovor, kdy já bych se ocitla na druhé straně a to na straně zpovídaného. To se mi moc nechtělo komplikovat, proto jsem si zvolila tuhle cestu, kdy se vám představím svými slovy. Pokusím se to nějak víc rozepsat, aby to alespoň za něco stálo, když už se hodlám takhle představovat. Jinak hned na úvod, jsem fotografka z blogu Soňa K. Photography.

Těší mě…

Jsem dvaadvacetiletá Soňa, bydlím nedaleko Klatov, takže pocházím ze Šumavy. Jsem taková trochu nenápadná, dost často snad i neviditelná, dost lidí by řeklo, že jsem i divná, ale to jen proto, že nezapadám do jejich tabulek, které mají seškatulkované pro ostatní lidi. Ale jinak jsem hodně milá, dost přátelská, i když ne moc důvěřivá. To by bylo asi tak nějak vše o mojí povaze. Mám vystudovanou střední školu, přesněji obchodní akademii. Teď jsem studovala vysokou školu, obor Ruský jazyk pro evropský a mezinárodní obchod, ale nedokončila jsem ji. Teď jsem momentálně na pracáku a snažím si sehnat práci, což je tady u nás docela těžké. Hodlám se hlásit znovu na vysokou školu, kdy se hodlám hlásit do Plzně na uměleckou a rovnou na obor Užitá fotografie, tak mi držte palce, abych se tam dostala a udělala talentovky.

Těší mě - Žolanda

13. října 2016 v 16:00 | Daniela
Výjimečně mám trochu času, tak jsem se probírala klubovým emailem a narazila na nepřečtený email (což se tak často nestává, vždy když se podívám, všechno už je přečtené a vyřízené). Snad nebude nikomu vadit, že jsem se rozhodla tento článek zpracovat já, ať taky ostatní správcům trochu odlehčím. ;)
Tentokrát se nám rozhodla představit Žolanda z blogu Sloní sen.

Ahoj,
sice jsem v klubu již nějakou dobu, ale do tématu Těší mě, jsem se rozhodla napsat až teď.. tak zde mám takovou menší slohovku o mé maličkosti. ;)
Těší mě…

Mám říci něco o sobě, tak hned začnu, jsem šestnáctiletá Žolanda, co studuje gymnázium a poté chce jít na vysokou, kde snad bude studovat ekologii, pokud jí vše vyjde tak, jak si představuje.

Těší mě ..... Hela*

27. září 2016 v 8:00 | VendyW

Po čase nám do klubu přibyla nová členka a tak mi dovolte
abych vám jí představila. Tedy spíš takto se představuje ona sama.....

Jmenuju se Helena a byla bych ráda, kdybyste mi tykali. Je mi 68 roků. Fotit jsem začala na základní škole. Vzorem pro mě byl tatínek. Přestala jsem, když se mi narodily děti a s mužem jsme se ve fotokomoře (paneláková koupelna) hodně neshodli. K fotografování jsem se vrátila až po mnoha letech ve Francii. Půjčovala jsem si manželův fotoaparát tak dlouho až jsem si nakonec pořídila svůj. Trochu mě zarazilo, že nemá možnost měnit čas ani clonu a místo toho má podivné ikonky, ale už jsem si zvykla. Ráda fotografuju krajinu, květiny, vnoučata a srazy s kamarády. Moje fotografie mají k dokonalosti daleko a nikdy dokonalé nebudou, můj zrak už není nejostřejší a ruce se mi klepou :-). Ráda si krásné fotografie prohlížím a proto jsem se k vám přihlásila. Snad se mi občas podaří některou fotografií někoho z vás potěšit. Na ukázku posílám fotografii Kutné Hory, Prahy a z Bretaně. HelenaTěší mě ..... Melloney

9. července 2016 v 10:07 | VendyWPopravdě, nějak jsme na tenhle dobrý zvyk, kdy se noví
členové klubu představili a ukázali i něco ze své tvorby v poslední době
pozapomněli. Je to myslím škoda, protože už tady se ukazuje jak to kdo
se svým členstvím myslí. Až teď nová členka Nika - Melloney se jako první
po dlouhé době takto představila sama a dobrovolně Mrkající .....
Takže nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a dávám Nice slovo.


Zdravíčko, jmenuji se Nika je mi 23.let a veřejně mezi lidmi používám přezdívku Melloney.
Co se týče focení, tak FOTÍM asi poslední rok velmi nepravidelně, a CVAKÁM celý život. Pocházím ze skromných poměrů kde nebylo na věci jako je foťák takže jsem si cvakala svým mobilem který začal na VGA :-) A skončil u 5mpx.
Fotila jsem dá se říct všechno od blbin po západ slunce, snažila jsem se to fotit tak abych je nemusela upravovat protože jsem tehdy o photoshopu neměla ani zdání a mám ráda přirozené fotografie.
Vše se změnilo když jsem se seznámila s mým partnerem, členem i tohoto blogu Romisem "Roman Částka". Ten foťák nosil všude, a dá se říct že je to i první věc co si ke mě přestěhoval. Ze začátku jsem se zdráhala jí jakkoliv použít přeci jen to není nejlevnější, ale po ostychu jsem začala zkoušet, a postupně jsem otravovala pořád aby mi ukázal to a to. :-) Sledovala jsem ho při focení, při úpravování a musím říct že všechno byla strašná věda šíleně moc tlačítek, funkcí a i teď pořád nevím co všechno to umí a zvládne.
Ale snažím se, něco málo o focení vím , ale je toho opravdu málo fotím jak mě to chytne, neřeším expozici,kompozici,zlatý řez. Upřímně jsem ani nevěděla co to je dokud mi někdo nenapsal že ho tam nemám :-D ...
Fotky jsem začala zveřejňovat a postupem času se mi dostávala odezva že co další fotka to lepší výsledek, musím uznat i já že drastické úpravy na začátku které jsem brala jako vrchol mých schopností je teď opravdu krok vedle :-D Ale každej se nějak učil :-)
Strašně ráda fotím lidi, od miminek po dospělé. Celkově ani né tak pózování, ale prostě momenty které dají fotce život. Vyjádří emoce, prostě zaznamenat správný okamžik. Pak fotím co mi přijde do cesty : zvířata, rostliny, počasí, lidi venku, makro prostě asi tak všechno jak mě to v daném momentě chytne. Bohužel fotky byli a jsou takové pokus omyl. Klidně ze sta vyberu jednu jedinou která vypadá k světu. Až nedávno jsem se odvážila požádat přátelé či by mi dobrovolně nestáli před foťákem, abych trénovala. Pořád stresuji, ale opravdu mě to baví i když se žádná nepovede. O to větší radost mám když se povede.
Co se týče vzorů tak nemohu říct že mám někoho fakt oblíbeného. Mezi pár, které mám ráda patří Elena Shumilova,Marie Szabová, ale sleduji více fotografů a každý má něco do sebe. :-)
Chtěla bych se ve focení rozvíjet, snad to půjde protože mě to opravdu baví :) Na konec přidávám pár svých fotografií, bohužel se omlouvám za kvalitu, odešel nám PC a všechny fotky máme teď na HDD a nemůžeme se k nim dostat tak jsou stažené z mé FB stránky :-) Nika


Těší mě - Roman Částka

25. dubna 2013 v 15:00 | Roman Částka
Ahojte všeci, sice jsem tu už nějaký pátek, ale i tak jsem se rozhodl se Vám všem trochu představit. Moc na to nejsem tak mne omluvte za opravdu skromný text:-D


Jmenuju Roman Částka, je mi 22 let, pocházím ze severu čech z jedné malinkaté vesničky ( o té se dočtete i na mém blogu). Někteří už mne znáta a ostatní mne najdete na Foto Roman

K focení sem se dostal před pár lety, kdy jsem dostal kompakt od Nikonu...cvakal sem všechno a nemohl přestat. Cvakání přešlo k focení a focení k nedílné součásti mého života:-) Dívání se skrze hledáček, mačkání spouště a zvuk závěrky je pro mne ůtěk do jiného světa. Fotím hlavně a převážně pro zábavu:-)Ze všeho nejraději mám černobílé fotografie a detaily:-) Ale nepohrdnu žádným jiným tématem...když mne něco zaujme tak fotím at je to co je to:-) V současné době fotím se Sony Alfa 200 :-) Jsem s ní spokojen a bohatě mi stačí. Jednou bych chtěl procestovat s fotákem na krku Afriku křížem krážem:-D

Tak přeji hezký den a dobré světlo! :-)

Těší mě - Tara Dorizp

31. března 2013 v 15:43 | Tara Dorizp (taradorizp.blog.cz)
V internetovém světě vystupuji pod přezdívkou Tara Dorizp a letos oslavím své 21. narozeniny.

První fotoaparát jsem dostala, když mi bylo 10 let. Byla to Minolta AF BigFinder. Později jsem měla ještě jednu a na konci základní školy jsem poprvé mohla vyzkoušet digitál.

Zásadní zlom přišel v roce 2009, kdy jsem si zakoupila malý skromný kompakt Nikon S210 a začala se fotografování věnovat více. Začátky byly těžké, ale časem se začalo trošku dařit a i okolí mé výtvory chválilo. V současné době fotím zrcadlovkou Olympus E-510.

Fotografování je pro mě úžasná terapie. Mám ráda, když se mohu jít projít do přírody a sledovat ji přes hledáček. Stejně tak mě baví ta radost nad každým alespoń trošku zdařilým momentem. Fotím především pro své potěšení a nepředpokládám, že bych se někdy tomuto koníčku věnovala profesionálně. I když nepopírám, že bych po nějakém čase, až se vypracuji a všechno naučím, nechtěla.

Nejraději se zaměřuji na již zmíněnou přírodu, mou vděčnou modelku Stacy a oblohu se zapadajícím sluncem. Určitě nesmím zapomenout ani na koncerty, které byly hlavní impuls k tomu si vlastní digitál pořídit. Poslední dobou jsem se inspirovala panem Tomášem Rorečkem který fotí na ulici nic netušící lidi - i to je mé velmi oblíbené foto téma.

Nemám žádné vzory, ale ráda si prohlížím fotografie jak profesionálů, tak "amatérů" zde na blogu, kteří jsou velmi šikovní.

Závěrem přikládám z každé mé oblíbené kategorii fotografii, kterou mám momentálně nejraději:

Těší mě - kiki.mich

7. ledna 2013 v 10:00 | kiki.mich
Další se vám představuje kiki.mich z blogu photographier.blog.cz.

Už od svých začátků si říkám kiki.mich a je mi 15 let. K fotografování jsem se dostala sbíráním modelů koní a někdy před třemi lety jsem si uvědomila, že mě focení začíná bavit, tak jsem dostala svůj první malý kompakt, který se mi ale po nějaké době rozbil na dovolené. Byla jsem nešťastná, avšak mé narozeniny se blížily, takže se mi podařilo přemluvit rodiče na nějakou levnější zrcadlovku.

Mým novým "velkým" foťákem se stal Olympus E-450. Nechci říct, že bych byla s Oldou nespokojená, ale vím, že má své chyby a oproti Nikonům či Canonům nemá žádnou šanci. I tak ho mám moc ráda a snažím se z něj dostat co nejvíce. Mezi mé miláčky ale také patří další foťáčky které vlastním, což jsou Lomo 135BC a stará Flexareta V. se kterými se zaučuji.


Těší mě - Romi

29. prosince 2012 v 17:09 | Romi
Představuje se vám další člen, tentokrát je to Romi z www.myself-romi.blog.cz. Určitě nezústaňte jen u tohoto článku a prohlédněte si celý sympatický blog!

Volám sa Romana Mináriková mám 15 rokov a študujem na gymnáziu v jednom nemenovanom meste. Žijem v rodine fotografa, takže už od malička som súčasťou niečoho čomu sa hovorí rodinný podnik. Teda zatiaľ nie tak aktívne ale chodím mu vypomáhať na svadby, oslavy,... Fotenie ľudí nie je môj štýl. Mám radšej makro fotografiu a fotenie prírody. Stále sa musím zdokonaľovať -to nepopieram. Kritika mi nevadí lebo na nej sa fotograf poučí. Mám ale svojský štýl. Rada kritizujem tatove fotky. Som kreatívna (teda myslím). Svoj prvý foťák (Nikon D60) som doslala asi pred 3 rokmi. Teraz mám aj Nikon D7000 a oba sú moje zlatíčka. Za svoj vzor považujem Filipa Kuliševa. Osobne som sa s ním stretla na foto-slovakia na ktorom sa zúčastňujem každoročne. Je to strašne vtipná osoba, s ktorej je vidieť že ju fotenie napĺňa. Pochodil skoro celý svet. Jeho fotky obdivujem. Ale nepohŕdam fotografmi, ktorí po sebe zanechali strašne veľa dobre odvedenej práce. Taký pán s veľkým P a veľkým srdcom Karol Kállay.

Těší mě - VendyW

21. listopadu 2012 v 15:35 | VendyW
Představuje se vám VendyW z blogu www.worlddandie.blog.cz


PROČ? Do Fotografia klubu jsem se přihlásila proto, abych si tak nějak ověřila, zda ony obdivné komenty na mé fotky na blogu jsou opravdu oprávněné či ne. A to mi mohou říct jen komenty jiných, těch kteří už jsou opravdu o dost dál ve focení než já. A navíc jsou zde i dobré rady pro každého kdo fotografuje.

Těší mě - Natalie Rayse

10. prosince 2011 v 12:00 | Natalie Rayse (a Kitt C.)
Když jsem se prvně mrkla na blog této slečny zaujal mě, zvláště její fotografická tvorba. Poznejte také tuhle za-svým-si-jdoucí studentku a řekněte: "Těší mě".

Natalie Rayse je moje virtuálne meno. Vzniklo raz pri hraní online pokru, ale to nie je podstatné :) Mám 19 rokov, nedávno som skončila gympel a mojim cieľom tento rok je dostať sa na vysokú školu do Londýna. Na fotografiu samozrejme, preto tento rok nezanedbávam prípravy a chodím na polročný fotokurz akreditovaný ministerstvom školstva SR :)

Těší mě - ramy

3. prosince 2011 v 12:01 | ramy (Kitt C.)
Na blog ramy už nějakou tu chvíli chodím a díky ní jsem se upevnila v tom, že chci fotit na film, a že si musím pořídit lomo foťáček :) Tak se seznamte s další zajímavou osůbkou z Fotografického klubu.

Zdravím Vás!
Tak som si povedala, že už by som sa aj ja mohla predstaviť, tak poďme na to. Volám sa Kristína ale všetci ma volajú Kika. "Fotím" asi 3 roky a tu na blogu sa skrývam pod tajnou identitou, ktorá si hovorí Ramy. Vekovo už patrím medzi tých starších členov tohto klubu, čo sa však v žiadnom prípade neodráža na mojej duševnej zrelosti :D. Ja som totiž ešte stále také veľké decko, márne si nahovárajúce, že kúsok dieťaťa má v sebe každý (a niekto aj kúsok viac ;)).Těší mě - Alfa vlčica

13. listopadu 2011 v 12:00 | Alfa vlčica
Ahojte, volám sa Maja a na blogu pôsobím ako Alfa vlčica. Mám 19 rokov a fotím od malička, ale čo si určite pamätám to je od tých jedenástich. Som v maturitnom ročníku umeleckej školy a chcem ísť aj na vysokú ale to dilema tu nebudem rozoberať. Zo začiatku som si požičiavala otcov foťák ešte na film a neskôr aj jeho digitál. Začalo to fotením zvierat, a doteraz som pri tom aj zostala. Samozrejme fotím aj všeličo iné, ale hlavne tie zvieratá. Mojím objektom sa stali zrejme preto, lebo od malička som ich zbožňovala.

Těší mě - Lianna

22. října 2011 v 12:00 | Lianna (a Kitt C.)
Týden uběhl jako voda a nadešel čas na bližší seznámení se s dalším členem FK. Dnes se odvážila Lianna z blogu vysvobozena.blog.cz a představuje nám sebe a svou tvorbu.

Už od mala jsem ve svém blízkém okolí měla dva dospělé, kteří strašně rádi fotí (jeden dokonce zrcadlovkou - Zenitem), a tak jsem vyrůstala obklopená fotografií. Sama jsem začala v září 2008, když jsem si koupila nový mobil s foťákem.

Začala jsem fotit a fotky zveřejňovat na foto serveru zaměřeném na mobilní fotky. Tamější kritika-nekritika (s tímhle sem nelez, hrůza a podobně) mě dokonale odradila a já už na "profi" focení nepomýšlela. Pak jsem se ale v březnu 2009 seznámila s Jendou - zrcadlovkářem, se kterým jsem prožila krátký románek a jemuž vděčím za svůj návrat k fotografii.

Těší mě - Teen

15. října 2011 v 12:00 | Teen (a Kitt C.)
Po dlouhé odmlce (samozřejmě, že za to nemůžu já .. :D) konečně vychází další článek nabitý informacemi o členovi našeho klubu. Poznejte Teen.

Jak začít... Údaje jako svůj věk tady spíš tajím, aby náhodou někoho neodradily od čtení mých článků, takže to radši necháme být, ale že se jmenuju Kristýna, to by asi nebylo tak těžké si domyslet.
Jinak není zrovna jednoduché charakterizovat se několika větami. Jsem prostě líný puntičkář a nervní flegmatik. O mé povaze se každopádně dá zjistit víc na mém blogu, kam toho o sobě občas napíšu víc, než bych sama chtěla.


 
 

Reklama