putovní deník

Začínáme

16. července 2013 v 11:19 | signorina Lily
V první řadě se omlouvám za spoždění, ale vymyslela jsem si termín tak chytře, že jsem ho nestihla. Nemoc a víceméně 14denní nepřítomnost doma. Každopádně dnes/zítra (záleží na poště) se deník vydá na svou cestu. Doufám, že to bude skvělá cesta, během níž se hlavně neztratí či nezničí. V tomto článku bych ráda více rozebrala detaily projektu. Samozřejmě mě určitě nenapadne všechno, takže své dotazy a podněty směřujte pod článek, na všechny zde bude odpovězeno.


Chcete se zúčastnit?
Pokud se ještě chcete přidat k projektu, přihlašte se v TOMTO ČLÁNKU. Přihlašování je zatím otevřené a časově neomezené.

nový projekt: Putovní deník

23. června 2013 v 12:00 | signorina Lily
Už dlouho mám v hlavně neucelený nápad na takový projekt, prvním pokusem o realizaci byl projekt Vánoční přání. Myslela jsem, že moc nevyšel, ale dost lidí se ozvalo, že jim přáníčko přišlo, což mě poměrně povzbudilo, takže jsem se rozhodla zkusit něco podobného, ale vpodstatě jednoduššího. A také zajímavějšího. představuji vám tedy nový projekt s názvem PUTOVNÍ DENÍK.


O co půjde?
Je to velice jednoduché. Půjde o knížku (blok, sešit), která bude putovat mezi členy fotografického klubu, kteří se do projektu zapojí. Každý člen do deníku něco napíše, nakreslí, přiloží fotografii.. zkrátka co ho prostě napadne, až bude mít deník u sebe. A pak ho pošle dál. Takhle bude kolovat, dokud se nedostane ke všem přihlášeným členům nebo dokud prostě neuznám za vhodné projekt skončit.

Jak to bude fungovat?
Koordinátorem celého projektu budu já. Budu jediná osoba, která zná pořadník a adresy účastníků. Také budu první osoba, která pošle deník, abych měla jistotu, že projekt začal. Až ho dotyčný dostane, napíše mi a já mu sdělím následující adresu, kam deník odeslat. Až se dostane k dalšímu členovi, opět mi napíše a já mu opět sdělím adresu. Až mi dojdou adresy členů, pošle deník mě a já ho celý ofotím a napíše zde na klubu článek. Tímto způsobem by měla být zajištěná jistá ochrana osobních údajů (adresy vím jen já a dávám je jen tomu, jehož adresu známe) a také kontrola chodu projektu, nemělo by tedy dojít k zaseknutí deníku u někoho.

Trvání projektu:
Po zvážení jsem se rozhodla udělat projekt na dobu neurčitou. Deník vyšlu ke dni 1.7. (bude-li do té doby dost přihlášených), ale dokud bude cestovat, můžete se přihlašovat dále. Bude cestovat, dokud se budou lidé hlásit. V budoucnu je možné otevřít nové kolo a poslat deník k dalším lidem. Za tímto rozhodnutím si stojím hlavně proto, že do klubu postupně přibývají další členové, kteří by se třeba také chtěli zapojit.

Projekt je pro svou charakteristiku určen pouze pro členy a správce klubu, ale jste-li "na čekačce", nebojte, jak říkám, bude možné se zapojit i později. Vzhledem k tomu, že máme i mnoho členů ze Slovenska, byla bych moc ráda, kdyby se zapojili také. Ale jsem si samozřejmě vědoma toho, že poštovné na Slovensko a naopak ze Slovenska je dražší než v rámci republiky, takže toto všichni při přihlašování zvažte. V případě, že se přihlásí více Slováků, samozřejmě tomu přizpůsobím pořadník, aby deník pořád necestoval mezi republikami.

REGISTRACE DO PROJEKTU
Napište do komentářů (jsou moderované, nebudu vaši adresu zveřejňovat):
přezdívku:
adresu blogu:
email: (funkční!!)
adresu: (jméno, ulice, č.p., PSČ, město, zemi)
nepovinné - co bychom měli udělat s deníkem, až projekt skončí?

Určitě ještě vyjde další článek s upřesněním obsahu deníku, pořadníku a rozesíláním. Doufám, že se vás zapojí dost, protože bychom mohli dát dohromady opravdu pěkný deník.

EDIT 30.6. - Jelikož jsem onemocněla, nepovedlo se mi pořídit deník a udělat do něj záznam včas a v pondělí hned odjíždím, poslání deníku odsouvám na 16.7.2013. Děkuji za pochopení :)
 
 

Reklama