projekt kontrasty

Kontrasty - shrnutí projektu

30. prosince 2013 v 16:10 | Mike
Po velmi dlouhé době, kdy po tomto projektu nepadla ani zmínka a tiše se po něm slehla zem, by bylo možná záhodno vysvětlit jeho ukončení, a jako rozloučení s tímhle krátkodobým projekto-počinem ho tak nějak shrnout.

Projekt jsem vymyslel v dobu, když tu všechny projekty začaly pomalu ale jistě odpadávat, končit, zasekávat se.....a tak, aby tu nebylo pusto a aby se členové měli šanci zase do něčeho zapojovat, byl můj návrh přijat. Ale šel jsem do toho už s vědomím, že to nebude nějak dlouhodobý počin (jako třeba Téma měsíce), ale že Kontrasty budou sloužit jako doplnění vytvořených mezer v každoměsíčních článcích. On už ten samotný koncept dává znát, že se Kontrasty nemůžou natahovat do nekonečna, protože ta témata, která by stála za to, prostě a jednoduše časem dojdou. A to se taky stalo.
Tedy, neříkám, že by se v mých poznámkách ještě nějaké to zadání nenašlo, jenže už by to byly většinou věci, které jsou dost podobné předešlým, nebo by to bylo až moc těžké, a mne samotného by absolutně nenapadalo, jak by se to dalo ztvátnit. A tak se stalo, že tenhle můj projekt zmizel už po sedmém zadání. Na to osmé (štěstí X smůla) totiž žádný snímek už nedorazil. Ze začátku mě to dost mrzelo, protože mě bavilo vést nějaký ten SVŮJ projekt. Ale postupem času jsem se s tím smířil, a zjistil jsem, že je vlastně dobře, že Kontrasty skončily. To už totiž bylo září, začala škola, a já měl co dělat, abych stíhal udržovat při životě vlastní blog (+ občas něco napsat sem, aby se neřeklo, že na fotografii úplně kašlu).
Ale zase mi začlo připadat blbý, že jsem z toho vycouval tak nenápadně, tiše a bez nějakého důstojnějšího, oficiálního ukončení. Tím pádem vám chci touto cestou projekt shrnout a předložit před vás 7 nejlepších fotek, které se mi v mailu sešly - z každého měsíce jednu. Samozřejmě, každá fotka měla nápad a dala jejímu autorovi nějakou práci, ale v každém kole mne jedna oslovila o kousíček více, ať už jde o nejlepší zpracování, techniku, nebo nápad. :)

Kontrasty - 8. zadání

10. srpna 2013 v 18:00 | Mike
Tentokrát vám zadám téma, které jsem si sice chtěl šetřit "na potom", ale myslím, že to nemá úplně cenu. Vzhledem k tomu, že tento projekt nemá předpoklady k tomu, aby byl "věčný", je naprosto zbytečné s něčím otálet. A tak tedy nové zadání bude takové, o kterém už mám naprosto jasné představy, co se týče focení. Doufám, že si s ním - stejně jako vždy - poradíte. ;)

Kontrasty - Začátek X Konec

10. srpna 2013 v 12:00 | Mike
Další (bohužel prázdninový) měsíc utekl jako voda, a to znamená, že je čas zveřejnit snímky, které jste mi poslali na kontrastové téma Začátek X Konec. Tentokrát se sešly výtvory od čtyř odvážných blogerek. Dnes budu ještě o trochu stručnější než normálně, tíží mě totiž čas - musím se totiž věnovat balení věcí na dovolenou (to víte, léto) a toto je jen takové malinké blogové odbočení od kufrů, baťohů a tašek - takže mi to prosím neberte za zlé. :)

Kontrasty - 7. zadání

14. července 2013 v 18:00 | Mike
Tak, fotky na minulé téma už jsou zveřejněny, takže je potřeba vyhlásit nové zadání. Teď to byde asi zase trošičku těžší, ale vy si s tím určitě poradíte jako nic, zatím jste mi vždy udělali radost a poslali jste mi plno fotek. Já se tedy pokusím taky něco vymyslet, a třeba se sejde více fotek než na to poslední téma. ;)

Kontrasty - Život X Smrt

14. července 2013 v 12:00 | Mike
Hurá hurá, jsou tu fotky, které jste mi poslali na zadání Život X Smrt.

Kontrasty - 6. zadání

17. června 2013 v 18:00 | Mike
Je tu zpátky má každoměsíční povinnost vyhlásit nové zadání "Kontrastů". Tentokrát to bude možná pochmurnější zadání, ale věřím, že dokážete najít způsob, jak ho ztvárnit. Pokud mi vyjde čas nebudu zase línej, tak se pravděpodobně také "zůčastním", jelikož jsem se rozhodl, že budu dávat pouze ta témata, pod kterými si dokážu představit víc, než jedno ztvárnění. Takže směle do toho. ;)

Zadání - život X smrt
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty6
Uzávěrka - 8. července ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Oheň X Voda

17. června 2013 v 12:00 | Mike
Mike by neměl dávat témata, na která jeho samotného nic nenapadá, to je teď už jistý. Až nějakou dobu po zveřejnění nového zadání mi došlo, jak je to vlastně strašně obtížný.....Takže tím pádem budu už zadávat jen témata, na která opravdu můžu nějak přispět případně i já.
Ale naštěstí to, že mě nic na ohňo-vodový kontrast nenapadlo, neznamená, že nemáme žádné příspěvky. Našly se celkem čtyři odhodlané blogerky-fotografky. Pojďme se tedy podívat na jejich povedená dílka. ;)

Kontrasty - 5. zadání

17. května 2013 v 18:00 | Mike
Nadešel čas vyhlásit nové zadání Kontrastů. A jelikož bylo minulé téma poměrně těžké, teď vám to chci trochu usnadnit.....no, usnadnit. To je na vás, jestli se vám to bude zdát lehčí. Ale určitě si pod tím něco představit dokážete. Oheň a voda by nemusely být takový problém. :)
Zadání - oheň X voda
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty5
Uzávěrka - 8. června ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Realita X Hra

17. května 2013 v 12:00 | Mike
Je to tu, po měsíci sem opět dávám fotky, které jste mi poslali do Kontrastů. Musím vám říct, překvapili jste mě. Na to, jak to bylo obtížné téma, se výtvorů sešlo poměrně dost. Já sice měl taky určitou představu, jak to nafotit, ale moje vrozená schopnost odkládat věci dokud to jde se projevila v plné míře. Takže Vám tleskám ještě víc, jelikož jste pilnější než já. xD

Kontrasty - 4. zadání

11. dubna 2013 v 18:00 | Mike
Nad dalším zadáním jsem si docela lámal hlavu. Mám dost nápadů, ale ty byly takové klasické, a já chtěl něco neobvyklého. No, nakonec to až tak neotřelé a originální není, ale tak třeba příště. ;-)

Zadání - realita X hra
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty4
Uzávěrka - 8. května ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Starý X Nový

11. dubna 2013 v 12:00 | Mike
Další měsíc utekl jako voda, a mou milou povinností je představit vám dílka, která mi přišla na téma "Starý X Nový". No, docela mě zásobujete, na neúčast si nemůžu stěžovat. Tentokrát mi přišly fotky celkem od pěti lidí.

Kontrasty - 3. zadání

16. března 2013 v 18:00 | Mike
Nové zadání "Kontrastů" je tady. U tohoto tématu se podle mě můžete rozšoupnout, co se týče nápadů a typu zpracování. Určitě mě zase nějak příjemně překvapíte. ;-)

Zadání - starý X nový
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty3
Uzávěrka - 8. dubna ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Technika X Příroda

16. března 2013 v 12:00 | Mike
Ano ano ano já vím, přidávám to sem pozdě. Je to kvůli tomu, že jsme byli minulý týden pryč, a také kvůli tomu, že teď jsme ve škole měli docela dost věcí na učení. Ale dost zbytečných keců, stejně to nikoho nezajímá.
Takže....na toto téma přišlo méně fotek než předtím, ale to se dalo očekávat především kvůli tomu, že tohle téma nebylo z nejlehčích.

Kontrasty - 2. zadání

10. února 2013 v 18:00 | Mike
A je to tu. Nové zadání "Kontrastů". Doufám, že bude stejně hojná účast jako minule. Toto téma možná není stoprocentně kontrastní, nicméně velké rozdíly tam jsou. Je jen na vás, jak to pojmete. Snad to budou samé originální a neotřelé fotky.
Vy vymejšlet zajímavé věci umíte, neříkejte že ne. ;-)

Zadání - technika X příroda.
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty2
Uzávěrka - 8. března ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Černá X Bílá

10. února 2013 v 12:00 | Mike
Jedním slovem, páni. Od tohoto projektu jsem si moc nesliboval, čekal jsem maximílně 5 fotek dohromady. Ale mile jste mě překvapili. Možná proto, že 1. téma bylo vcelku jednoduché. "Kontrasty" tak začaly s docela hojným počtem fotografií. A mám radost, že všechny nebyly jen černobílé. ;-)
 
 

Reklama