příjem členů

Pětadvacáté přijímání

12. října 2017 v 18:08 | Mike
Je to ostuda. Strašná ostuda! Ale nějakým nedopatřením se ve fotoklubu naprosto zapomnělo na přijímání nových členů. A to se přitom pod registračním článkem nashromáždilo hned několik komentářů. Holt když člověk zůstane na tolik věcí sám, nemůže se pak nikdo divit, že mu něco vypadne. Akorát by to, pro příště, nemuselo být zrovna přijímání...

Snad se tedy nové členky nebudou zlobit za zpoždění. Opravdu mě to mrzí...


Čtyřiadvacáté přijímání + 13. člen měsíce

12. prosince 2016 v 17:53
Opět tu máme nějaké poptávky o přijetí. Obě přihlášky přišly koncem listopadu a jde vidět, že všechny naše členy zmáhá předvánoční shon, protože máme trochu zpoždění. Tak to vezmeme rychle. :D

-----------------------

Veruce - http://foto.veruce.cz/


Daniela - Abych byla upřímná, prošla jsem si několik článků na blogu a když jsem narazila na cestovatelské zápisky, říkala jsem si... tak tohle vypadá, jako by to někde stáhla a teď to určitě vydává za svoje. Tak nějak už jsem si zvykla, že se moc lidí, kteří mají nádherné fotky, do klubu zas tak často nehlásí. A tak mám sklony čekat spíše to horší než lepší. Ale při bližším zkoumání a pročtení více článků... a hlavně po přesměrování na galerii mi došlo, že tohle je zlatý důl. Musím pochválit nádherné fotky krajinek. A za mě jednoduše ANO.

VendyW - Tady nemůžu říct nic jiného než ANO. Opravdu nádherné fotky.

Iris - Hned mě zaujaly fotky miminka, mám ráda detaily. Takže za mě ANO

Lenacia - Krásné fotky. Líbí se mi na ně dívat, nemám důvod říkat ne :) ANO

Mike - Tady je to bez debat. ANO

Martin - Není nad čím váhat, rezolutní ANO.


-----------------------

C.V.O.K - http://the-everyday-adventures.blog.cz/


Daniela - Slečna C.V.O.K již má za sebou poněkud bouřlivé představení, což se také trochu odráží na mém hodnocení. V pravidlech sice máme nějaká kritéria, která ovšem nejsou jediným hodnotícím prvkem, podle kterého přijímáme členy. Patřit do klubu by měla být jistá výsada, něco, co se nedostane každému. Nejde jen o to vyplnit přihlášku, splnit podmínky a mít na blogu pár fotek a čekat, že teda budu někde zapsaný a bude to super. Jde o něco víc. Snažíme se udržet jakousi formu kvality společně s lidmi, kteří se aktivně zapojují, ukazují, že se zajímají a troufám si tvrdit, že máme vybudovanou i jakousi společnou komunity, kdy o sobě víme na sociálních sítích a víme tak o sobě více než pod anonymitou blogu. I to, jak se někdo chová, vyjadřuje, je něco, na co se díváme, hodnotíme a v konečném důsledku zvažujeme, zda je to hodné toho patřit "mezi nás".
Narovinu říkám, že se mi přístup slečny nelíbí, navíc ukazuje, že zase natolik se s klubem neseznámila, jinak by Wendin mail možná jednoduše přešla. Oceňuji, že se nebojí ozvat a svojí si za svým názorem, ale na mě to moc dobrý první dojem neudělalo.
Nicméně jsem si prošla deviantart a blog a i když je těch fotek pár, mě opravdu zaujaly. Jde vidět, že má slečna pro fotku cit a tudíž jsem pro její přijetí. Jestliže i ostatníma bude přijata, má ode mě zároveň i varování, kdy mě bude muset přesvědčit, že si to opravdu zaslouží. ANO

Iris - I když fotek není moc, fotky dračího dechu mně hodně potěšily. Takže dávám ANO.

Lenacia - Takže, začneme popořadě, krátkým vyjádřením. Blog jako takový by měl fungovat minimálně měsíc, správně, ale v tom případě by bylo lepší jej trochu více zpřehlednit co se dostupnosti k fotografiím týče. Při příchodu na blog jsem měla pocit, že tam vyšly maximálně tři články. Musela jsem si manuálně zajít na stránku archivu a projet listopad.
Fotek tam není moc, je jich tam upřímně vcelku málo. Totoéž bych mohla zmínit o tvorbě na DA. Na to, že funguje několik let.
Nicméně jsem se rozhodla říct ano, ale dodávám vykřičníček, protože to bude chtít s tou fotografickou tvorbou trošku pohnout. ANO

Mike - Po prozkoumání účtu na Deviantartu říkám rozhodně ANO.

Martin - Po dlouhém váhání říkám ANO.

-----------------------

A na závěr ještě vyhlášení nového člena měsíce. Tím se, stejně jako před měsícem, stává Soňa K. Photography, která se stále aktivně účastní jak projektů, tak jiných rubrik (Svět fotografování a Starým sklem).

Třiadvacáté přijímání

17. listopadu 2016 v 8:00
Po dvou měsících je opět čas na rozšíření naší členské základny. Sice to nebude přírůstek dvakrát velký, ale každý jeden kvalitní fotobloger je pro rozvoj klubu velmi důležitý a jsme za něj rádi. Tentokrát se přihlásily celkem dvě blogerky. A jak v našem hodnocení dopadly? Pojďme se na to společně podívat...


Dvaadvacáté přijímání

21. září 2016 v 12:00
Už jsou to dva měsíce, co se naposledy rozšířila naše členská základna. Po delší době je ale na čase opět zasednout k počítači a prozkoumat další žadatelku o přijetí... Ovšem pozor, dnes je to trochu neobvyklá situace. Že se sem hlásí lidé pouze s facebookovým profilem, na to už jsme si tu zvykli. Ale Fler? To je pro nás naprostá novinka. Může i někdo z této, pro fotografy dost neobvyklé stránky dosáhnout na čleství v klubu? O tom se hned přesvědčíme... :)

-------------------------------------------------

Hela*

VendyW
Členku ,která se hlásí nově do klubu, znám z trochu jiné sféry. A to z Ženského klubu, který sdružuje šikulky zabývající se ručními pracemi, jehož členkou jsem také. Takže jsem byla překvapená, a to mile, když jsem viděla její fotky. Protože sama,
jak píše blog nemá, ale chtěla se zúčastnit mé soutěže, poprosila mne zda by u mne na blogu mohla hostovat. Tak jsem se dostala k jejím fotkám. Později mi poslala i své videoprezentace fotek z cest po Normandii a Bretani, takže jsem si mohla udělat obrázek o tom že je šikovná i v jejich následném zpracování. Navíc tu máme vlastně zastoupení dalšího média, kde se s fotkami můžeme potkat když není někdo klasickým blogerem, a to s prodejní galerií. U Hely* navíc je díky jejímu věku záruka v tom, že bude plnit řádně své klubové povinnosti bez zbytečného a únavného okecávání. Takže já jsem pro ANO.

ROMAN
Hned z kraje musím říct že jsem velice rád, že se hlásí i starši lidé. Myslím že to může být přínosem pro náš klub...
A co se fotek týče tak tam nemám co vytknout, nebudu řešit technicke provedení ani kvalitu snímků. Ale fotí pěkně, je vidět že ji focení baví a pravidelně se mu věnuje. Další plus je pro mne i její další tvoření.
Myslím že někoho tak šikovného a tvůrčího tu rádi uvítáme.
Stejně je fajn že tu bude další neblogovy člen...a vidím v tom možnost dostat blog do povědomí dalšího okruhu lidí.
Takže za mne ANO

Martin
Kreativní lidé jsou fajn a když je přitom baví fotografování, přičemž se snaha ukazuje ve fotografiích, tak nemám námitek. ANO

Mike
Člověk z Fleru je rozhodně neobvyklý člen našeho fotoklubu, to je pravda, ale vůbec ničemu to nevadí. Naopak je super, že si sem najdou cestu i lidé mimo blog.cz. Za mě rozhodně ANO, třeba fotky z cest jsou naprosto parádní! :)

Iris
Souhlasím s ostatními, že z Fleru jsme tu ještě nikoho neměli, ale proč ne. za mě tedy Ano.

Lenacia
Noví aktivní členové jsou vždy vítáni. Hlavně když je focení baví, a fotí rádi. Fotky vypadají dobře, jde vidět že jde o záhmový koníček. Je snad jen veliká škoda, že přecijenom nevlastní nějaký blog nebo fb stránku pro širší prezentaci. Galerie je fajn a je to velice netradiční, ale schází mi osobní autorské smýšlení a popisky, které tam chybí. Ale kdo ví, možná se jednou dočkáme i toho :).
ANO

VERDIKT: PŘIJATA

Jednadvacáté přijímání a osmý člen měsíce .....

3. července 2016 v 9:00 | Mike


Mike - Byl jsem trošku zmaten, když jsem na odkazovaném blogu nenašel žádné fotočlánky. Pak mi ale došlo, že ten facebookový odkaz v komentáři není jen tak pro nic za nic. :) A verdikt? Fotek tam sice zatím moc není, ale nenašel jsem tam žádnou vyloženě nepovedenou a celkově na mne ta "galerie" působí dobře. Takže proč ne? Nové členy potřebujeme, a jestli bude Luci aspoň trochu aktivní, tak nevidím jediný problém. ANO :)

VendyW - I já jsem nejdřív na blogu hledala nějakou fotorubriku a říkala si, jestli se blogerka nespletla. Ale pak jsem se podívala na FB stránku a došlo mi že se opravdu nespletla. Mě se její fotky líbí, samozřejmě že ještě má spousty času dozrávat, ale podle mne to v oku má. A to si myslím je hodně důležité. Jiný je můj přístup k tomu FB. Já sama tam své fotostránky sice mám taky, ale jako první jde všechno nejdřív na blog nebo do klubu a pak až na FB. Takže za mne ANO, ale s podmínkou že nezůstane jen při podání přihlášky jako prvního a posledního činu v klubu.

Iris - Já to vezmu velmi krátce, FB sice neprožívám, ale fotografie se mi líbí. Za předpokladu, že se budeš i zapojovat do dění v klubu, tak za mně ANO.

Marrtin Soural - Nemám problém, je co vylepšovat, ale je nakročeno správným směrem. ANO.Mike - A zase FB stránka...je vidět, že blogy už moc netáhnou, minimálně u fotografů. Je fakt, že vkládání fotek na Facebook je o dost jednodušší. Na druhou stranu je to ale taky takové...syrovější? Já nevím, jak to popsat. :D Prostě z těch fotek takhle nemám nějaký extra pocit, je to takové chladné...ale to je problém prezentace, nikoli samotných fotografií. A ty jsou, myslím, kvalitní. Takže ANO, ale také doufám, že přijetím do klubu to nekončí a dočkáme se občas nějakého toho příspěvku. ;)

VendyW - Jo, jo ..... prokletí sociálních sítí. Ve všem souhlasím s Mikem, i mě vadí neosobnost FB stránek. A pak, podle mne NEJSOU sociální sítě vůbec směrodatné pro ty, kdo tam fotky dávají. Naopak, svádí to díky lajkování k pocitu, že jsem superfotograf a mám superschopnosti a běda tomu, kdo se mnou nesouhlasí, protože JÁ dostávám lajky od stovek lidí a tak to prostě umím. Bohužel u většiny je to dojem mylný. Ale naštěstí neplatí v obou případech těch, které se nově hlásí. A u Melloney ještě víc. Mě se její fotky líbí a moc. Stejně jak v prvním případě i ona to fotovidění má. Takže samozřejmě za předpokladu, že bude vyvíjená i nějaká aktivita v činnosti klubu, říkám ANO.

Iris - A opět FB. S tím asi nic nenaděláme, nicméně fotografie jsou opět pěkný a opět doufám, že zapojení do klubu bude alespoň ze 70%. Za mně tedy ANO.

Martin Soural - Měla by se udělat nějaká FB sekce... Ale rozhodně je tvorba tohoto autora kvalitní, není co řešit, za mě ANO.

A ještě jak dopadlo bodování za červen? Pominuli sebe, jako toho kdo měl
nejvíc bodů, a pominu to velice ráda, tak nejaktivněji se za červen projevila
JÍŤA
(160 bodů)

Dvacáté přijímaní + nový člen měsíce.....

17. června 2016 v 10:08


VendyW : Jak tak koukám, za chvíli bude blog překonaná věc a všichni se přestěhujeme na FB či jiné sociální sítě.
Nedivím se, je zde mnohem víc lidí kteří nám umí hladit ego. Jen někdy bohužel to ego hladí i
neoprávněně. Což ovšem jak v případě našeho znovu se přidavšího člena Romana, tak u dívky která se
dnes hlásí neplatí. Oba fotí opravdu kvalitně. Je sice v pravidlech klubu, že ten kdo se hlásí má mít blog,
ale jak se říká, pravidla jsou od toho aby se porušovala. Hlavní je, aby se každý kdo se hlásí do klubu
zapojoval do jeho dění a už asi tak nezávisí na tom, jestli k tomu ještě má někde svůj zpovídací a povídací
blog nebo nemá. Pro mne tedy ANO.

Iris: Je škoda, že nemá blog, ale jak píše Vendy, holt na Fb je opravdu všechno.
Nicméně to nemění nic na tom, že pěkně fotí, takže za mne taktéž ANO.

Martin Soural: Řekl bych, že fotografka se časem zlepšuje, když si udrží a vypiluje svůj styl, bude její tvorba rozhodně velmi zajímavá. Jenom zajímavý poznatek o rozvíjení FB stránek mezi naše řady - myslím, že je to zajímavý impuls pro další rozvíjení dosahu našeho klubu. Jinak, za mě ANO.

Mike: Proti fotostránkám na Facebooku nic nemám, jenže zrovna tahle mne moc nezaujala. Možná je to proto, že tam těch fotografií zatím moc není, ale nějak z toho nejsem moudrý. Takže za mě zatím NE, ale budu se těšit na nějaká nová dílka, která můj názor (který ostatně není nijak důležitý, když jsou ostatní správci PRO přijetí) třeba i změní. ;)

Tak přijímání máme za sebou a ještě nám chybí vyhlásit 7. člena měsíce.
Je paradox, že když to píšu já tak i podle počtu bodů bych to měla být také já,
ale moc ráda se vzdám svého vítězství tentokrát ve prospěch druhé nejagilnější přispěvatelky
a tou je IRIS


Zároveň prosím ostatní členy, nenechávejte to na nás adminech, přidávejte se se
svými příspěvky. Pokud se vám něco nelíbí na tom co sem zadáváme, máte pocit že
to jsou témata která vám nic neříkají, že nemáte na ně co fotit, klidně to napište do komentářů,
máte - li sami nějaké uskutečnitelné nápady klidně sem s nimi. Děláme klub společně a
rádi bychom ho dělali hlavně pro vás a nechceme aby to vypadalo
že ho děláme jen pro ukojení ctižádosti nás adminů Mrkající.

Devatenácté přijímání + 3. člen měsíce

3. února 2016 v 12:45 | Mike
Další měsíc za námi, je na čase opět rozšířit počet našich členů...

Osmnácté přijímání + 2. člen měsíce

10. ledna 2016 v 12:00 | Mike
Další měsíc uběhl jako voda. Změnil se nám letopočet a nastal čas přijmout někoho dalšího do našich řad. Podívejme se, kdo se v průběhu prosince přihlásil a kdo se skutečně stal členem klubu...

Sedmnácté přijímání + 1. člen měsíce

1. prosince 2015 v 18:00 | Mike
Rozhodně nechci nic zakřiknout, ale vypadá to, že klubu svítá na lepší časy. Je sice pravda, že aktivita členů stále není tak vysoká, jak by mohla být, ale rozhodně je tam vidět jistý progres. Takže pochvala jak členům, tak novým správcům. :)

Dnes začneme hned se dvěma novinkami. První z nich je přijímání členů každý měsíc. Jednoduše to znamená, že na začátku každého měsíce se dozví verdikt ti blogeři, kteří se v průběhu měsíce předešlého do klubu přihlásili. Koncept přitom zůstává stejný, hodnotí více správců a konečný verdikt vyplyne z jejich názorů. Myslím, že tady není potřeba nic dále vysvětlovat, jdeme na to.


Šestnácté přijímání

4. listopadu 2014 v 19:46 | signorina Lily
Pokusila jsem se sem narvat všechny přihlášky. Přihlašování je dočasně uzavřeno, ale nebojte, otevřeme ho zase brzy. Jen chci v členech udělat pořádek, protože tu máme spoustu neaktivních členů, kteří jsou tu naprosto zbytečně. Ale o tom bude asi zvláštní článek, protože bude třeba prohlédnout všemožné maily, blogy, komentáře.. no, zkrátka už teď se děsně těším.

Patnácté přijímání

12. července 2014 v 18:24 | signorina Lily
Nebudu to protahovat, je toho mraky, tak na to pojďme. V brzké době se mrknu i na stávající členy, chcete-li usnadnit práci, hoďte pár písmenek pod tento článek, jestli stojíte o členství i nadále :) (což ovšem neznamená, že kdo se zde neozve, členem už nebude).

Čtrnácté přijímání

27. října 2013 v 10:00 | signorina Lily
Blog zase jednou při přápavě článků spolupracoval, tak doufám, že to bude všechno v pohodě. Z podobných důvodů toho taky minule bylo tak málo. (Znáte to, když vám to u 6000 znaků hází hlášku "maximální délka článku je 40000 znaků" a nejde to uložit?) Opět vynechám aktualizaci a vynechám ji nejspíš i příště, protože nejdřív je třeba se probrat tím množstvím přihlášek. U některých to píšu, u některých ne, ale pro všechny nepřijaté platí, žše to mohou zkusit ještě později. Lidé i blogy se vyvýjí a naše NE nemusí být konečné.

Třinácté přijímání

21. října 2013 v 17:45 | signorina Lily
Vím, že jsem to slíbila trochu dřív, ale co nadělám. Protože se nám seznam přihlášek zase trochu zvětšil (cca 100), bude teď více přijímacích článků. Pro dnešek tedy prvních 30, protože víc se do toho článku nevleze, další zase příště.
Minule padlo několik podmínečných přijetí. Jak to s nimi vypadá?

Dvanácté přijímání + Aktualizace

23. května 2013 v 12:19 | signorina Lily
Než se vrhneme na další přijímání členů (fronta je zas až za roh), chtěla bych říct pár slov a zavést novou část přijímání. Bude to aktualizace seznamu členů.

Existujeme už přes dva roky a je tedy logické, že máme celkem slušný počet přijatých členů. Avšak účast v projektech a soutěžích tomu absolutně neodpovídá, o srazech nemluvě (ale tady je to samozřejmě dáno i jinými faktory). Chci tím říct, že tu je mnoho lidí, kteří byli přijati a jejich přihláška byla první i poslední, co sem kdy napsali. Nejde mi o to, mít tu obrovskou návštěvnost (počitadlo využívám vpodstatě jen při změně designu, abych viděla, kolik lidí je online :D) nebo stovky komentářů. Chci tu mít partu lidí se stejným koníčkem, se zájmem o tvorbu druhých a cílem vzájemně si pomáhat a pobavit se. To je totiž podstata klubu. Proto každé přijímání bude začínat aktualizací seznamu členů, která bude probíhat rozdělením členů do několika skupin.

Aktivní členové, tedy ti, kteří se zapojují a sledují dění v klubu, zůstanou samozřejmě členy i nadále a jejich jména zde vypisovat nebudu.

Neaktivní členové mohou být různí. Buď neaktivní i na svém blogu (často již neexistujícím), které budu vyhazovat okamžitě (zpravidla neaktivita na blogu znamená neaktivitu i zde). Není mou poviností prohlížet vaše blogy, jestli se náhodou nestěhujete. Stěhování bez oznámení znamená prostě konec. Nebo členové aktivní na svém blogu, ale úplně ignorující dění zde. Takový členům udělím podmínečné vyloučení. Buď se začnou o klub zajímat, nebo nevidím jediný důvod pro jejich setrvání zde. Nejsme zlaté stránky, aby tu musel být odkaz na každý fotografický blog.

Členové, kteří nejsou ve výpisu. Existuje tu i tahle kategorie. Vznikla změnou výúpisu seznamu členů na jednotlivé vizitky. Stále ještě někteří údaje pro doplnění vizitky neposlal ian ise neozvali. Tyto členy taktéž podmínečně vyloučím, ale tady ta podmínka bude velice krátká a jednoduchá: napiš - vyřešíme to a zůstáváš, neozveš se - ahoj. Někdy je to chyba v e-mailu, ale nic to nemění na tom, že vyjde-li to zde na klubu, měl by si toho řádný člen všimnout.

Samozřejmě každý člen, který bude z klubu vyloučen, má možnost mě kontaktovat a můžeme to řešit individuálně. Když uvidím zájem z vaší strany, nemám problém své rozhodnutí změnit. Cílem tohoto není někoho trestat vyhozením, ale zlepšit kvalitu klubu tím, že zde zůstanou jen plnohodnotní členové. Prvním krokem bylo například zavedení některých projektů pouze pro členy klubu.

Doufám, že mé rozhodnutí pochopíte a nevznikne tu hromadná vlna odchozích členů. Do budoucna bych ráda zapracovala i na lepším systému přijímání členů, ačkoliv vůbec netuším, jak to udělat. Ráda bych také dělala více projektů nejen virtuálně, ale taky trochu reálně (prvním mělo být Vánoční přání, ale moc se to nepovedlo - i když mě přání přišlo a byla jsem nadšená! - příště zapracuji na organizaci). Nedělám to pro sebe, snažím se vylepšit klub pro vás :)

Jedenácté přijímání

16. listopadu 2012 v 9:00 | signorina Lily
Sotva se zbavím všech přihlášek, už je jich tam zase hromada. Když jsem klub zakládala, vůbec jsem netušila, že o členství v něm bude mít zájem tolik lidí. Moc mě to těší a motivuje vymýšlet nové věci. Sice jsem se trochu zklamala, co se třeba projektu 365 týče, ale už se to pomalu začíná dávat dohromady, takže snad se tu brzy začnou objevovat další týdny.

Nejdřív jedna nepříjemnost, kterou musím zmínit. Když se správci neshodnou ohledně nějakého uchazeče, máme tu ve zvyku spustit anketu a nechat hlasovat členy a návštěvníky klubu. Myslím, že je to dobrý a férový způsob, protože rozhodnou lidé, kteří do klubu patří a sledují ho a kdo jiný má lepší představu, kdo sem patří a kdo ne? Doteď to fungovalo a netušila jsem, že se může něco takového stát. V minulém přijímání byla do ankety zařazena Lilly (www.lilly-uchiha.blog.cz). Nejdřív se anketa naprosto jednoznačně zhoupla k možnosti NE, ale najednou se během pár dní vše obrátilo. Ne že bych to Lilly nepřála, ale připadalo mi to divné, takže jsem se podívala na její blog a v tu chvíli jsem myslela, že mě trefí. Aby někdo na svém blogu žádal o hlasy stylem "moc se chci do toho klubu dostat, hlas ráda oplatím" to jsem opravdu ještě neviděla. Napsala jsem slečně komentář a z jakési předtuchy, že článek smaže, což se stalo, jsem raději pořídila TENTO OBRÁZEK. Naštvalo mě na tom snad všechno, počínaje naprosto jasným nabádáním k možnosti ANO (o tom, že by taky někdo mohl chtít dát NE se nezmínila) konče takovými "ANO 67.1% (53) " komentáři na našem klubu. Nejsme žádný stupidní blog, jehož ankety jsou o shánění hlasů a vstup sem si nezajistíte tím, že budete žadonit o hlasy a hlasovat v SONB a dalších podobných ptákovinách. Kromě toho jsem někde zahlédla i komentář "hlasovala jsem dokonce 2x" - lidi, chápete, k čemu ta anketa je? Sama jsem v přijímání nebyla rozhodnutá, ale nevadilo by mi, kdyby anketa vyšla v tvůj prospěch. Jenže tohle je naprosté znehodnocení, neférový přístup a neschopnost přijmout rozhodnutí takové, jaké je. Je mi vcelku jedno, jestli to někomu připadá normální, mě rozhodně ne a nemůžu ti říct niž jiného než NEPŘIJATA. Je mi líto, všechno jsem ti napsala v tom komentáři. (Mimochodem, všechno smazat a dělat, že nic, je opravdu projev vyspělosti...) Nejvíc mě stejně zajímá jedno - opravdu by ses cítila dobře, kdyby ses do klubu dostala takhle?

 
 

Reklama