Cesta do archívu

Cesta do archivu - Chloe Noir

13. dubna 2018 v 13:07 | Iris
Další příspěvek do rubriky "Cesta do archivu" zaslala Chloe Noir a myslím, že je na první pohled vidět, jak se člověk postupem času zlepšuje. Pro mně krásný porovnání.

Jedna z vecí, čo som vždy rada fotila boli drobné vecičky...a drobné živočíchy. Hmyz je zaujímavý a v detaile ešte viac, nakoľko ho človek môže vidieť úplne inak, než ho vidí normálne.
Lúčny koník je pre mňa vždy vítanou modelkou. Prvá fotka bola odfotená v lete 2011, nová bola fotená v lete 2017.
Okrem zmeny fotoaparátu som sa odvtedy aj mnohému naučila...medzi inými napríklad aj to, že niekedy je potreba hľadať lepšie prostredie a iné možnosti aby samotný fotografovaný objekt lepšie vynikol...a nie ako zelený koník na zelenej tráve Smějící se .

​Chloë Noir


Cesta do archívu - Hela*

27. listopadu 2017 v 13:21 | Soňa K. Photography
První, kdo se chtěl ukázat se svými fotografiemi z archívu je Hela*. Tyto fotografie nebudou stejné, jako jsem dávala já za příklad, ale tady uvidíme, jak fotografie vypadala kdysi a jak teď.

Mezi těmito dvěma fotografiemi je 51 let. Na první je kamarádka těsně před maturitou a na druhé uondaná po celodenní procházce Prahou. Myslím, že tu sice není vidět můj fotografický vývoj, v 18 letech jsem měla mnohem větší snahu o "uměleckou" fotografii, spíš obrovský skok v technice fotografování (malinký foťáček a fantastické možnosti úprav). Zdravím, mějte se fajn Helena


Nový projekt: Cesta do archívu

16. října 2017 v 8:00 | Soňa K. Photography
Jelikož jsme zde všichni milovníci fotografie a většinou to je tak, že fotíme už nejakou dobu, rozhodla jsem se založit nový projekt a to Cesta do archívu. Zní to zvláštně, ale asi chápete, co tím chci tak nějak říci. Díky tomu, že všichni fotíme už nějakou dobu, máme fotografie z našich začátků a tak bych chtěla založit tento projekt, kde si budeme představovat své začátky. Nejen je, ale i současné fotografie. Uvidíme tak, jak se naše fotografické kroky posouvají kupředu a my získáváme nové a lepší fotografie. Nebude to projekt, kdy budu zadávat témata, ale bude to fungovat podobně jako Autorská série. Bude na vás, co pošlete, jestli to bude kytka, krajina nebo portrét. Zašlete fotku/y z archívu z vašich fotozačátků, nejlépe i s rokem pořízení a pak zašlete i fotku/y ze současnosti, abychom mohli porovnat to, jak se fotografie za tu dobu změnily. Je to zajímavé sledovat, jak se každý mění, posouvá se a učí se novým věčem. Přijde mi to jako zajímavý nápad a fotografií, které se nafotily v minulosti je určitě spousta a víc jich je ještě teď v současnosti.
Pro příklad, jak to bude vypadat, udělám názorný příklad, kdy tedy nebudu k tomu nic psát. Bude na vás, co k tomu napíšete, jak si myslíte, že jste se zlepšili. A já pak k tomu napíšu, jaký posun v tom vidím. Rozhodla jsem se tedy vybrat archívní fotku své sestřenice, kterou jsem fotila a pak z letošní zimy mou kamarádku. To, že člověk si umí člověka líp postavit, lepší světlo vybrat a okolí, mít lepší oblečení a hlavně provedení je taky jinde. Tohle si budeme představovat.


 
 

Reklama