Cesta do archívu

Cesta do archívu - Hela*

27. listopadu 2017 v 13:21 | Soňa K. Photography
První, kdo se chtěl ukázat se svými fotografiemi z archívu je Hela*. Tyto fotografie nebudou stejné, jako jsem dávala já za příklad, ale tady uvidíme, jak fotografie vypadala kdysi a jak teď.

Mezi těmito dvěma fotografiemi je 51 let. Na první je kamarádka těsně před maturitou a na druhé uondaná po celodenní procházce Prahou. Myslím, že tu sice není vidět můj fotografický vývoj, v 18 letech jsem měla mnohem větší snahu o "uměleckou" fotografii, spíš obrovský skok v technice fotografování (malinký foťáček a fantastické možnosti úprav). Zdravím, mějte se fajn HelenaTady na těchto fotografiích je jasně poznat, jak se fotilo kdysi a jak teď. Starý fotoaparát, který tvořil černobílé fotografie, kresba je taky úplně jiná, než mají novější fotoaparáty. To ví každý z nás, co se snaží fotit starým objektivem. Tady se nedá mluvit tedy o technickém zpracování úplně, ale je to zajímavé se podívat, jak vypadá fotka, která je focená půl století zpátky a jak může vypadat fotka nyní. Ta starší fotografie má dost do sebe, nejspíše to dělá i to barevné provedení. U té novější je zajímavý kontrast, jak jsou v pozadí a kolem grafitti a hlavní cíl fotografie je postarší paní. Je to opravdu zajímavě kontrastní.
Jsem ráda, že se Hela těmito fotografiemi pochlubila a tak nám mohla ukázat dalekou minulost a současnost. Pokud chcete takto taky zveřejnit nějakou svou cestu archívem, posílejte na klubový mail fotografie a něco málo k nim můžete připsat.

Nový projekt: Cesta do archívu

16. října 2017 v 8:00 | Soňa K. Photography
Jelikož jsme zde všichni milovníci fotografie a většinou to je tak, že fotíme už nejakou dobu, rozhodla jsem se založit nový projekt a to Cesta do archívu. Zní to zvláštně, ale asi chápete, co tím chci tak nějak říci. Díky tomu, že všichni fotíme už nějakou dobu, máme fotografie z našich začátků a tak bych chtěla založit tento projekt, kde si budeme představovat své začátky. Nejen je, ale i současné fotografie. Uvidíme tak, jak se naše fotografické kroky posouvají kupředu a my získáváme nové a lepší fotografie. Nebude to projekt, kdy budu zadávat témata, ale bude to fungovat podobně jako Autorská série. Bude na vás, co pošlete, jestli to bude kytka, krajina nebo portrét. Zašlete fotku/y z archívu z vašich fotozačátků, nejlépe i s rokem pořízení a pak zašlete i fotku/y ze současnosti, abychom mohli porovnat to, jak se fotografie za tu dobu změnily. Je to zajímavé sledovat, jak se každý mění, posouvá se a učí se novým věčem. Přijde mi to jako zajímavý nápad a fotografií, které se nafotily v minulosti je určitě spousta a víc jich je ještě teď v současnosti.
Pro příklad, jak to bude vypadat, udělám názorný příklad, kdy tedy nebudu k tomu nic psát. Bude na vás, co k tomu napíšete, jak si myslíte, že jste se zlepšili. A já pak k tomu napíšu, jaký posun v tom vidím. Rozhodla jsem se tedy vybrat archívní fotku své sestřenice, kterou jsem fotila a pak z letošní zimy mou kamarádku. To, že člověk si umí člověka líp postavit, lepší světlo vybrat a okolí, mít lepší oblečení a hlavně provedení je taky jinde. Tohle si budeme představovat.

(foto pořízeno 3. června 2014)


(foto pořízeno 21. ledna 2017)

Takto budou zveřejněny fotografie, na kterých rozhodně je vidět, že ten pokrok tam je. Buď pošlete více fotek do série archivních a hned na to i současných nebo bude stačit jen jedna a jedna. Bude to jen na vás. Takže budu ráda, když tuhle rubriku rozjedeme a brzo se tu ukážou i další fotografie.
 
 

Reklama