Autorské Série

AS-"Karkulka"

10. dubna 2017 v 17:00 | Lenacia
Michelle
Přes zkouškové nebyl na zábavu čas, ale povedlo se aspoň jedno malé focení, které jsem mohla začátkem semestru i upravit. Karkulka byl pracovní název, díky červenému plášti, který už tak nějak zůstal. Záměr byl podpořit pláštěm chlad a ponurost zimy, která se konečně ukázala, byť jen na chvilku.

AS- Zlatavé Nebe

24. března 2017 v 9:45 | Lenacia
Soňa K. Photography

Ahoj, tak zase jdu přispívat něčím do AS. Tentokrát jsem si vybrala téma západy slunce. Posledních pár dní mi na to dost přálo počasí, proto jsem si vybrala fotografie, které jsem nafotila u Týnce u Klatov. Byli jsme fotit s přítelem, kterého učím fotit a tohle byla jedna z věcí, které jsme jeli fotit spolu. A musím říct, že se ten den západ velice povedl. Jen kdyby tolik nefoukalo, tak by to bylo skvělé, byli jsme pořádně promrzlí. Ale ani to nás neodradilo a strávili jsme tam půl hodiny přípravou a pak chvilku jsme fotili, než nám sluníčko zalezlo.

AS- "Jiný pohled"

9. března 2017 v 8:28 | Lenacia

Ahoj,
posílám druhý příspěvek do AS.
Focení květin miluji, a proto jsem si vybrala trochu jiný úhel pohledu pro fotky.
Kontrast barevných květů a modrého nebe je úžasný.


AS- "Hory"

29. ledna 2017 v 9:29 | Lenacia
Veruce
zasílám výběr svých fotografií, sérii nazývám jednoduše - Hory.
Nejčastěji beru svůj foťák na výlety a výšlapy, focení krajiny je mi ze
všech oblastí nejbližší. Uvedené fotky vznikly při toulkách po Kralickém
Sněžníku, v Nízkých Tatrách, v Malých Karpatech a v Krkonoších.

AS- "Souznění s přírodou"

13. ledna 2017 v 10:00 | Lenacia
Soňa K. Photography
Ahoj, tak jsem tady s dalším AS. Tentokrát jsem si vybrala téma Souznění s přírodou. Co napsat k těmto fotkám? Potřebovala jsem nafotit jedno téma, abych měla připravené fotky na talentové zkoušky na školu. Měla jsem plán, co bych fotila a kde to fotila, ale naskytl se mi problém, že jsem nevěděla, kde sehnat modelku, která by byla ochotná se mnou spolupracovat. Jelikož se fotilo chvilku před Vánocemi, může vám dojít, že rozhodně teplo dvakrát nebylo, ke všemu jsme byli docela "na horách", když se to tak vezme. Měla jsem vybrané krásné místo na Šumavě, kde to vypadá jako divočina. Podařilo se mi na jedné stránce na FB sehnat dívčinu, která sem tam pózuje fotografům formou TFP. Domluvily jsme se a vyrazily. Měla s sebou dost věcí, takže se dalo dokonale vybírat a kombinovat a mně se tak otevřela víc brána do světa mé fantazie v hlavě a mohla jsem tvořit. Vybrala jsem tuhle sérii, která nebyla vůbec plánovaná, ale líbí se mi asi ze všech nejvíce. Řeknu vám, že jí byla opravdu zima, když měla na sobě jen šatičky a byla ke všemu bosá a já ji nutila sedět na kameni, který byl přímo v potoce a nebo bosou stát v roští. Ale i tak nás focení bavilo a užily jsme si to naplno. Doufám, že fotky zaujmou, hlavně je to moje první takovéto focení. Snažila jsem se zachytit co nejvíce to souznění s přírodou, tu energii, kterou člověk z přírody čerpá. Doufám, že se mi to povedlo.

AS- "Západy Slunce"

18. prosince 2016 v 10:00 | Lenacia
Hela

Bydlím ve 3. patře posledního z pěti paneláků a z obyváku vidím Doupovské hory. Pokud není zataženo a neprší, vídám nádherné západy slunce. Někdy se mi podaří je vyfotografovat. Je neuvěřitelné, kolik podob obloha má. Často se hrozně rychle mění, a tak fotografuju něco jiného, než kvůli čemu jsem fotoaparát vytáhla. Dnes jsem fotky oblohy spočítala. Mám jich přes 200. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem je postupně probrala.

AS- "Dušičky"

22. listopadu 2016 v 8:00 | Lenacia
MarijaKes

Ahoj v souvislosti s dušičkami mě napadla série, kterou jsem fotila loni u nás na náměstí.

AS- "Cosplay Shion z No.6"

15. listopadu 2016 v 10:13 | Lenacia
Soňa K. Photography
Ahoj, tak jsem se rozhodla, že pošlu další fotky do AS. Jelikož jsem dělala rozhovor s fotografkou cosplaye, tak jsem se rozhodla cosplay fotky dát do AS taky. Ale na začátek ještě zmíním, co to ten cosplay je, protože málokdo bude vědět, co to je. Cosplay je zkratka ze dvou anglických slov "costume" a "play". Znamená to tedy, že se člověk oblíkne jako daná postava, kterou si vybere, ale to k tomu nestačí. To by byl prostě jen kostým. Musí se naučit i charakter té postavy, jednat jako ta postava a naučit se i její typické grimasy. Ten člověk se musí stát tou postavou. Jinak tohle pochází z Japonska a tedy je pro tyhle země typické, ale dost se to teď rozmohlo i v USA a tady v Evropě.
Ale teď něco napíšu k těmto fotkám. Fotily jsme je kdysi v Českých Budějovicích, kdy jsme si vybraly už předem místa, která jsou typická pro toto anime. Anime se odehrává ve městě No.6 a nebo v jeho blízkosti, tedy za branami tohoto města, ve slumech. Shion ve svých 12 letech zachrání mladého chlapce, který si říká Nezumi (krysa), jenže to je chyba, protože Nezumi je hledaný městskou Special Security Area. Tím se mu změní život a i on je později zatčen. Nezumi ho zachrání, ale aby mohli zachránit lidstvo v městě No.6, musí za brány města, kde žije doslova odpad lidstva. Lidi v tom městě napadají zvláštní vosy, které je doslova vysají a jsou tak parazity, kteří mají lidstvo tam zničit. Jedna taková napadla i Shiona, ale Nezumi mu zachrání život a Shion se jen změní a z obyčejného hnědovlasého kluka se stane bělovlasý kluk s červenýma očima a rudou skvrnou na těle. A spolu bojují, aby lidstvo zachránili.
Tohle je shrnutí, aby jste věděli o čem to je a proč ty fotky tak jsou focený. Fotily jsme onu verzi ve slumech, kde vše je dost rozpadlé a staré. Na focení jsme využili staré nádraží v Budějovicích a přilehlý most přes koleje. Moc teplo zrovna nebylo, když se fotilo, ale zvládly jsme to obě dvě. :D

AS- "Cesty"

3. listopadu 2016 v 10:00 | Lenacia
VendyW
Jsem člověk milující určité rituály, a k těm patří i moje ranní káva a k ní louskání mejlů. Občas ale něco tenhle rituál naruší. Třeba, jako v tomto případě, to byla mlha. Aby se mi nerozplynula a protože jsem měla tentokrát daný cíl kam jít fotit, oželela jsem ten svůj rituálek a vypravila se ven. Po cestě tam kam jsem chtěla dojít jsem si fotila své notoricky známé cesty, které ovšem v mlze vypadaly úplně jinak. Ostatně jako vždy svět za mlhy nebo husté chumelenice vypadá. Navíc jak začínalo prosvětlovat mlhu sluníčko, vzniklo naprosto nedefinovatelné světlo a barvy. Musím říct, že mi to za to oželené kafe stálo, a po návratu, vymrzlá, jsem si ho dala ještě s větší chutí.

AS-"Tráva"

25. září 2016 v 10:00
Mike
Tentokrát zasílám už trošku starší sérii fotografií, ke které mám ale stále velice pozitivní vztah. Vznikly díky mému fotoprojektu "12 Fotošplouchnutí", kdy jsem si sám zadal 12 různých témat na 12 kalendářních měsíců a postupně jsem je během roku zpracovával. V tomto případě zadání znělo "Inspirace hudbou". A protože jsem chtěl nafotit snímky, které by se vztahovaly k nějaké české písničce, a mě se v tu dobu relativně nová písnička od Anety Langerové ("Tráva") vážně líbila, o motivu bylo jasno. :)


AS- "Děti"

14. září 2016 v 15:58 | Lenacia
Melloney

Ahoj... no chtěla jsem přidat něco do autorské série. K faktu toho že mi štěstí nepřeje a v jednom tématu mám fotky max. tři tedy ty lepší fotky. Tak jsem sáhla do alb z minulosti. Na fotkách jsou dětičky, pro mě blízké téma přeci jen mám sama dvě :-) Fotky vznikly v průběhu roku. Na dvou je má dcera Ella a na dalších dvou je sousedovic syn a rodinná princezna.
Nevím jestli mají správné expo apod. Ale mě se fotografie líbí, mohly by být samosebou lepší. Focení dětí mě baví a ráda bych se naučila děti fotit v pohybu :-)
Vím že by mělo jít o moje nejlepší fotky, a to jistě nejsou ale jsou mě osobně nejblíže a proto jsem se rozhodla zveřejnit právě tyto fotografie.
S pozdravem Melloney - Nika

AS- "Potok"

2. září 2016 v 10:00 | Lenacia
Žolanda
Nedávno jsem dostala od dědy stativ z minulého tisíciletí. Tím však nechci říct, že stojí za houby, naopak musím uznat, že mě překvapil. Je lehký a dá se nastavit naprosto dle libosti. Hned jsem ho šla vyzkoušet, a protože se mi nechtělo fotit auta v noci, tak jsem zvolila vodu. Tento typ fotek jsem viděla už dříve a moc se mi líbil a teď jsem měla možnost si to poprvé pořádně se stativem vyzkoušet také.

Fotky jsem fotila na dvou rodinných výletech. První byla procházka Údolím Radotínského potoka a druhý výlet byl ke Skrýjským jezírkům. Všechny fotografie jsem se snažila vyfotografovat s co nejdelší závěrkou na Canon 600D s běžným setovým objektivem a takhle to dopadlo.
Všechny fotky jsem jen základně upravila (jas, kontrast,..), některé jsou pak ještě trochu oříznuté jinak žádné zásadní změny.

AS "Bubliny"

28. srpna 2016 v 8:00 | VendyW
Pre dospievajúcich a dospelých je vždy krásne sa vrátiť do čias, kedy sme sa nevedeli dočkať noci Mikuláša alebo keď sme sa tešili z drobností. Každý človek si iste spomenie ako bol dieťaťom a miloval bubliny. Ako povedala jedna mamička, keď išla okolo a my sme robili bubliny: "Sú také veľké, že by sme v nich mohli uletieť."AS "Fialové krásky"

26. srpna 2016 v 9:25 | VendyW

Předem tohoto článku, bych se chtěla omluvit autorce
fotografií za dlouhou dobu, po kterou se adminka tohoto projektu
žádným způsobem nezhostila úkolu ani nedala vědět jestli vůbec bude v AS
pokračovat. Nakonec jsem se tedy zhostila tohoto úkolu já. Už jednou jsem říkala,
že všechny obrázky narozdíl od adminky, hodnotím čistě laicky, bez toho
abych rozebírala kvalitu technickou, či jinou tak dobrým okem
jakým je oko někoho kdo se fotografii věnuje na vyšším levelu, případně
jí i studuje.....

Autorkou těchto i následujících AS je Lucka Puškašová z blogu Vynímočná.

Svou první sérii nazvala "Fialové krásky" a napsala k nim toto:

Kto by povedal, že ten starý, rozbitý stôl, ktorý zrejme zažil aj Big Ben (Veľký Tresk - stvorenie sveta) sa bude hodiť. Čo si pamätám na našej záhrade bol ten stôl ešte skôr, než sme záhradu kúpili, je to už takých desať - jedenásť rokov. Len čo som na ňom uvidela levandule, musela som začať fotiť z "rôznych uhlov pohľadu".


AS- "Aillies"

2. srpna 2016 v 12:00 | Lenacia
Bibliotheca
Název série jsem vybrala více (méně) podle jednoho z náhrdelníků. Fotky vznikly pro Lileas (její neblogové jméno je Z-ART) letos v květnu. Hotových fotek bude víc, tyhle jsou ale s touto modelkou první dokončené. Vznikly během jednoho dopoledne, chtěla jsem co nejpřirozenější líčení a vlasy s nádechem retra, tak, abychom daly vyniknout šperkům. Je na vás posoudit, jestli se nám to povedlo.
Moje nejoblíbenější je ta se šperkem ve vlasech.
Všechny fotky jsou focené stejnou technikou, u všech jenom přirozené světlo. To světlo mi občas dávalo zabrat, ale nakonec nám snad vyšlo vstříc. Pak jen trochu pomoct modelce, která se takhle fotila poprvé, trochu se pozlobit v ps a bylo to.
 
 

Reklama