Autorské Série

AS - Obličej vs. voda

25. dubna 2018 v 18:07 | Iris
Vzhledem k tomu, že žádný e-mail mi zatím nedošel, dovolím si přispět do rubriky AS sama.
Byly to Hrátky s vodou. Model byl ochotný se nechat fotit a já zkoušela, co můj (no ne úplně můj, tenkrát jsem měla Canon 2 roky půjčený) fotoaparát dokáže.
Řekla bych takový Pokus x Omyl.
Nakonec jsem vybrala tři fotografie, které si myslím, že mají co říct.AS - V oblacích

28. září 2017 v 14:39 | Soňa K. Photography
Tak jsem tady zase s nějakou tou svou autorskou sérií. Vybrala jsem zase něco jiného, co tady ještě nebylo, abychom se mohli všichni pokochat nad jinýma fotkama než klasicky. Vybrala jsem sérii, kterou jsem fotila poslední víkend v srpnu.

Byla jsem na leteckém dnu ve Staňkově, kde se mi poštěstilo, že jsem si mohla zafotit i něco jiného, než co normálně teď fotím. Do mého hledáčku se dostal letecký akrobat Karel Kuthan, který je špičkou ČR. Celé vystoupení bylo dokonalé, všechny ty akrobatické cviky ve vzduchu, kdy jsem si říkala, že tohle zvládne prostě jen blázen a on blázen prostě musí být. Fotila jsem novým objektivem, který jsem si pořídila a musím říct, že takhle skvělý teleobjektiv s vysokou rychlostí ostření jsem ještě neměla. Díky tomu se tedy můžu pochlubit s fotkama, které jsem na té akci udělala.

Foceno: Canon EOS 700D + Canon EF 70-200mm f4 L IS USM


Soňa K. Photography (http://sonak-photography.blog.cz)


AS - Světelné experimenty

12. srpna 2017 v 16:31 | Mike
Dnes bych se s vámi o "autorskou sérii" rád podělil já. Jedná se tedy už o starší fotografie, nicméně jsem dospěl k závěru, že se mi s odstupem času líbí stále stejně, ne-li ještě více. Jsou to snímky z posledního Silvestra a jsou na nich zachycena vánoční a jiná světélka, která zdobila balkóny, stromky a keříky v naší ulici. Pro ten správný efekt jsem si nastavil noční režim, který má delší čas expozice, a při každém cvaknutí s fotoaparátek tu více, tu méně zatřásl či pohnul. Výsledná abstraktní dílka si můžete nyní prohlédnout... :)AS - Pryskyřníky v Krkonoších

28. července 2017 v 14:37 | Žolanda
Ahoj,

zde posílám další autorskou sérii. Jak už název napovídá, fotky jsem fotila v Krkonoších, když jsme se tam nedávno se školou škrábali na Sněžku ;) Myslím, že fotky se celkem povedly už v zrcadlovce a tak jsem je nijak zvlášť neupravovala.. někde přidání jasu, kontrastu, trochu barev atd. Jednu jsem ještě trošku ořízla, ale nic radikálního a vzniklo z toho toto...AS - Gotika

14. července 2017 v 12:00 | veruce
Ahoj,

chtěla bych se poděli o sérii fotek, které jsem jednoduše nazvala Gotika. Jedná se o snímky zříceniny gotické katedrály hradu Ojvín.AS- "Šedá obludka"

19. května 2017 v 10:34 | Lenacia
VendyW
Trochu se vrátím do letošní zimy, kdy jsem fotila tu mojí šedou obludku na procházce ve sněhu. Občas si to užíval, občas moc nadšený nebyl, to v případě kdy musel do vysokého neprošlapaného sněhu. A občas mi svou velmi výmluvnou pózou dal jasně najevo co si o tom myslí. Pokud to vypadá, že uklouznul a svalil se na zem, není to tak, to se jen zvedal když se s radostí jen tak válel po zemi .....

AS- "Sněženky"

13. května 2017 v 9:30 | Lenacia
Žolanda
Dlouho už jsem neposlala žádné fotky, a tak jsem se dnes rozhodla nafotit nějakou tu autorskou sérii. No a protože je jaro, rozhodla jsem se pro sněženky. Na fotkách sice není vidět, ale fotila jsem hned u silnice, neuvěřitelné jakou má příroda moc, zkrátka je všude, kde může i vedle smradlavé silnice. Chvílemi svítilo sluníčko.. zkrátka bylo po zimě skutečně příjemné teplo.
Fotky jsem upravila jen základně.. jas, kontrast atd. + jsem jednu trochu ořízla, ale jinak nic ;)

AS - "Karkulka"

10. dubna 2017 v 17:00 | Lenacia
Michelle
Přes zkouškové nebyl na zábavu čas, ale povedlo se aspoň jedno malé focení, které jsem mohla začátkem semestru i upravit. Karkulka byl pracovní název, díky červenému plášti, který už tak nějak zůstal. Záměr byl podpořit pláštěm chlad a ponurost zimy, která se konečně ukázala, byť jen na chvilku.


AS- Zlatavé Nebe

24. března 2017 v 9:45 | Lenacia
Soňa K. Photography

Ahoj, tak zase jdu přispívat něčím do AS. Tentokrát jsem si vybrala téma západy slunce. Posledních pár dní mi na to dost přálo počasí, proto jsem si vybrala fotografie, které jsem nafotila u Týnce u Klatov. Byli jsme fotit s přítelem, kterého učím fotit a tohle byla jedna z věcí, které jsme jeli fotit spolu. A musím říct, že se ten den západ velice povedl. Jen kdyby tolik nefoukalo, tak by to bylo skvělé, byli jsme pořádně promrzlí. Ale ani to nás neodradilo a strávili jsme tam půl hodiny přípravou a pak chvilku jsme fotili, než nám sluníčko zalezlo.

AS- "Jiný pohled"

9. března 2017 v 8:28 | Lenacia

Ahoj,
posílám druhý příspěvek do AS.
Focení květin miluji, a proto jsem si vybrala trochu jiný úhel pohledu pro fotky.
Kontrast barevných květů a modrého nebe je úžasný.


AS- "Hory"

29. ledna 2017 v 9:29 | Lenacia
Veruce
zasílám výběr svých fotografií, sérii nazývám jednoduše - Hory.
Nejčastěji beru svůj foťák na výlety a výšlapy, focení krajiny je mi ze
všech oblastí nejbližší. Uvedené fotky vznikly při toulkách po Kralickém
Sněžníku, v Nízkých Tatrách, v Malých Karpatech a v Krkonoších.

AS- "Souznění s přírodou"

13. ledna 2017 v 10:00 | Lenacia
Soňa K. Photography
Ahoj, tak jsem tady s dalším AS. Tentokrát jsem si vybrala téma Souznění s přírodou. Co napsat k těmto fotkám? Potřebovala jsem nafotit jedno téma, abych měla připravené fotky na talentové zkoušky na školu. Měla jsem plán, co bych fotila a kde to fotila, ale naskytl se mi problém, že jsem nevěděla, kde sehnat modelku, která by byla ochotná se mnou spolupracovat. Jelikož se fotilo chvilku před Vánocemi, může vám dojít, že rozhodně teplo dvakrát nebylo, ke všemu jsme byli docela "na horách", když se to tak vezme. Měla jsem vybrané krásné místo na Šumavě, kde to vypadá jako divočina. Podařilo se mi na jedné stránce na FB sehnat dívčinu, která sem tam pózuje fotografům formou TFP. Domluvily jsme se a vyrazily. Měla s sebou dost věcí, takže se dalo dokonale vybírat a kombinovat a mně se tak otevřela víc brána do světa mé fantazie v hlavě a mohla jsem tvořit. Vybrala jsem tuhle sérii, která nebyla vůbec plánovaná, ale líbí se mi asi ze všech nejvíce. Řeknu vám, že jí byla opravdu zima, když měla na sobě jen šatičky a byla ke všemu bosá a já ji nutila sedět na kameni, který byl přímo v potoce a nebo bosou stát v roští. Ale i tak nás focení bavilo a užily jsme si to naplno. Doufám, že fotky zaujmou, hlavně je to moje první takovéto focení. Snažila jsem se zachytit co nejvíce to souznění s přírodou, tu energii, kterou člověk z přírody čerpá. Doufám, že se mi to povedlo.

AS- "Západy Slunce"

18. prosince 2016 v 10:00 | Lenacia
Hela

Bydlím ve 3. patře posledního z pěti paneláků a z obyváku vidím Doupovské hory. Pokud není zataženo a neprší, vídám nádherné západy slunce. Někdy se mi podaří je vyfotografovat. Je neuvěřitelné, kolik podob obloha má. Často se hrozně rychle mění, a tak fotografuju něco jiného, než kvůli čemu jsem fotoaparát vytáhla. Dnes jsem fotky oblohy spočítala. Mám jich přes 200. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem je postupně probrala.

AS- "Dušičky"

22. listopadu 2016 v 8:00 | Lenacia
MarijaKes

Ahoj v souvislosti s dušičkami mě napadla série, kterou jsem fotila loni u nás na náměstí.

AS- "Cosplay Shion z No.6"

15. listopadu 2016 v 10:13 | Lenacia
Soňa K. Photography
Ahoj, tak jsem se rozhodla, že pošlu další fotky do AS. Jelikož jsem dělala rozhovor s fotografkou cosplaye, tak jsem se rozhodla cosplay fotky dát do AS taky. Ale na začátek ještě zmíním, co to ten cosplay je, protože málokdo bude vědět, co to je. Cosplay je zkratka ze dvou anglických slov "costume" a "play". Znamená to tedy, že se člověk oblíkne jako daná postava, kterou si vybere, ale to k tomu nestačí. To by byl prostě jen kostým. Musí se naučit i charakter té postavy, jednat jako ta postava a naučit se i její typické grimasy. Ten člověk se musí stát tou postavou. Jinak tohle pochází z Japonska a tedy je pro tyhle země typické, ale dost se to teď rozmohlo i v USA a tady v Evropě.
Ale teď něco napíšu k těmto fotkám. Fotily jsme je kdysi v Českých Budějovicích, kdy jsme si vybraly už předem místa, která jsou typická pro toto anime. Anime se odehrává ve městě No.6 a nebo v jeho blízkosti, tedy za branami tohoto města, ve slumech. Shion ve svých 12 letech zachrání mladého chlapce, který si říká Nezumi (krysa), jenže to je chyba, protože Nezumi je hledaný městskou Special Security Area. Tím se mu změní život a i on je později zatčen. Nezumi ho zachrání, ale aby mohli zachránit lidstvo v městě No.6, musí za brány města, kde žije doslova odpad lidstva. Lidi v tom městě napadají zvláštní vosy, které je doslova vysají a jsou tak parazity, kteří mají lidstvo tam zničit. Jedna taková napadla i Shiona, ale Nezumi mu zachrání život a Shion se jen změní a z obyčejného hnědovlasého kluka se stane bělovlasý kluk s červenýma očima a rudou skvrnou na těle. A spolu bojují, aby lidstvo zachránili.
Tohle je shrnutí, aby jste věděli o čem to je a proč ty fotky tak jsou focený. Fotily jsme onu verzi ve slumech, kde vše je dost rozpadlé a staré. Na focení jsme využili staré nádraží v Budějovicích a přilehlý most přes koleje. Moc teplo zrovna nebylo, když se fotilo, ale zvládly jsme to obě dvě. :D

 
 

Reklama