Duben 2018

AS - Obličej vs. voda

25. dubna 2018 v 18:07 | Iris |  Autorské Série
Vzhledem k tomu, že žádný e-mail mi zatím nedošel, dovolím si přispět do rubriky AS sama.
Byly to Hrátky s vodou. Model byl ochotný se nechat fotit a já zkoušela, co můj (no ne úplně můj, tenkrát jsem měla Canon 2 roky půjčený) fotoaparát dokáže.
Řekla bych takový Pokus x Omyl.
Nakonec jsem vybrala tři fotografie, které si myslím, že mají co říct.
Informativní článek

17. dubna 2018 v 17:39 | Iris |  ohledně klubu
Fotografia.blog.cz se opět trochu rozjíždí a já bych měla pár otázek.
Napočítala jsem zde zhruba cca 20 členů a ráda bych zjistila, jak moc o klub stojí a zda vůbec mají aktivní blogy. Samozřejmě novým členům se vůbec nebráníme, ba naopak Mrkající čím více příspěvků, tím líp.
Velmi ráda nějaké články zveřejním, pokud mi přijdou na náš klubový e-mail, ale také nemám času na rozdávání a snažit se tu, aby to nemělo žádnou odezvu je asi trochu zbytečné.
Můžete prakticky posílat příspěvky do ktérékoliv rubriky, z vyjimkou těch, které už byly ukončeny. Jsou tu některé nové, které byly publikovány loni, a rozhodně by stálo za to, nějaký příspěvek poslat.Cesta do archivu - Chloe Noir

13. dubna 2018 v 13:07 | Iris |  Cesta do archívu
Další příspěvek do rubriky "Cesta do archivu" zaslala Chloe Noir a myslím, že je na první pohled vidět, jak se člověk postupem času zlepšuje. Pro mně krásný porovnání.

Jedna z vecí, čo som vždy rada fotila boli drobné vecičky...a drobné živočíchy. Hmyz je zaujímavý a v detaile ešte viac, nakoľko ho človek môže vidieť úplne inak, než ho vidí normálne.
Lúčny koník je pre mňa vždy vítanou modelkou. Prvá fotka bola odfotená v lete 2011, nová bola fotená v lete 2017.
Okrem zmeny fotoaparátu som sa odvtedy aj mnohému naučila...medzi inými napríklad aj to, že niekedy je potreba hľadať lepšie prostredie a iné možnosti aby samotný fotografovaný objekt lepšie vynikol...a nie ako zelený koník na zelenej tráve Smějící se .

​Chloë NoirFototechnika pro začátečníka není nedosažitelná, část 2

10. dubna 2018 v 13:37 | Iris |  technika

I my máme doma starší poloprofi techniku

Náš Nikon D200 jsme v roce 2009 koupili jako tříletý a drží dodnes (uběhlo tedy 12 let od jeho výroby). Nafotil nám velké množství výletů, rodinných, historických i jiných akcí, portrétů a také mnoho koncertů (sériové snímání = poměrně velká zátěž).
Nechovali jsme se k němu v rukavičkách. Často s námi na několikadenní výšlap do hor cestoval pouze v postranní kapse krosny bez jakéhokoli polstrování (to si s plastovým low-endem a třeba s objektivem s plastovým bajonetem neumím představit). Brali jsme ho do každého počasí, do deště i sněhu (je voděodolný, ve sněhu jsme jej i nejednou vyváleli), do mrazu i do letních veder.
Před rokem jsme jej vyměnili za Nikon D300s, a to zejména proto, že hodně žere baterky (fakt hodně) a také dost šumí při vyšších citlivostech. Stále jej však máme jako plnohodnotnou funkční zálohu, kdyby se s D300s něco stalo.

Příspěvek zaslala Veruce - blog.veruce.cz


FOTOHÁDANKA 3 - zadání

6. dubna 2018 v 16:27 | Iris |  Fotohádanky
Máme tu další kolo Fotohádanky.
Já bych to tentokrát nechala bez nápovědy, myslím, že Vám to určitě něco bude připomínat. Mrkající
Tak hádej, hádej hadači.Téma měsíce - zadání na duben

3. dubna 2018 v 17:17 | Iris |  téma měsíce
DALŠÍM TÉMATEM BUDOU:

"DETAILY JARNÍCH KVĚTŮ"

UZÁVĚRKA : 29.4.2018
POČET FOTOGRAFIÍ : max. 5
VELIKOST : 800 x 600 px

POSÍLAT : na klubový e-mail FOTOGRAFIA-KLUB@SEZNAM.CZ
POVINNÉ: jméno blogu, přezdívka, adresa blogu (nebo jiné vaší stránky)

Je možné použít i fotografie z archivu.