Cesta do archívu - Hela*

27. listopadu 2017 v 13:21 | Soňa K. Photography |  Cesta do archívu
První, kdo se chtěl ukázat se svými fotografiemi z archívu je Hela*. Tyto fotografie nebudou stejné, jako jsem dávala já za příklad, ale tady uvidíme, jak fotografie vypadala kdysi a jak teď.

Mezi těmito dvěma fotografiemi je 51 let. Na první je kamarádka těsně před maturitou a na druhé uondaná po celodenní procházce Prahou. Myslím, že tu sice není vidět můj fotografický vývoj, v 18 letech jsem měla mnohem větší snahu o "uměleckou" fotografii, spíš obrovský skok v technice fotografování (malinký foťáček a fantastické možnosti úprav). Zdravím, mějte se fajn Helena

Tady na těchto fotografiích je jasně poznat, jak se fotilo kdysi a jak teď. Starý fotoaparát, který tvořil černobílé fotografie, kresba je taky úplně jiná, než mají novější fotoaparáty. To ví každý z nás, co se snaží fotit starým objektivem. Tady se nedá mluvit tedy o technickém zpracování úplně, ale je to zajímavé se podívat, jak vypadá fotka, která je focená půl století zpátky a jak může vypadat fotka nyní. Ta starší fotografie má dost do sebe, nejspíše to dělá i to barevné provedení. U té novější je zajímavý kontrast, jak jsou v pozadí a kolem grafitti a hlavní cíl fotografie je postarší paní. Je to opravdu zajímavě kontrastní.
Jsem ráda, že se Hela těmito fotografiemi pochlubila a tak nám mohla ukázat dalekou minulost a současnost. Pokud chcete takto taky zveřejnit nějakou svou cestu archívem, posílejte na klubový mail fotografie a něco málo k nim můžete připsat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama