5. kolo projektu PŘED a PO

2. října 2017 v 13:58 | Soňa K. Photography |  PŘED a PO
Tento projekt, který docela každý rád plnil najednou utichl. A není se čemu divit, když do posledního 5. kola přispěl jen jeden člen a to já. Ráda bych v něm tedy pokračovala, ale než budeme pokračovat, je třeba představit i poslední fotografii, která přišla. Téma bylo volné a proto se každý mohl vyřádit, jak se mu zlíbilo. A toho jsem se zhostila svou fotografií, kterou mám i u sebe na blogu a na ní jsem použila největší úpravy, kdy jsem si tam doplňovala i nějaké ty obrázky k tomu. Nemůžu hodnotit svou práci, to bude tedy na vás, aby jste to ohodnotili.

Tahle fotka měla vyobrazovat lesní vílu, která pouští motýlky z dlaní. Jelikož to vypadá jako podzimní krajina, nechala jsem to tak, protože se mi moc líbila a bylo to takové zajímavě kontrastní. První, co jsem udělala, poupravila jsem základní věci, jako je jas, kontrast, živost a doostřila. Poté jsem to převedla z rawu do jpegu. Otočila jsem obrázek zrcadlově a uložila. Tyto věci jsem prováděla v Zoneru. Pak jsem si otevřela Photoshop, kde jsem pokračovala dál. Stáhla jsem si obrázek motýlků, které jsem vložila do obrázku po tom, co jsem je vyřízla. Snížila jsem viditelnost, aby nebyly tak ostré a líp zapadly do krajiny. Pak jsem si pohrála s barevným tónováním, kdy jsem se to snažila dostat skoro do černobílé verze, ale tak, aby to mělo spíše chladnější barvy. Tím pádem se dostali motýlci do černobílé barvy a tím vypadají zajímavěji. To by bylo asi tak nějak vše, co jsem s fotkou udělala.
Soňa K. Photography
http://sonak-photography.blog.cz/

PO

PŘED

A jak to tedy bude nadále? Do dalšího kola připravím fotografie, které budou volně ke stažení. Budou to moje fotografie, které jsem já v průběhu roku nafotila. Budete tedy moci dělat úpravy, tak jak se vám zlíbí. Chci tento projekt obnovit, jelikož i úprava patří k fotografii, proto bych byla ráda, kdyby jste se i vy zapojili a projekt obnovili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lifeofgothicgirl lifeofgothicgirl | Web | 2. října 2017 v 14:11 | Reagovat

Úžasné

2 Hela* Hela* | 2. října 2017 v 14:14 | Reagovat

Ahoj Soni, moc se mi upravená fotka líbí. Zmizel zelenkavý nádech šatů a větve vpředu jsou míň výrazné. I zrcadlové převrácení jí pomohlo, protože vnímáme pohyb nahoru. Pokud jde pohyb z levého rohu dolů doprava, bereme ho spíš jako pád, (protože čteme zleva vpravo) a motýlci to ještě zvýraznili.
Nějak mi uniklo, že by tu byly fotografie k úpravě. Je to skvělý projekt, protože člověk vidí, jak se dá s fotkami pracovat. Snad další kolo neprošvihnu.

3 Soňa K. Photography Soňa K. Photography | E-mail | Web | 2. října 2017 v 14:17 | Reagovat

[2]: Děkuji moc ^^ Jinak fotky na úpravu tady budou k vystavení a následnému stažení ještě dnes, aby jste si mohli vyhrát :) Na konci roku 2016 bylo právě volné téma a toho se nikdo nezúčastnil, tak uvidíme, jestli se mi projekt povede rozjet :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama