Říjen 2017

FOTOHÁDANKA 2 - řešení

26. října 2017 v 15:58 | Mike |  Fotohádanky
Před měsícem jsem vám předložil výřez z jedné fotografie a vaším úkolem bylo uhodnout, co se na daném snímku nachází. Dnes se podíváme na správné řešení a na úspěšné řešitele. Na další fotohádanku se můžete těšit již brzy. :)

ZADÁNÍ


Těší mě - Chloë Noir

20. října 2017 v 8:00 | Soňa K. Photography |  těší mě
Dávala jsem akorát příspěvky na Před a Po dohromady, když jsem si všimla, že tam máme nového člena, který se nám chce všem představit. Tuhle holčinu sleduji sama už nějakou dobu a musím vám říct, že opravdu skvěle fotí, tak teď se o ní i něco nového dozvíme.
Dnes se nám představí Chlöe Noir z blogu http://sinister-death.blog.cz/.

Volám sa Diana, ale vo svete internetu ma väčšinou možno nájsť pod menom Chloë Noir.
Fotografia je pre mňa neskutočne veľkou časťou života a užívam si nie len čas za objektívom, ale aj pred ním.
Pre mňa bola fotografia vždy možnosťou ako vidieť a zachytiť veci, ktoré si bežný človek veľmi nevšimne, preto som sa kedysi zameriavala predovšetkým na drobnosti, detaily, drobné príšerky. A u fotení ľudí ma naopak láka trochu tej ilúzie, ktorá môže pomocou fotky vzniknúť.
Už si neviem predstaviť svoj život bez fotenia, hoci som stále pomerne stratená pokiaľ príde na teoretické veci, na nastavovania či na "zákony a pravidlá" dobrej fotografie.


Nový projekt: Cesta do archívu

16. října 2017 v 8:00 | Soňa K. Photography |  Cesta do archívu
Jelikož jsme zde všichni milovníci fotografie a většinou to je tak, že fotíme už nejakou dobu, rozhodla jsem se založit nový projekt a to Cesta do archívu. Zní to zvláštně, ale asi chápete, co tím chci tak nějak říci. Díky tomu, že všichni fotíme už nějakou dobu, máme fotografie z našich začátků a tak bych chtěla založit tento projekt, kde si budeme představovat své začátky. Nejen je, ale i současné fotografie. Uvidíme tak, jak se naše fotografické kroky posouvají kupředu a my získáváme nové a lepší fotografie. Nebude to projekt, kdy budu zadávat témata, ale bude to fungovat podobně jako Autorská série. Bude na vás, co pošlete, jestli to bude kytka, krajina nebo portrét. Zašlete fotku/y z archívu z vašich fotozačátků, nejlépe i s rokem pořízení a pak zašlete i fotku/y ze současnosti, abychom mohli porovnat to, jak se fotografie za tu dobu změnily. Je to zajímavé sledovat, jak se každý mění, posouvá se a učí se novým věčem. Přijde mi to jako zajímavý nápad a fotografií, které se nafotily v minulosti je určitě spousta a víc jich je ještě teď v současnosti.
Pro příklad, jak to bude vypadat, udělám názorný příklad, kdy tedy nebudu k tomu nic psát. Bude na vás, co k tomu napíšete, jak si myslíte, že jste se zlepšili. A já pak k tomu napíšu, jaký posun v tom vidím. Rozhodla jsem se tedy vybrat archívní fotku své sestřenice, kterou jsem fotila a pak z letošní zimy mou kamarádku. To, že člověk si umí člověka líp postavit, lepší světlo vybrat a okolí, mít lepší oblečení a hlavně provedení je taky jinde. Tohle si budeme představovat.Pětadvacáté přijímání

12. října 2017 v 18:08 | Mike |  příjem členů
Je to ostuda. Strašná ostuda! Ale nějakým nedopatřením se ve fotoklubu naprosto zapomnělo na přijímání nových členů. A to se přitom pod registračním článkem nashromáždilo hned několik komentářů. Holt když člověk zůstane na tolik věcí sám, nemůže se pak nikdo divit, že mu něco vypadne. Akorát by to, pro příště, nemuselo být zrovna přijímání...

Snad se tedy nové členky nebudou zlobit za zpoždění. Opravdu mě to mrzí...Téma měsíce - zadání na říjen

8. října 2017 v 18:00 | Mike |  téma měsíce
DALŠÍM TÉMATEM BUDE:

"ŽÁBY, RYBY, RACI"


UZÁVĚRKA : 29.10.2017
POČET FOTEK : max. 5
VELIKOST : 800 x 600 px
POSÍLAT : na klubový email FOTOGRAFIA-KLUB@SEZNAM.CZ
POVINNÉ: jméno blogu, přezdívka, adresa blogu (nebo jiné vaší stránky)
Je možné použít i fotografie z archivu.

Téma měsíce - Mezi řádky - FOTOGRAFIE

5. října 2017 v 12:00 | Mike |  téma měsíce
Po měsíci tu máme opět zveřejnění fotek na Téma měsíce. Tentokrát bylo zadání asi o něco těžší, protože všehovšudy přišel jenom jeden e-mail. Společně s mými fotkami se ale sešlo celkem šest snímků, což už nezní tak špatně. Příště budu ale doufat v o něco lepší účast, snad vám téma sedne lépe. ;)

Mezi řádky

----------------------------------------------6. kolo projektu PŘED A PO - zadání

2. října 2017 v 18:29 | Soňa K. Photography |  PŘED a PO
Tak jsem tady s dalším zadáním. Vybrala jsem jednu fotografii, kterou budete moci upravovat a nějak ji vylepšit. Je dána jak v formátu raw, tak i jpg. Přeci jen někdo raději pracuje s formátem raw, aby z fotky toho mohl vytáhnout mnohem více než z jpg formátu.
Fotka je pořízena teď nedávno v našem šumavském lese ráno při svítání. Určitě to není tohle těžká fotka na úpravu, nejspíše úpravy budou hodně podobné, ale začneme rozhodně zlehka, aby si každý mohl vyzkoušet práci s editorem fotek, než se dostaneme na další a složitější úpravy.
A jak fotka vypadá? Tady máte náhled a hned pod náhledem odkaz na stažení.


http://www.uschovna.cz/zasilka/QJPZ5PSUKTL7LBTU-BAP/


Uzávěrka tohoto kola je 31. 10.
Své upravené fotografie posílejte na email: fotografia-klub@seznam.cz

5. kolo projektu PŘED a PO

2. října 2017 v 13:58 | Soňa K. Photography |  PŘED a PO
Tento projekt, který docela každý rád plnil najednou utichl. A není se čemu divit, když do posledního 5. kola přispěl jen jeden člen a to já. Ráda bych v něm tedy pokračovala, ale než budeme pokračovat, je třeba představit i poslední fotografii, která přišla. Téma bylo volné a proto se každý mohl vyřádit, jak se mu zlíbilo. A toho jsem se zhostila svou fotografií, kterou mám i u sebe na blogu a na ní jsem použila největší úpravy, kdy jsem si tam doplňovala i nějaké ty obrázky k tomu. Nemůžu hodnotit svou práci, to bude tedy na vás, aby jste to ohodnotili.

Tahle fotka měla vyobrazovat lesní vílu, která pouští motýlky z dlaní. Jelikož to vypadá jako podzimní krajina, nechala jsem to tak, protože se mi moc líbila a bylo to takové zajímavě kontrastní. První, co jsem udělala, poupravila jsem základní věci, jako je jas, kontrast, živost a doostřila. Poté jsem to převedla z rawu do jpegu. Otočila jsem obrázek zrcadlově a uložila. Tyto věci jsem prováděla v Zoneru. Pak jsem si otevřela Photoshop, kde jsem pokračovala dál. Stáhla jsem si obrázek motýlků, které jsem vložila do obrázku po tom, co jsem je vyřízla. Snížila jsem viditelnost, aby nebyly tak ostré a líp zapadly do krajiny. Pak jsem si pohrála s barevným tónováním, kdy jsem se to snažila dostat skoro do černobílé verze, ale tak, aby to mělo spíše chladnější barvy. Tím pádem se dostali motýlci do černobílé barvy a tím vypadají zajímavěji. To by bylo asi tak nějak vše, co jsem s fotkou udělala.
Soňa K. Photography
http://sonak-photography.blog.cz/

PO

PŘED

A jak to tedy bude nadále? Do dalšího kola připravím fotografie, které budou volně ke stažení. Budou to moje fotografie, které jsem já v průběhu roku nafotila. Budete tedy moci dělat úpravy, tak jak se vám zlíbí. Chci tento projekt obnovit, jelikož i úprava patří k fotografii, proto bych byla ráda, kdyby jste se i vy zapojili a projekt obnovili.