Září 2017

AS - V oblacích

28. září 2017 v 14:39 | Soňa K. Photography |  Autorské Série
Tak jsem tady zase s nějakou tou svou autorskou sérií. Vybrala jsem zase něco jiného, co tady ještě nebylo, abychom se mohli všichni pokochat nad jinýma fotkama než klasicky. Vybrala jsem sérii, kterou jsem fotila poslední víkend v srpnu.

Byla jsem na leteckém dnu ve Staňkově, kde se mi poštěstilo, že jsem si mohla zafotit i něco jiného, než co normálně teď fotím. Do mého hledáčku se dostal letecký akrobat Karel Kuthan, který je špičkou ČR. Celé vystoupení bylo dokonalé, všechny ty akrobatické cviky ve vzduchu, kdy jsem si říkala, že tohle zvládne prostě jen blázen a on blázen prostě musí být. Fotila jsem novým objektivem, který jsem si pořídila a musím říct, že takhle skvělý teleobjektiv s vysokou rychlostí ostření jsem ještě neměla. Díky tomu se tedy můžu pochlubit s fotkama, které jsem na té akci udělala.

Foceno: Canon EOS 700D + Canon EF 70-200mm f4 L IS USM


Soňa K. Photography (http://sonak-photography.blog.cz)FOTOHÁDANKA 2 - zadání

20. září 2017 v 12:59 | Mike |  Fotohádanky
Minule jste měli za úkol na malém výřezu rozpoznat šípky. Co jsem si pro vás připravil tentokrát? Schválně, jestli to z barevného obdélníčku poznáte!

Myslím si, že tentokrát máte hned několik možností jak odpovědět, zkuste tedy být co možná nejkonkrétnější. Můžete se rozepsat i na více než jedno nebo dvě slůvka. :)

NÁPOVĚDY
1. I přes svou barevnost lze na fotce najít veliké utrpení.
2. Zevnitř se dá zachycený objekt pozorovat o hodně lépe než zvenčí.
3. Kdo ví, jestli fotografovaný skutečně existoval...


Své tipy pište do komentářů! :)

Příroda zblízka starým sklem

12. září 2017 v 11:28 | Žolanda |  Starým sklem
Je to už nějakou dobu, co jsem poznala človíčka, který mi celkem dost převrátil život na ruby. Tento človíček téměř vždy chodil s fotoaparátem na film přes rameno, a tak mě jednou napadlo podívat se na fotoaparát (Zenit), který máme doma. Je také na film a máma na něj pořizovala fotky, když jsem já a moje sestra byly ještě malinkatí prckové. Zjistila jsem, že to s filmem není zas tak jednoduché...

Možná jsem taky do jisté míry zkažená dnešní digitální dobou, kde stačí zmáčknout delete, a tak jsem se na focení tímto foťákem vykašlala. Zaujal mě však ruský objektiv Helios - 44M... Tak jsem ho pochopitelně hned odmontovala z těla a vyzkoušela ho na své zrcadlovce. No a výsledek? Vážně super!

Od té doby jsem na něj nafotila hodně snímků. Sice to dá člověku práci, chce to hodně trpělivosti... Ale výsledek rozhodně stojí za to!Téma měsíce - zadání na září

4. září 2017 v 9:25 | Mike |  téma měsíce
DALŠÍM TÉMATEM BUDE:

"MEZI ŘÁDKY"


UZÁVĚRKA : 29.9.2017
POČET FOTEK : max. 5
VELIKOST : 800 x 600 px

POSÍLAT : na klubový email FOTOGRAFIA-KLUB@SEZNAM.CZ
POVINNÉ: jméno blogu, přezdívka, adresa blogu (nebo jiné vaší stránky)

Je možné použít i fotografie z archivu.

Téma měsíce - Průhled - FOTOGRAFIE

2. září 2017 v 9:15 | Mike |  téma měsíce
Po měsíci je opět čas na zveřejnění fotografií, které jste zaslali do projektu "Téma měsíce". Tentokrát je snímků k prohlédnutí o dost více, ale i tak bohužel musím konstatovat, že je účast celkem malá. Pojďme to při dalším tématu zkusit napravit! ;)

Všechny fotky jsou z královského města Kadaň.