Srpen 2017

AS - Chomutovsko

29. srpna 2017 v 19:21 | Hela*
Bydlím na Chomutovsku a chtěla bych ukázat, že to není jen smutný průmyslový kraj elektráren a povrchových dolů. Vybrala jsem cestu, kudy chodím téměř každý den. Je krásná v každém ročním období a mění se i podle vysetých plodin.

Hela*FOTOHÁDANKA 1 - řešení

25. srpna 2017 v 11:14 | Mike |  Fotohádanky
Před měsícem jsem vám předložil výřez z jedné fotografie a vaším úkolem bylo uhodnout, co se na daném snímku nachází. Dnes se podíváme na správné řešení a na úspěšné řešitele. Na další fotohádanku se můžete těšit již brzy. :)

ZADÁNÍ


Fotograf invaze 1968 - reportáž ČT

22. srpna 2017 v 18:46 | Mike |  svět fotografování
Čirou náhodou jsem v televizi narazil na jednu reportáž z "Událostí v regionu", která by vás - milovníky fotografování - mohla zajímat. Pojednává o jednom z československých fotografů, kteří zachycovali životy obyčejných lidí v těžkých dobách...

ODKAZ NA REPORTÁŽ (čas 18:56)


Jára Novotný

"Spousta mých kamarádů už umřela, ale mně se tam ještě nechce. Mám na to fígl: začnu chystat knížku, a dokud není hotová, musí zubatá pěkně počkat, až to dodělám!"

Československá fotografie - Sára Saudková

20. srpna 2017 v 16:34 | Mike |  svět fotografování
Sára Saudková je česká fotografka a bývalá dlouholetá přítelkyně fotografa Jana Saudka, s jehož synem má čtyři děti. Při studiu na VŠE v Praze poprvé viděla dílo Jana Saudka. Zaujal ji jeho styl, a tak se rozhodla, že se s fotografem setká. Nakonec toto setkání přešlo až do několikaletého vztahu, který ji také přivedl k fotografování.

Vlastní tvorbu Sára tvoří od roku 1999. Obecně se její styl podobá stylu Jana Saudka - jejím hlavním oborem jsou akty, především v černobílém provedení. Věnuje se výhradně volné tvorbě, jejímž prostřednictvím dokumentuje svůj soukromý život.

Na svém kontě má již velký počet výstav, především v České republice a na Slovensku. Její tvorba se ale podívala také do Polska, Švýcarska, Německa, Itálie nabo Austrálie. Je také autorkou spousty knih a kalendářů, ve kterých prezentuje svoji tvorbu.

Osobní stránky Sáry Saudkové (a Jana Saudka) ZDE.

UKÁZKA TVORBY


Chlapec (1999)


AS - Světelné experimenty

12. srpna 2017 v 16:31 | Mike |  Autorské Série
Dnes bych se s vámi o "autorskou sérii" rád podělil já. Jedná se tedy už o starší fotografie, nicméně jsem dospěl k závěru, že se mi s odstupem času líbí stále stejně, ne-li ještě více. Jsou to snímky z posledního Silvestra a jsou na nich zachycena vánoční a jiná světélka, která zdobila balkóny, stromky a keříky v naší ulici. Pro ten správný efekt jsem si nastavil noční režim, který má delší čas expozice, a při každém cvaknutí s fotoaparátek tu více, tu méně zatřásl či pohnul. Výsledná abstraktní dílka si můžete nyní prohlédnout... :)
Téma měsíce - zadání na srpen

4. srpna 2017 v 16:47 | Mike |  téma měsíce
DALŠÍM TÉMATEM BUDE:

"PRŮHLED"


UZÁVĚRKA : 30.8.2017
POČET FOTEK : max. 5
VELIKOST : 800 x 600 px

POSÍLAT : na klubový email FOTOGRAFIA-KLUB@SEZNAM.CZ
POVINNÉ: jméno blogu, přezdívka, adresa blogu

Je možné použít i fotografie z archivu.

Téma měsíce - Letní nálada - FOTOGRAFIE

1. srpna 2017 v 10:37 | Mike |  téma měsíce
A je to po měsíci zase tady - zveřejnění fotek, které jste poslali na téma měíce. Bohužel jich tentokrát opět mnoho nebylo, a přitom do tohoto tématu se dalo poslat ledacos. Přesto ale se zaslanými snímky musím být spokojený, jsou totiž moc pěkné. Pojďme se na ně společně podívat... :)