Duben 2017

Třetí kolo Rainbow : KONEC

24. dubna 2017 v 17:57 | Iris |  projekt rainbow
Jako další barevná kombinace v projektu Rainbow byla Fialovo-Bílá, ale bohužel žádný příspěvek nedošel, tudíž si myslím, že je na čase tento projekt ukončit.
Ač je to škoda, faktem je, že je to přeci jen už třetí kolo a chtělo by to nějaký nový projekt.
Takže se s vámi loučím a přidám alespoň jednu fotografii v této barevné kombinaci.

Přeji všem hodně fotografických úspěchů.
IrisJaro starým sklem

18. dubna 2017 v 17:38 | Soňa K. Photography |  Starým sklem
Jelikož dlouhou dobu zase nebylo nic přidáno do této rubriky, rozhodla jsem se, že zase přidám nějaký ten článek a rovnou k tomu připojím fotky. Tentokrát to budou fotografie ze dvou Heliosů, které už momentálně vlastním. Jak víte, mám Helios 44-2 2/58, ze kterého fotografie jste už měli možnost vidět. Jenže teď vlastním ještě jeden a to Helios 44-4 2/58, který mám ze Zenitu, který hodlám zprovoznit, abych mohla fotit i tím. Dostala jsem ho spolu s oním Zenitem a Flexaretem od mého kamaráda, který se toho zbavoval. Takže pro mě to je neskutečná věc, když můžu vlastnit něco takového a rozhodně si chci další takové pořídit. Ale teď k fotkám. Jelikož to všude tak krásně kvete, mám několik fotografií, které jsem fotila právě těmito skly. A musím říct, že tím, pro mě novějším, se mi fotí mnohem lépe a hlavně má mnohem hezčí kresbu než ten předchozí. Tak mi to přijde, nevím jak vám.

Helios 44-2 2/58

AS - "Karkulka"

10. dubna 2017 v 17:00 | Lenacia |  Autorské Série
Michelle
Přes zkouškové nebyl na zábavu čas, ale povedlo se aspoň jedno malé focení, které jsem mohla začátkem semestru i upravit. Karkulka byl pracovní název, díky červenému plášti, který už tak nějak zůstal. Záměr byl podpořit pláštěm chlad a ponurost zimy, která se konečně ukázala, byť jen na chvilku.PÁTÝ ROČNÍK FOTOSOUTĚŽE DOCELA JINÝ SVĚT

7. dubna 2017 v 8:00 | Soňa K. Photography |  soutěže

Narazila jsem na zajímavou soutěž, která má mnohem delší trvání než ta, kterou jsem dávala na konci měsíce. Milovníci zvířat a botanických zahrad mají možnost soutěžit se ZOO Plzeň, kdy první tři výherci budou odměněni hodnotnými cenami. Myslím si, že určitě stojí za to, tuhle soutěž zde propagovat a tak návštěvníci našeho blogu z Plzeňského kraje můžou vyrazit do ZOO, aby si mohli zasoutěžit. Ale teď přejdeme na všechny důležité informace, které k tomuto potřebujete vědět.

Soutěžní kategorie
1. Savci
2. Ptáci
3. Ostatní živočichové
4. Návštěvníci a ostatní
5. Rostliny
6. RETRO (z rodinného archivu)

Soutěže se může zúčastnit každý amatérský fotograf, majitel fotoaparátu, kromě zaměstnanců Zoo a BZ a jejich rodinných příslušníků. Fotografie musejí být pořízeny v Zoo a BZ Plzeň.
Maximální počet snímků od jednoho autora je 5 pro každou kategorii.
Velikost jednotlivých snímků je minimálně při delší straně snímku 1200 pixelů. Fotografie musejí být v tiskové kvalitě.
Fotografii vždy označte názvem kategorie, názvem snímku, jménem a příjmením autora.
Pro první tři soutěžící v každé kategorii jsou připraveny hodnotné ceny.
Fotografie posílejte emailem na adresu misikova@plzen.eu
Zasláním snímků do soutěže uděluje soutěžící souhlas s bezplatným použitím snímků k propagačním a jiným publikačním účelům organizátorů soutěže.

Uzávěrka příjmu soutěžních snímků je 30. 10. 2017
Vyhodnocení v listopadu 2017.

Téma měsíce -> Křivky - fotky a vyhlášení nových témat

3. dubna 2017 v 18:59 | Soňa K. Photography |  téma měsíce
Jelikož VendyW nás opustila a její rubrika zůstala prázdná, rozhodla jsem se tohle téma měsíce vyhlásit já. Snad to nikomu vadit nebude, ale musíme se se správci domluvit, jak to teď bude, hlavně musíme dát i nějaké ty novinky, protože jsme si všimli, že vaše aktivita hodně klesla a to se projevilo i na tomto tématu, které jste si zvolili. Hodně z vás pro tohle téma hlasovalo, ale nakonec máme jen dva příspěvky. Což je velice smutné a všichni, z nás správců, bychom byli rádi, kdyby znovu tady byla taková aktivita, jako byla ještě loni. Chceme, aby klub co nejlépe fungoval a vy jste se sem rádi vraceli a hlavně zapojovali do témat. Tak snad na další téma měsíce se dočkáme více fotografií.

Nejdříve jsem nevěděla, co do tohoto tématu zařadit za fotografie, ale vybrala jsem nakonec 5 fotek, které podle mě znázorňují křivky. Vybrala jsem hlavně fotografie z přírody, která je plná křivek, i když krásné křivky se dají najít i ve městě, ale žádné takové nemám.