Únor 2017

Téma měsíce .....fotografie

28. února 2017 v 11:45 | VendyW |  téma měsíceAčkoli pro téma Mých Top 5 jste opět hlasovali v hojném počtu, nakonec se sešlo
jen pár příspěvků. Domnívala jsem se, že tentokrát to budete mít hodně lehké,
jen vlastně probrat archív a vybrat těch pět nej. Ale nějak se nezadařilo ....

Dál už se rozepisovat nebudu, a podíváme se tedy kdo přispěl a čím.

Hela*


Probírala jsem loňské fotky. Západy sluníčka jsem už posílala, z krajin nejspíš časem udělám autorskou sérii a tak mi zbyl poslední motiv-zahrádka. Když jsem viděla poprvé pozemek, řekla jsem, že kytičky na pole nepatří. Hned první rok bylo po rozhodnutí. Postupně jich stále přibývalo. Nejvíc se na zahrádku těším na jaře, když se ze země klubou první pupeny a lístky. Chodím je vytahovat očima a jsem nešťastná, když pozdní mrazíky některé poničí. Pak se zahrádka začne vybarvovat polštáři nízkých plaménků, kvítky se obalí zlatice a mandloň, rozkvetou trsy konikleců, tulipánů, narcisek a objeví se i fantastické tvary kvítků černuchy. Bez foťáku na zahradu nejdu. Vždycky je na ní něco nového rozkvetlého a já nevím,co dřív-jestli plít, sít, sklízet nebo fotografovat. Často teprve doma u počítače mi dojde, jaká krása na zahradě zase je. :-)Tam, kde skončil život...

23. února 2017 v 9:41 | Soňa K. Photography |  svět fotografování
Podívám se na tu budovu, která ještě před sedmi lety byla plná lidí, nemocniční odér dezinfekce se nesl chodbami, mnoho nemocných čekalo v čekárně na vyzvání sestřičky ke vstupu do ordinace. Tak vypadal každý den zdravotního střediska, jak jistě každý zná.
Jenže co se stalo? Proč najednou život v té budově utichl? Kam se všichni poděli? Odpověď na všechny otázky je velice jednoduchá. Stačilo jedno rozhodnutí, následné potvrzení od stavebního úřadu po podání žádosti a hle, stojí tu místo staré fabriky nové zdravotní středisko, které má zajistit mnohem pohodlnější a komfortnější prostředí pro pacienty.
Jenže co teď se starým střediskem? Nic. "Počkáme pár let, ono se to možná vyřeší samo." Přesně takový pocit jsem měla, že si to vedení města řeklo a tak se nic nedělo. Budova zela prázdnotou. Postupem času, měsíc po měsíci, rok po roce, se zub času zakousával do vzhledu budovy nejen zevnitř, ale i zvenčí. Jediné využití, které budova měla, bylo na výcvik hasičů při záchraně osob z hořící budovy, kdy používali dýmovnice, protože jinak budova dávno mohla lehnout popelem. Ale to bylo vše. Další využití měla tak akorát pro alkoholiky a drogově závislé a pro podobná existující individua, kteří se vkrádali rozbitými okny dovnitř a z toho, co tam zbylo, udělali jen pořádný chlívek.


Měsíc foť a pošli zrcadlovku dál!

20. února 2017 v 10:17 | Iris |  svět fotografování
Ve stručnosti :
Myslíte, že je možné poslat do oběhu mezi lidi foťák za cca 30 000 Kč a věřit, že ho nikdo neukradne či neprodá? Že ho bude používat 30 dní a pak jej opět pošle dál někomu náhodně vybranému? A myslíte, že je možné, aby se po jednom roce opět vrátil k původnímu majiteli? Vyzkoušel to ve svém experimentu člověk, jenž si říká "Fotograf bez talentu".

Tak přesně na takový článek jsem narazila na internetu.
A musím říct, že jsem byla mile překvapena, jak celý experiment dopadl.
Docela by mě zajímalo, zda je tu někdo, ke komu foťák doputoval a kdo ho měsíc užíval. Já bych to brala a rozhodně bych jej i vrátila, nebo-li poslala dál.
Těch zrcadlovek šlo do oběhu rovnou 5 a dostaly se k 12-ti lidem, kteří nafotili 10 000 fotografií.
Jedna z prvních zrcadlovek byla dokonce vydražena a zisk z dražby byl věnován Armádě spásy.


World Press Photo .....

17. února 2017 v 10:22 | VendyW |  svět fotografování


Konečně zná fotografický svět vítěze prestižní
WORLD PRESS PHOTO.

Něco jako fotografického Oskara, si letos odnesl turecký fotograf
BURHAN OZBILICI
který zachytil situaci bezprostředně po atentátu na ruského ambassadora v Ankaře.
Autor fotografie se stal i vítězem kategrie Spot News s celou fotoreportží z této události.
Vítězný snímek byl vybrán porotou z 80 000 fotografií od více jak 5 tisíc autorů z celého světa.
Mezi oceněnými fotografy je i Čech Michael Hanke.

A tady jsou některé oceněné snímky.
Vítězný snímek Burhana Ozbilici

ozbilici


AS- "Kostely v Normandii"

14. února 2017 v 8:13 | Lenacia
Helena (Hela*)

Ahoj, když jsem hledala fotografie na téma "místo kostel", procházela jsem fotky z Francie. Jezdili jsme s cestovkou na kole. Byly to nádherné dovolené. Noclehy byly zajištěné a batohy nám vozili autem. Byli jsme svobodní jako ptáci. Zastavili jsme, kde jsme chtěli a nikdo nám nic neorganizoval. V Normandii je na poměrně malé ploše spousta nádherných kostelů. Chtěla bych se o ně s vámi podělit.


15. člen měsíce

12. února 2017 v 13:41 | Mike |  Člen měsíce
Je až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Ještě před nedávnem bylo prvního února, a rázem máme u zveřejnění dalčího člena měsíce více než desetidenní manko. Nebudeme tedy chodit kolem horké kaše a rovnou se přesuneme k vyhlášení.

Ačkoli nejvíce bodů opět nashromáždila Soňa K. Photography, radovat se dneska bude někdo jiný. Nemůžeme si přece Soňu pořád takhle rozmazlovat, to nejde... :D Proto se tentokrát podíváme až na druhou pozici v naší tabulce, kde se sešly hned tři fotografky. A tady nastalo opravdu těžké rozhodování. Nakonec ale titul "Členka měsíce" za leden 2017 získává...

JíťaTřetí kolo Rainbow : Hnědo - Bílé variace

9. února 2017 v 11:07 | Iris |  projekt rainbow
Na řadu přichází fotografie na Hnědo - Bílé variace a i přesto, že tahle kombinace byla viditelná opravdu všude, příspěvky přišly jen dva.
První kdo poslal byla......

Hela


Třetí kolo Rainbow : Zeleno - Modrá

8. února 2017 v 13:43 | Iris |  projekt rainbow
Máme tu další zadání v projektu Rainbow. Tentokrát se bude foťit na Zeleno - Modré variace. Usmívající se
A protože zelená a modrá, je pro blázna dobrá, těším se na vaše parádní úlovky. Smějící seProjekt "Emoce"

1. února 2017 v 15:17 | Soňa K. Photography |  svět fotografování

Po domluvě s dalšími správci, jsem dostala povolení, abych vám tady mohla představit svůj projekt, který se odehrává na mém blogu. Tento projekt jsem chtěla dát sem na klub, ale jelikož se nevědělo, jestli by byl o něj zájem, dala jsem ho jako prvně na zkoušku k sobě a pokud by měl ohlas, možná by se zavedl i tady, ale to se uvidí.

O co tedy jde?

Rok má 12 měsíců a tím pádem bude i 12 témat emocí, které budou muset být ztvárněny fotograficky. Emoce vyberu takové ty základní a hlavní, které se dají snadněji vyobrazit. Je jedno, jak kdo ji vyobrazí, jestli fotografií krajiny, nebo pomocí portrétu. Nápadům se meze nekladou. Na začátku každého měsíce vypíšu téma, které bude a které se bude zpracovávat a na konci vždy udělám vyhodnocení, kdy zveřejním všechny fotografie, které mi pošlete, samozřejmě i ty moje. Za každé splněné téma získáte body. A na konci roku udělám vyhodnocení, kdo se nejlíp tohoto zhostil a možná přijde i nějaká odměna.