Prosinec 2016

Téma měsíce .... fotky a vyhlášení nových témat

31. prosince 2016 v 10:20 | VendyW


Přestože téma, na které se mělo tento měsíc fotit opět vyhrálo s velkou převahou,
příspěvků dorazilo velmi málo. Tedy z počátku to tak vypadalo. Jenže jako pokaždé,
na poslední chvíli jste se probrali a naposílali své příspěvky Mrkající
A to jsem si říkala, že prosinec je pro takové
focení nejvhodnější, protože dost kostelů je otevřených, jsou v nich jesličky,
takže na focení ideální čas. Aby se vám fotilo i trochu víc netradičně, nazvala jsem téma
Místo zvané kostel. Protože to vám mělo dát možnost i jiných, třeba i netradičních fotek.
Ale asi bylo potřeba se věnovat jiným
záležitostem, shánět nejbližším dárky a připravovat se na vánoce.
Uvidíme, jak vám sedne téma které jste si zvolili na příští měsíc......
Ale teď se podíváme na to, co mi přišlo od vás.

První poslala s tímto komentářem ......

Ahoj,
po nějaké době zase jdu se svou troškou do mlýna, snad se bude líbit.
Je to ze svatby, na kterou asi nikdy nezapomenu, protože párů tak plných lásky po světě bohužel moc nechodí
...... fotky Michelle


Když se blbne .....

30. prosince 2016 v 8:00 | VendyW |  Starým sklem...... tak to pak vypadá, že se tu přetahujem dvě o vaší pozornost.
Stejně jako mne, totiž i Soňu uchvátilo focení starým heliosem a tak se stalo,
že v rozpětí pár dnů se tu sejdou dva články s fotkami nafocenými
právě starým sklem. jen s rozdílnými objekty.
I já dělala hokuspokusy, ovšem v jiném stylu. Jak už je mým zvykem, tak
se záběry přírody. Dostala jsem se totiž k něčemu co se jmenuje mimořádně
širokoúhlý objektiv , ale dá se s ním fotit i makro. Je to takový
bazmek který se našroubuje na stávající objektiv a už si můžete hrát.
Zkoušela jsem ho jak na seťáku, tak na heldovi, neboť má stejný závit.
Na seťáku to dělá zajímavý bokeh, dost podobný tomu který dělá helda normálně
ale když ho našroubuju na heldu, tak to dělá věci .....
Možná se to líbí jen mě, nevím, ale to je u mne normální, mám ráda všechno
co se nějak vymyká. A proto budu natolik troufalá, abych ty fotky vystavila
v plen a vašim názorům. A jelikož bylo venku zataženo a šedivo, tudíž
nebarevno, trochu jsem si tentokrát pohrála i s tónováním.


Vánoce starým sklem

26. prosince 2016 v 11:25 | Soňa K. Photography |  Starým sklem
Když jsou ty Vánoce, i když Štědrý den už byl, ale stále jsou vánoční svátky, tak jsem se rozhodla, že bych mohla přidat nějaké ty vánoční fotky přímo sem do této rubriky. Fotila jsem je na začátku adventu, ale až teď půjdu s kůží na trh.
Na začátku, než jsem tohle fotila, viděla jsem několik obrázků, kdy fotografové využili v pozadí světýlka a v popředí bylo něco. Hrozně moc se mi to líbilo a měla jsem chuť to hned taky zkusit. Než jsme nazdobili si byt, tak jsem si udělala z pokoje takový malý ateliér. Počkala jsem, až bude tma, abych měla v pokoji co největší tmu, natahala světýlka a přilepila je na skříň, abych je měla do pozadí. A pak vyvstal problém, jak si nejlíp nasvítit to něco v popředí, když chci, aby jinak to bylo vzadu tmavé a jen ty světýlka? Baterka byla docela blbost, protože mi to neosvětlila, jak bych potřebovala. Nakonec jsem to vyřešila lampičkou, na kterou jsem dala bílý papír, abych tak trochu zjemnila to světlo a nebylo tolik ostré. A najednou tadááá ono to opravdu fungovalo! Tím jsem měla vyhráno a mohla jsem začít tvořit se světýlky. Prostě to, co se mi líbilo, jsem vzala a fotila a různě zkoušela. Vzala jsem si na to svého Heldu a tím vytvořila krásná kolečka na pozadí. Horší bylo, aby se mi podařilo to pozadí tak, jak jsem chtěla a tím pádem jsem se musela různě posouvat dál od světýlek, pak zase blíž. Nejhorší bylo dostat se co nejdál. Jenže nemám moc velký pokoj, takže kvůli fotce jsem byla schopná se zamotat pod stůl a židli mezi kabely od počítače, využívat všelijaké pózy. Opravdu komedie, pokud by mě někdo pozoroval a nevěděl, co přesně dělám. A tak vzniklo několik fotek pomocí světýlek. Ještě to není úplně dokonalé, ale začínám se s Heldou víc dostávat do formy. :D

Jinak všem těmito fotkami přeji krásný zbytek Vánoc a hlavně hodně štěstí a zdraví do nového roku 2017. ^^


ALPHABET - velké shrnutí

25. prosince 2016 v 16:36 | Mike |  projekt alphabet
Rok 2016 nám už pomalu končí, a tak mi nezbývá nic jiného, než se konečně dokopat k tomu, abych shrnul projekt, kterého jsem se ujal poté, co se ho dvěma předchozím správkyním nepodařilo dostatečně rozjet. Těžko říci, co zapříčinilo, že se hledání písmenek dvakrát zaseklo hned po druhém kole, důležité ale je, že napotřetí to vyšlo a projekt jsme společně dotáhli až do ÚSPĚŠNÉHO KONCE, což znamená, že vznikla abeceda, složená kompletně z vašich fotografií. A to je něco, co mě, jakožto správce projektu, opravdu potěšilo, a vám všem, kteří jste se do hledání písmenek zapojili, moc děkuji za projevenou přízeň, snahu, originalitu a postřeh!

Bylo to opravdu moc fajn. Dokonce natolik fajn, že vážně přemýšlím o tom, že bych si tu rozběhl nějaký další projektík, který by už ale pravděpodobně nebyl měsíční, protože toho mám poslední dobou víc než dost a nevypadá to, že by se tento fakt výhledově změnil. Všechno si ale ještě budu muset promyslet, tudíž se zatím stahuji lehce do ústraní a budu se zde zúčastňovat pouze přijímání členů, případně sem hodím nějaký kratší článek a samozřejmě o sobě dám vědět i v projektech. To jen abyste věděli, že s fotoklubem opravdu nekončím, na to k němu mám moc velké citové pouto - když vidíte, že něco, co jste jen taktak zachránili od úplného konce, nakonec úspěšně funguje dál, není lehké se od toho jen tak odpoutat. :)

Teď se už ale konečně dostávám k tomu, na co zde všichni čekáme - k výsledné podobě naší fotografické abecedy, ke které se přidalo i bonusové výstavní řecké písmenko pí.


Pravda, na takhle zmenšených fotkách občas písmenko dost zaniká, ovšem nikdo nikomu nebrání si otevřít naši galerii, kde si lze prohlédnout vešekerá vítězná písmenka ve vetším provedení (a v jednotlivých složkách navíc najdete i ta ostatní písmenka, která se do finální abecedy nedostala). ;)

----------------------------------------------------

Fotografové, kteří se na konečném vzhledu fotoabecedy podíleli...

Marijakes 8x (A, F, I, J, M, N, T, V)
VendyW 5x (L, O, P, R, X)
Trimaliny 4x (C, D, G, S)

Mike 3x(B, E, Q)
Iris 2x (H, W)
Jíťa 1x (Z) + bonus (pí)
Danielle 1x (K)
Lenacia 1x (U)
Anie 1x (Y)

----------------------------------------------------

Ještě jednou moc děkuji za vaši přízeň a za celý klub Fotografia vám přeji všechno nejlepší do roku 2017!
Mike :)

Krásné svátky .....

23. prosince 2016 v 8:37 | VendyW
AS- "Západy Slunce"

18. prosince 2016 v 10:00 | Lenacia |  Autorské Série
Hela

Bydlím ve 3. patře posledního z pěti paneláků a z obyváku vidím Doupovské hory. Pokud není zataženo a neprší, vídám nádherné západy slunce. Někdy se mi podaří je vyfotografovat. Je neuvěřitelné, kolik podob obloha má. Často se hrozně rychle mění, a tak fotografuju něco jiného, než kvůli čemu jsem fotoaparát vytáhla. Dnes jsem fotky oblohy spočítala. Mám jich přes 200. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem je postupně probrala.

Čtyřiadvacáté přijímání + 13. člen měsíce

12. prosince 2016 v 17:53 příjem členů
Opět tu máme nějaké poptávky o přijetí. Obě přihlášky přišly koncem listopadu a jde vidět, že všechny naše členy zmáhá předvánoční shon, protože máme trochu zpoždění. Tak to vezmeme rychle. :D

-----------------------

Veruce - http://foto.veruce.cz/


Daniela - Abych byla upřímná, prošla jsem si několik článků na blogu a když jsem narazila na cestovatelské zápisky, říkala jsem si... tak tohle vypadá, jako by to někde stáhla a teď to určitě vydává za svoje. Tak nějak už jsem si zvykla, že se moc lidí, kteří mají nádherné fotky, do klubu zas tak často nehlásí. A tak mám sklony čekat spíše to horší než lepší. Ale při bližším zkoumání a pročtení více článků... a hlavně po přesměrování na galerii mi došlo, že tohle je zlatý důl. Musím pochválit nádherné fotky krajinek. A za mě jednoduše ANO.

VendyW - Tady nemůžu říct nic jiného než ANO. Opravdu nádherné fotky.

Iris - Hned mě zaujaly fotky miminka, mám ráda detaily. Takže za mě ANO

Lenacia - Krásné fotky. Líbí se mi na ně dívat, nemám důvod říkat ne :) ANO

Mike - Tady je to bez debat. ANO

Martin - Není nad čím váhat, rezolutní ANO.


-----------------------

C.V.O.K - http://the-everyday-adventures.blog.cz/


Daniela - Slečna C.V.O.K již má za sebou poněkud bouřlivé představení, což se také trochu odráží na mém hodnocení. V pravidlech sice máme nějaká kritéria, která ovšem nejsou jediným hodnotícím prvkem, podle kterého přijímáme členy. Patřit do klubu by měla být jistá výsada, něco, co se nedostane každému. Nejde jen o to vyplnit přihlášku, splnit podmínky a mít na blogu pár fotek a čekat, že teda budu někde zapsaný a bude to super. Jde o něco víc. Snažíme se udržet jakousi formu kvality společně s lidmi, kteří se aktivně zapojují, ukazují, že se zajímají a troufám si tvrdit, že máme vybudovanou i jakousi společnou komunity, kdy o sobě víme na sociálních sítích a víme tak o sobě více než pod anonymitou blogu. I to, jak se někdo chová, vyjadřuje, je něco, na co se díváme, hodnotíme a v konečném důsledku zvažujeme, zda je to hodné toho patřit "mezi nás".
Narovinu říkám, že se mi přístup slečny nelíbí, navíc ukazuje, že zase natolik se s klubem neseznámila, jinak by Wendin mail možná jednoduše přešla. Oceňuji, že se nebojí ozvat a svojí si za svým názorem, ale na mě to moc dobrý první dojem neudělalo.
Nicméně jsem si prošla deviantart a blog a i když je těch fotek pár, mě opravdu zaujaly. Jde vidět, že má slečna pro fotku cit a tudíž jsem pro její přijetí. Jestliže i ostatníma bude přijata, má ode mě zároveň i varování, kdy mě bude muset přesvědčit, že si to opravdu zaslouží. ANO

Iris - I když fotek není moc, fotky dračího dechu mně hodně potěšily. Takže dávám ANO.

Lenacia - Takže, začneme popořadě, krátkým vyjádřením. Blog jako takový by měl fungovat minimálně měsíc, správně, ale v tom případě by bylo lepší jej trochu více zpřehlednit co se dostupnosti k fotografiím týče. Při příchodu na blog jsem měla pocit, že tam vyšly maximálně tři články. Musela jsem si manuálně zajít na stránku archivu a projet listopad.
Fotek tam není moc, je jich tam upřímně vcelku málo. Totoéž bych mohla zmínit o tvorbě na DA. Na to, že funguje několik let.
Nicméně jsem se rozhodla říct ano, ale dodávám vykřičníček, protože to bude chtít s tou fotografickou tvorbou trošku pohnout. ANO

Mike - Po prozkoumání účtu na Deviantartu říkám rozhodně ANO.

Martin - Po dlouhém váhání říkám ANO.

-----------------------

A na závěr ještě vyhlášení nového člena měsíce. Tím se, stejně jako před měsícem, stává Soňa K. Photography, která se stále aktivně účastní jak projektů, tak jiných rubrik (Svět fotografování a Starým sklem).


Třetí kolo Rainbow : Modro - Stříbrná

11. prosince 2016 v 12:34 | Iris |  projekt rainbow
Vzhledem k tomu, že teď nemám moc času, posunuji termín uzávěrky v projektu Rainbow na 25.12.2016 do 8.00hod.
Připomínám kombinaci barev, která je Modro - Stříbrná a já ji vidím docela hodně. Mrkající


Rozhovor 0.6 - Soňa K. Photography

6. prosince 2016 v 10:00 | Diana |  rozhovory
Takže dnešní článek a rozhovor není mojí prací, ba naopak, jsem v roli zpovídané. Dnes se rozhovoru ujala Diana a já jsem souhlasila, takže slovo předám jí. Jinak ohledně toho, že na začátku není nějaký základ o mně, je to proto, protože jsem nedávno se představovala v článku Těší mě.

Pro jednou se strany obrátí. Zpovídanou bude tentokrát Soňa K. Photography, která obvykle ostatním členům i nečlenům klade své zvídavé otázky. Ve škole jsem totiž dostala úkol udělat interview a Soňa byla ta, která mě napadla, jelikož i já jsem se jednou ocitla v roli zpovídané :) a bude zajímavé dozvědět se něco právě o Soně.


Na Tvých internetových stránkách mohu vidět, že se věnuješ spoustě fotografických žánrů. Co Tě baví fotit nejvíc?
Ano, fotím hodně žánrů. Když se to tak vezme, každý žánr má něco do sebe. Poslední dobou hodně fotím přírodu, protože ji mám ráda a hlavně příroda je kouzelná. Člověk nikdy neví, co krásného vykouzlí, tak jako teď o víkendu, kdy byl mráz, sníh a všude to bylo krásně lesklé. Hodně mě baví fotit koncerty. Hra světel, ta atmosféra. Zachytit ty správné okamžiky. Je to sice náročné nosit na krku celý koncert foťák, ale vždy jsem hodně moc nadšená a maximálně si to užívám. Snažím se fotit i děti a rodinky, ale zatím to není pro mě jednoduché. Hlavně děti specifikovat, aby byly před objektivem, tak jak chci já, takže to pak spíše bývají takové momentky.