Listopad 2016

Téma měsíce .... Mlha - fotky a vyhlášení nových témat

30. listopadu 2016 v 9:37 | VendyW |  téma měsíce


Když zvítězilo téma pozdního podzimu Mlha, netušila jsem,
jakou pastičku jsem sobě a vlastně podle menšího počtu fotek i vám,
připravila. Oproti minulým tématům se tentokrát sešlo fotek menší míra
a to zřejmě proto, že letošní podzim se asi bez toho opravdu mlžného počasí
obešel. Alespoň tady u nás za celý listopad mlha nebyla ani jednou a tak jsem naštěstí
mohla hrábnout do archívu a blahořečit si, že jsem se v říjnu za jediného
mlžného dne vydala fotit.

A je čas představit to co na dané téma přišlo ....

..... třeba se vám bude líbit fotka od IRIS


Advent 2016 ..... kdo se přidá?

29. listopadu 2016 v 10:39 | VendyWVloni jsem se na fb zúčastnila takového časového projektíku.
Každý den adventu vložit fotku z mého adventního dne. A napadlo mne, že by jste
se mohli všichni členové i nečlenové kteří našemu klubu fandí, a kdo má
na fb svůj profil přidat na fb klubové stránce na kterou se dostanete
odtud z blogu kliknutím v záhlaví, případně na tomto odkaze ke mě přidat

Podělte se o svoje adventní dny a ukažte jak zrovna u vás
se advent prožívá, jak probíhá, co se vám ten den líbilo a stálo vám to za fotografickou vzpomínku.

A na Štědrý den se všichni setkáme u zdejšího pomyslného vánočního stromečku.

Přidáte se ke mě?


AS- "Dušičky"

22. listopadu 2016 v 8:00 | Lenacia |  Autorské Série
MarijaKes

Ahoj v souvislosti s dušičkami mě napadla série, kterou jsem fotila loni u nás na náměstí.


První zkušenost se starým sklem

18. listopadu 2016 v 19:29 | Soňa K. Photography |  Starým sklem
Tak i já jsem se konečně dostala mezi starosklíčkáře. Dnes jsem si prvně šla vyzkoušet focení Heliosem. Samozřejmě to má k dokonalosti hodně daleko, ale jsou fotky, které si myslím, že se povedly a docela nějak vypadají. Mám na svůj Canon obyčejnou redukci, nemám ji s čipem, takže u ostření se musím spoléhat hlavně sama na sebe a je poznat, že to nemám tak dost vymáknutý. Jinak pro představu, vlastním Helios 44-2 58mm f2, takže to je ten nejvíc typický Helios, který zná asi každý. Proč byl on moje volba? Chtěla jsem si ho jako první pořídit a zkoušet s ním. Líbí se mi jeho bokeh, to jak rozmaže fotky, je to malinko do víru a hlavně ty kolečka. Bokeh dokážu udělat i obyčejným objektivem, nemám s tím problém, ale ten Helios je v tomhle prostě bezkonkurenční. Jako první jsem si zkoušela nějaké věci z přírody, jako jsou větvičky a podobně. Přeci jen se to nehýbe, a vím, že to neuteče, než na to zaostřím. :D Rozhodla jsem se, že sem do té rubriky taky přispěji, protože se sem nic nepřidává a jen Vendy něco přidala, tak chci být další, aby i ostatní ztratili ostych a pochlubili se svými fotkami na tohle téma.


Třiadvacáté přijímání

17. listopadu 2016 v 8:00 příjem členů
Po dvou měsících je opět čas na rozšíření naší členské základny. Sice to nebude přírůstek dvakrát velký, ale každý jeden kvalitní fotobloger je pro rozvoj klubu velmi důležitý a jsme za něj rádi. Tentokrát se přihlásily celkem dvě blogerky. A jak v našem hodnocení dopadly? Pojďme se na to společně podívat...AS- "Cosplay Shion z No.6"

15. listopadu 2016 v 10:13 | Lenacia |  Autorské Série
Soňa K. Photography
Ahoj, tak jsem se rozhodla, že pošlu další fotky do AS. Jelikož jsem dělala rozhovor s fotografkou cosplaye, tak jsem se rozhodla cosplay fotky dát do AS taky. Ale na začátek ještě zmíním, co to ten cosplay je, protože málokdo bude vědět, co to je. Cosplay je zkratka ze dvou anglických slov "costume" a "play". Znamená to tedy, že se člověk oblíkne jako daná postava, kterou si vybere, ale to k tomu nestačí. To by byl prostě jen kostým. Musí se naučit i charakter té postavy, jednat jako ta postava a naučit se i její typické grimasy. Ten člověk se musí stát tou postavou. Jinak tohle pochází z Japonska a tedy je pro tyhle země typické, ale dost se to teď rozmohlo i v USA a tady v Evropě.
Ale teď něco napíšu k těmto fotkám. Fotily jsme je kdysi v Českých Budějovicích, kdy jsme si vybraly už předem místa, která jsou typická pro toto anime. Anime se odehrává ve městě No.6 a nebo v jeho blízkosti, tedy za branami tohoto města, ve slumech. Shion ve svých 12 letech zachrání mladého chlapce, který si říká Nezumi (krysa), jenže to je chyba, protože Nezumi je hledaný městskou Special Security Area. Tím se mu změní život a i on je později zatčen. Nezumi ho zachrání, ale aby mohli zachránit lidstvo v městě No.6, musí za brány města, kde žije doslova odpad lidstva. Lidi v tom městě napadají zvláštní vosy, které je doslova vysají a jsou tak parazity, kteří mají lidstvo tam zničit. Jedna taková napadla i Shiona, ale Nezumi mu zachrání život a Shion se jen změní a z obyčejného hnědovlasého kluka se stane bělovlasý kluk s červenýma očima a rudou skvrnou na těle. A spolu bojují, aby lidstvo zachránili.
Tohle je shrnutí, aby jste věděli o čem to je a proč ty fotky tak jsou focený. Fotily jsme onu verzi ve slumech, kde vše je dost rozpadlé a staré. Na focení jsme využili staré nádraží v Budějovicích a přilehlý most přes koleje. Moc teplo zrovna nebylo, když se fotilo, ale zvládly jsme to obě dvě. :D


Třetí kolo Rainbow : HNĚDO - ŽLUTÉ variace

11. listopadu 2016 v 18:08 | Iris |  projekt rainbow
Máme tu další vyhodnocení projektu Rainbow a to barevnou kombinaci Hnědo - Žlutou.
Téma Vám sedlo, přišlo hodně krásných fotografií, které potěšily moje oko a nebyla to jen příroda. Mrkající

Soňa K. Photography


Fotografická výstava Roberta Vana

10. listopadu 2016 v 20:34 | Soňa K. Photography |  svět fotografování
Projížděla jsem několik výstav, které se zrovna konají v České republice a zaujala mě jedna výstava, která by si zasloužila to, aby tady byla zveřejněná, jelikož je velice zajímavá z několika hledisek. Takže kdo má možnost, určitě se vyražte podívat!


Kde se výstava koná? - OD Kotva a Galerie Tančící dům, Praha
Kdy se výstava koná? - 5.10.2016 - 8.1.2017
Cena vstupného:
 • Plné: 110 Kč
 • Zlevněné (děti od 6 let, studenti, důchodci): 70 Kč
 • Zdarma (ZTP, děti do 6 let)
 • Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti): 220 Kč

Kdo je to Robert Vano?
Robert Vano je americký fotograf, který žije v Praze. Jeho nejčastější fotografie jsou módní a reklamní. Je známý pro své černobílé portréty a akty, které fotí na klasický film a používá taky už málo používanou techniku platinotype. Spolupracuje s mnoha světovými značkami, vede workshopy "Daylight nude", z čehož vypovídá to, že nejraději fotí za denního světla.
V roce 2010 mu byla udělená Evropská cena Trebbia za tvůrčí činnost. Proslavily ho krom jiného i mužské akty, jelikož sám patří ke komunitě gayů. Jedním z jeho hlavních uměleckých vzorů je americký fotograf Bruce Weber.

O čem je výstava?
Výstava nese název "MEMORIES". Expozice v OD Kotva nabízí k nahlédnutí Vanovy fotografické vzpomínky na 74 fotografiích, kdy je možné vidět i jeho barevnou tvorbu. Zvláštní je výstava v tom, že navazuje na stejnojmennou fotografickou knižní novinku. Kniha se skládá ze z více než 190 barevných a černobílých fotografií, které vznikaly od roku 1968 až po součsnost.
Projekt "MEMORIES" vznikal postupně. Nejdříve probíhaly několik let přípravy jeho fotografických vzpomínek do knihy a poté se rozhodl zrealizovat i výstavu. Velká část fotek je pořízená fotoaparátem Polaroid a následně zpracována technikou "cross procesing", díky níž docílil specifické barevnosti snímků.


Třetí kolo Rainbow : Modro - Stříbrná

9. listopadu 2016 v 14:27 | Iris |  projekt rainbow
Máme tu třetí kolo projektu Rainbow, a další barevnou kombinací je Modro - Stříbrná.
V předvánočním čase, snad dobrá kombinace. Mrkající4. kolo PŘED A PO | Zadání příštího kola

8. listopadu 2016 v 8:00 | Daniela Blatová |  PŘED a PO
Máme tu předposlední várku fotek v tomto roce. Další kolo bude poslední. Poslední v tom slova smyslu, že bych tento projekt začátkem roku ráda pojala trochu jinak, i když nijak velké změny nechystám.
Jsem opět velmi ráda za účast, jelikož se sešla spousta urpavený fotek. Některé mě opět zase překvapily, jelikož jsem čekala trochu jiný výběr. Koneckonců, to proč jsem jich na výběr dávala tolik mělo být takové popostrčení k tomu, že s něma můžete dělat opravdu hodně velké změny, což asi nejvíc uvidíte na té mojí úpravě. Ale jako vždy jste se s tím poprali na výbornou.

Jelikož budeme mít do konce roku poslední kolo, příště bude:

TÉMA: VOLNÉ


A jako vždy připomínám pravidla:
 1. Úpravy mohou být jakékoliv, meze se ničemu nekladou. Dbejte ale na řádné zaznamenání zdrojů, pokud používáte například cizí fotky nebo akce, které majitelé poskytli pro nekomerční použití. V případě online editorů uveďte stránku.
 2. (Fotky sice pokytuji svoje a pro účely blogu. Úpravami sice vkládáte do fotografie svoji autorskou hodnotu, prosím ale, abyste ani tak fotky nevydávali za své. Pokud na mě uvedete zdroj, nemám nic proti tomu, když fotku později zveřejníte na svých stránkách.)
 3. K fotce je povinné přidat krátký popisek, kde jste upravovali, jakým způsobem. Pokud budete podrobnější, tím líp.
 4. Email: fotografia-klub@seznam.cz
 5. Max počet poslaných fotografií: 1 upravená
 6. Velikost: minimálně 800x600 čím větší, tím lepší
 7. Termín odevzdání: 31.12. 2016
 8. Mohou se účastnit i nečlenové!!

Mike - www.mikehoblog.blog.cz

Jako první poslal svoji úpravu Mike, snad v zápětí po zveřejnění zadání.
Líbí se mi barvy vody a i přidaná mlha. U ní bych se ale zastavila a zkusila ji víc vyšperkovat. Jde vidět, že je uměle přidaná, jdou vidět kolečka od tahu štětcem. Já bych asi použila přechod nebo víc štětcem táhla, aby se nedělali takové shluky, ale byla ta mlha plnynulá. Jinak jako vždy dobrá práce.