Říjen 2016

Téma měsíce .... Barvy podzimu - fotky a vyhlášení nových témat

31. října 2016 v 8:00 | VendyW |  téma měsíce


Končí další měsíc s kterým se rouzloučíme nášupem
podzimně barevných fotek. A opět se jich tu našlo pro mne
potěšující množství. Jsem ráda, že se vám členům, i nám adminům
spolupráce vede a že vás to (doufám že jo) i baví a občas se
vám strefím tématem do noty. Alespoň poslední tři témata tomu nasvědčovala.

Nebudu vás tedy dlouho unavovat a podíváme se na fotečky, které
se nám tu k danému tématu sešly. Takže hurá do podzimních barev!

IRIS


poslala krásně zbarvené fotečky i s odrazy ve vodě, takže
se tu sešla dvě poslední TM. Poslední obrázek se mi líbí moc!Rozhovor 0.5 - Daniela Blatová

26. října 2016 v 14:00 | Soňa K. Photography |  rozhovory
Určitě se divíte, že uběhl jen týden a je tu další rozhovor. Ale nějak jsem se do toho položila a chtěla jsem vám udělat radost, jelikož dnešní rozhovor je dost obsáhlí a rozhodně si skvěle počtete o skvělé naší admince Daniele. A kde ji můžete navštívit? Rozhodně se podívejte na její webové stránky danielablatova.cz a nebo na její FB stránku Daniela Blatová Fotografie. A teď se vrhneme na rozhovor samotný.


Ahoj Danielo, jsi další z klubu, se kterou jsem dostala možnost udělat rozhovor. Tak jako vždy, řekni nám něco málo o sobě hned na začátek, abychom něco málo o tobě věděli.
Ahoj, těší mě, že se můžu zúčastnit. Začnu asi obecnými věcmi jako že mi je 23, momentálně pracuju jako asistentka odbytu a napůl se snažím fungovat jako marketingové oddělení. K této práci mi pomohla moje záliba v grafice a vlastně i svým způsobem záliba ve fotografování, protože převážná část mojí práce se týká kreativního tvoření. Kromě těchto věcí jsem poměrně vášnivý čtenář, ačkoliv už na to teď není tolik času. Ale musím se pochlubit, že se blížím mezníku 450 přečtených knížek (teď je to 435), hlavně žeru sci-fi a fantasy. A vzhledem k poslednímu rozhovoru, se asi hodí říct, že jsem taky dost času svého života investovala do sledování anime a pročítání mangy. Žeru metalové nebo hard rockové skupiny, které táhnou ženské. Kdysi v pubertě to začalo Evanescence a Nightwishama, pak jsem to začala trochu třídit a zamilovala se do Within Temptation, Halestorm a do toho jsem nedávno objevila In This Moment, to je pro mě úplná pecka. A ještě na sebe prásknu, že pocházím z jižní Moravy, konkrétně z Hodonínska.

Jsi opravdu jedna z mála, která na sebe toho tolik práskla. Opravdu od všeho kousek, takže počítej s tím, že na dost věcí se budu ptát. Ale nejprve začneme focením, to je pro nás základní, na konci budou pak doplňkové otázky. Dívala jsem se na tvou FB stránku a musím říct, že tvé fotky jsou skvělé. Máš tam od všeho kousek, tak nám prozraď, co nejraději fotíš a co fotíš ne moc ráda?
Díky, ale já pořád vidím, že to není ono a že mám pořád v čem se zlepšovat, ale mám už trochu jasno v tom, co mi jde a co ne, nebo spíš čemu se chci věnovat víc a trochu se vymezit. Teď v létě jsem poprvé fotila svatbu a každoročně u nás fotím hody, což je kulturní akce na celý víkend. A tak nějak pomalu zjišťuju, že ačkoliv jsou svatby na uživení se to nejlepší, nejsem úplný fanda reportážní fotky, a to přitom tvoří třetinu toho, co jsem kdy fotila. Nemyslím si, že by to byla katastrofa, fotky, dá se říct, se mi povedly, ale jde o ten pocit. Děsí mě fakt, že mi uteče nějaký důležitý okamžik, že pak budu muset čelit tomu, že bude na moji práci někdo nadávat. Pak nemám vůbec oko pro sportovní fotografii. Daleko radši mám teda takové to klasické portrétní a rodinné focení, kde mám věci daleko více pod kontrolou. Což se třeba i odráží na tom, že se spoléhám hodně na post process. A co bych vážně chtěla úplně nejvíc, tak je newborn. Zrovna tento víkend budeme stěhovat pokoj, kde si chci udělat mini ateliér právě dělaný vyloženě na newborn a časem bych se chtěla specializovat hlavně na drobečky. Ale není mi ani cizí makro fotografie nebo v poslední době krajinářská (ačkoliv jsem si myslela, že na tu jsem úplné poleno). Mám slavné Moravské Toskánsko vlastně za humny, takže by byl doslova hřích toho nevyužít a zjistila jsem, že je super občas vypadnout a pročistit si hlavu.


Těší mě - Soňa K. Photography

23. října 2016 v 14:00 | Soňa K. Photography |  těší mě
Mám chvilku volna, a jelikož dělám rozhovory, musela bych někomu říct, aby se mnou udělal rozhovor, kdy já bych se ocitla na druhé straně a to na straně zpovídaného. To se mi moc nechtělo komplikovat, proto jsem si zvolila tuhle cestu, kdy se vám představím svými slovy. Pokusím se to nějak víc rozepsat, aby to alespoň za něco stálo, když už se hodlám takhle představovat. Jinak hned na úvod, jsem fotografka z blogu Soňa K. Photography.

Těší mě…

Jsem dvaadvacetiletá Soňa, bydlím nedaleko Klatov, takže pocházím ze Šumavy. Jsem taková trochu nenápadná, dost často snad i neviditelná, dost lidí by řeklo, že jsem i divná, ale to jen proto, že nezapadám do jejich tabulek, které mají seškatulkované pro ostatní lidi. Ale jinak jsem hodně milá, dost přátelská, i když ne moc důvěřivá. To by bylo asi tak nějak vše o mojí povaze. Mám vystudovanou střední školu, přesněji obchodní akademii. Teď jsem studovala vysokou školu, obor Ruský jazyk pro evropský a mezinárodní obchod, ale nedokončila jsem ji. Teď jsem momentálně na pracáku a snažím si sehnat práci, což je tady u nás docela těžké. Hodlám se hlásit znovu na vysokou školu, kdy se hodlám hlásit do Plzně na uměleckou a rovnou na obor Užitá fotografie, tak mi držte palce, abych se tam dostala a udělala talentovky.


Přihláška do rozhovorů

21. října 2016 v 22:53 | Soňa K. Photography |  rozhovory
Takže, jelikož nevím, kdo by měl o rozhovory tady z klubu zájem, tak jsem se rozhodla napsat tento článek, který bude sloužit něco jako přihláška. Bude to tak pro mě jednodušší, protože nevím, kdo z klubu by o to měl zájem, ne každý by tohle chtěl. Do toho vybírám na rozhovor lidi, kteří tady o tomto klubu nemají tušení, ale jsou jistě zajímavý pro nás z fotografického hlediska. Určitě se nebudu zlobit, když mi napíšete do komentářů jména nějakých fotografů, které byste chtěli, abych vyzpovídala. Alespoň bych věděla, o co je to největší zájem, co koho zajímá a tak bych mohla uspokojit vaše tužby. Takže se nestyďte sem do komentářů psát návrhy, koho vyzpovídat a pak, pokud chcete, abych vyzpovídala vás, vyplňte přihlášku do komentáře. :)1. JMÉNO NEBO PŘEZDÍVKA ZDE V KLUBU
2. ODKAZ NA BLOG, ABYCH SI HO MOHLA PROJÍT
3. KONTAKT NA VÁS, KDE BUDU MOCI S VÁMI ROZHOVOR SEPSAT

Rozhovor 0.4 - Eva Hlavatá (Kentaro)

19. října 2016 v 14:00 | Soňa K. Photography |  rozhovory
Po dlouhé době jsem se zase vrátila na scénu a hned přináší další rozhovor. Vybrala jsem si na něj skvělou fotografku, která se specializuje na focení cosplaye. Tak doufám, že se vám rozhovor bude líbit a hlavně, jestli se vám budou líbit i její fotky.


Ahoj Kentaro, mohla bys prosím našim čtenářům představit a něco málo o sobě říci?
Zdravím. V cosplay světě mě asi někteří z vás znají jako Kentaro, ale moje pravé jméno je Eva Hlavatá, které především používám jako fotograf. O Japonsko jsem se začala zajímat v roce 2009, ale cosplay mě uchvátil až v roce 2012 a na přelomu roku 2013/2014 jsem si udělala svůj první cosplay a pomalu začala s focením. Dnes se více věnuji focení jak Cosplay.

Co vím, studuješ uměleckou školu, obor multimédia. Mohla bys nám i o tomto oboru něco říct a doporučit/nedoporučit pro ty, kteří by na ten obor chtěli jít?
Ano. Studuji v Plzni a letos mě čeká Bakalářská práce. Tento obor má velmi široký rozsah. Což je pozitivum, ale i nevýhoda. Máte šanci se toho naučit od každého něco a svoje zaměření si určujete sami. Předpokladem ovšem je, že to bude umění propojené s technikou. Během zkoušek se ale velmi hledí na originální a nadčasovou myšlenu díla a mnohdy má stejnou váhu jako provedení. Díky tomu to máme o něco těžší než jiné obory, které mají zadané pevné téma pro všechny žáky.

Takže je důležité mít na to i co nejlepší fantazii a tu umět do díla prodat. Co vše by měl člověk umět, aby mohl něco takového studovat? Jistě toho je spousta a jen tak někdo se tam nedostane.
Ano, není to zrovna jednoduchý obor. Abych řekla pravdu, v naší třídě zbyli jen 3 lidi. Rozhodně se u přijímacích zkoušek hodně hledí na originalitu a jak jste schopni vymýšlet originální nápady během několika hodin. Já jsem měla v portfoliu fotky, grafiku, designy na blogy, klasickou malbu a kresbu. A během studia se učíte i základy filmu.

(Tawii Szöllösy jako Kotori Minami z Love Live!)

Těší mě - Žolanda

13. října 2016 v 16:00 | Daniela |  těší mě
Výjimečně mám trochu času, tak jsem se probírala klubovým emailem a narazila na nepřečtený email (což se tak často nestává, vždy když se podívám, všechno už je přečtené a vyřízené). Snad nebude nikomu vadit, že jsem se rozhodla tento článek zpracovat já, ať taky ostatní správcům trochu odlehčím. ;)
Tentokrát se nám rozhodla představit Žolanda z blogu Sloní sen.

Ahoj,
sice jsem v klubu již nějakou dobu, ale do tématu Těší mě, jsem se rozhodla napsat až teď.. tak zde mám takovou menší slohovku o mé maličkosti. ;)
Těší mě…

Mám říci něco o sobě, tak hned začnu, jsem šestnáctiletá Žolanda, co studuje gymnázium a poté chce jít na vysokou, kde snad bude studovat ekologii, pokud jí vše vyjde tak, jak si představuje.


AS-"zoo portréty"

11. října 2016 v 18:39
MarijaKes
Ahoj, osměluji se opět poslat malou AS na téma ZOO portrét. Dříve jsem poslala portréty ptáků, dneska takovou směsku ostatní fauny. Některé šelmy a samozřejmě i ryby jsou focené přes sklo v ZOO a posledního tygra jsem fotila bez jakékoli překážky v cirkuse Joo. Ale samozřejmě ho měl majitel na vodítku. I tak byla nutná obezřetnost. :)

Třetí kolo Rainbow : Růžovo - Modré variace

9. října 2016 v 14:58 | Iris |  projekt rainbow
Ač do poslední chvíle jsem si myslela, že tentokrát opravdu bude účast nejmenší, a příspěvek bude pouze jeden a to od dalšího správce.
Nakonec mi v e-mailu na poslední chvíli přistály další barevné příspěvky, celkem se tedy sešlo 7 fotografií Usmívající se a mě se moc líbí, jak každý vidí tu barevnou kombinaci jinak.
Řekla bych, že je to další várka skvělých barevných fotografií. Tak jdeme na to.

VendyW


Třetí kolo Rainbow : Hnědo - Žlutá

9. října 2016 v 8:39 | Iris |  projekt rainbow
Máme tu třetí kolo projektu Rainbow, a další barevnou kombinací je Hnědo -Žlutá.
Takže hledejte, foťte a ještě jedna novinka, zapojit se mohou i nečlenové. Mrkající
11. člen měsíce

8. října 2016 v 10:51 | Mike |  Člen měsíce
Máme tu další měsíc, a s ním přichází také vyhlášení nového člena měsíce. Tentokrát to máme po delší době znovu takové trošku zamotané. Bodů se rozdělilo opravdu hodně, účast v projektech byla nadstandartně vysoká a mám pocit, že se nám celková úroveň příspěvků o něco zvýšila. To jsou samé potěšující zprávy a my, správci, jsme vám, členům, za to vděční. :)

Ke všem těmto pozitivním novinkám nedávno přibylo také přijetí nové členky - Hely*. A právě o ní se dnes pobavíme trochu více. Jakožto správně zapálená nová členka se totiž ihned zapojila do projektu "Téma měsíce", a také poslala článek do rubriky "Těší mě". Pravda, sice to nebyla žádná sáhodlouhá slohovka, ale pro jednoduché přiblížení jejího "fotostory" určitě postačí. :)

V minulosti se velká část nových členů po svém vstupu do klubu nijak zvlášť neprojevovala a pouze svítila v přijímacím článku a v seznamu členů. Poslední dobou se ale tento trend schoval kamsi do kouta a ustrašeně se tam krčí před aktivitou nových členů (resp. členek :)). A to je něco, co je podle mě třeba ocenit! Takže i přes fakt, že se v celkovém bodování umístila až na třetím místě, titul "Člen měsíce" dnes putuje k Hele*. Třeba ji ještě trochu více "popostrčí" k účasti v klubových projektech a dokáže jí, že s ní skutečně počítáme jako s plnohodnotnou členkou hned od začátku. ;)

Hela*