Červenec 2016

Téma měsíce ..... Dlouhá expozice - fotky a vyhlášení nových témat

31. července 2016 v 10:38 | VendyW |  téma měsíce


Máme tu poslední den měsíce a s ním i
fotečky na dané téma. V tomto případě to bylo téma
"DLOUHÁ EXPOZICE"
Myslím že toto téma teď v létě, v době výletů a dovolených
vám mohlo poskytnout dosti námětů k focení. Je pravdou, že nejvíce vynikne
ve dvou podobách, při focenéí vody, a pak vzniknou velice zajímavé snímky
pokud si někde stoupnete u silnice nebo v ulici večer a čekáte
na projíždějící auta. Oboje je ve fotkách, které došly, zastoupené.

A teď se podíváme kdo a s čím přispěl ....

ROMAN ČÁSTKAALPHABET - zadání (Z)

26. července 2016 v 18:00 | Mike |  projekt alphabet

Nové zadání našeho písmenkového projektu. Nojo, a je to tady, jdeme do finále! Už nám chybí jenom poslední písmenko a naše společná fotoabeceda bude hotová! Je až neuvěřitelné, že jsme se dokázali propracovat až sem a doufám, že se ani na to poslední písmenko nevykašlete a dojedeme to až do úplného konce. Ale vy to zvládnete, o tom snad ani nemá cenu pochybovat. Vždyť jste nějaké příspěvky zaslali pokaždé... Tak pojďme na to! Vyražte do terénu a hledejte "zetka"! :)

Písmenko: Z
Kam posílat?: Na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
Do kdy posílat?: do půlnoci 16. 8. 2016
Pro koho je projekt určený?: Jen pro členy klubu!
Maximální počet fotek: 3

Tento projekt je dlouhodobý a měli bychom se propracovat až k Z, tak snad se nám to podaří. ;)

ALPHABET - Y

25. července 2016 v 12:00 | Mike |  projekt alphabet
Po měsíci je tu opět náš znovuobnovený projekt ALPHABET. Vypadá to, že vás projekt ke svému závěru doopravdy chytnul, což dokazuje poměrně vysoký počet účastníků. Dokonce tu máme i několik nových ALPHABET-tváří, děláte mi prostě radost... :)
Naprosto bez mučení přiznávám, že nemám náladu ani energii se nějak rozepisovat k jednotlivým příspěvkům. Mám za sebou docela náročné dva týdny a už potřebuju trochu toho relaxu. Pouze prozradím, že mým favoritem je tentokrát jedna z nových tváří - Roman Částka. Jeho ypsilon je totiž naprosto výstavní! Hlasovat ale samozřejmě můžete i pro další fotografie, dnes jich máte na výběr deset. :)


AS-"Všednosti"

15. července 2016 v 8:00 | Lenacia |  Autorské Série
Ráda bych Vám krátce představila sadu s názvem Všednosti (zde konkrétně Jiskra, Idyla, Melancholie, Novina, Zátěž). Jedná se o fotky, kde je většinou námětem výjimečnost zdánlivě prostých věcí či všedností, nebo zkrátka běžné každodenní skutečnosti. Ve fotografiích obecně ráda zobrazuji konkrétní pocity, prožitky, nálady. Ráda do fotek zakomponovávám osoby, skrze ně myšlenky vyjadřuji a také je často patrné semknutí s přírodou. Tento typ fotek pro mě kloubí oboje.:) Toto seskupení fotek se také umístilo na 3. místě v soutěži Eisa Photography Maestro 2016, kde bylo letos vyhlášeno téma Krajina.

Vyřazování neaktivních členů 2. kolo

13. července 2016 v 18:56 | Roman Částka |  ohledně klubu
Tak a máme tu druhé kolo vyřazování. Dnes už všichni víte o co jde, tak pojďme rovnou na vyřazené:


Tímto tedy končí vyřazování neaktivních členů. Za sebe a věřím že i za vás, doufám že k dalšímu nebude muset dlouho dojít. A jen upozorňuji, stále ještě některé z Vás hlídám....tak neváhejte a posílejte. podílejte se na dění v klubu a na jeho rozvoji.
Nezapomeňte.....Tvoříme ho společně.

2. kolo PŘED A PO - Fotky | Zadání příštího kola

11. července 2016 v 8:00 | Daniela |  PŘED a PO
Dva měsíce utekly zase jako voda a je čas na další kolo PŘED A PO. Naposled jste měli volné téma, tudíž jste mohli poslat jakoukoliv fotku, kterou jste nějak upravili, ať už šlo o jakékoliv úpravy. Čekala jsem trochu větší účast, když jsem vám takhle "povolila", ale zdá se, že se nepřehoupneme přes to magické číslo 3 účastníků (se mnou 4). Alespoň že se stále nejedná o ty jedny a samé jedince, ale do druhého kola přispěly úplně nové tváře. :)

Opět děkuji všem, kteří si našli čas poslat své fotografie a jako vždy, než se vrhnem na fotky, další téma bude trochu těžší.

Třetí kolo Rainbow : Modro - Žluté variace

9. července 2016 v 12:59 | Iris |  projekt rainbow
Máme tu další vyhodnocení projektu Rainbow a to barevnou kombinaci Modro - Žlutou.
I přesto, že jsou prázdniny, jste mě svoji aktivitou moc potěšili. Nejen známí přispěvovatelé, ale také nováčci se zapojili a tak by to mělo fungovat.
Někteří sice neposlali plný počet fotek, ale i ta jedna fotka stojí za zhlednutí. Někdy je méně více, jak se říká Mrkající
Nebudu už napínat a jdeme na to.

MellisekTěší mě ..... Melloney

9. července 2016 v 10:07 | VendyW |  těší měPopravdě, nějak jsme na tenhle dobrý zvyk, kdy se noví
členové klubu představili a ukázali i něco ze své tvorby v poslední době
pozapomněli. Je to myslím škoda, protože už tady se ukazuje jak to kdo
se svým členstvím myslí. Až teď nová členka Nika - Melloney se jako první
po dlouhé době takto představila sama a dobrovolně Mrkající .....
Takže nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a dávám Nice slovo.


Zdravíčko, jmenuji se Nika je mi 23.let a veřejně mezi lidmi používám přezdívku Melloney.
Co se týče focení, tak FOTÍM asi poslední rok velmi nepravidelně, a CVAKÁM celý život. Pocházím ze skromných poměrů kde nebylo na věci jako je foťák takže jsem si cvakala svým mobilem který začal na VGA :-) A skončil u 5mpx.
Fotila jsem dá se říct všechno od blbin po západ slunce, snažila jsem se to fotit tak abych je nemusela upravovat protože jsem tehdy o photoshopu neměla ani zdání a mám ráda přirozené fotografie.
Vše se změnilo když jsem se seznámila s mým partnerem, členem i tohoto blogu Romisem "Roman Částka". Ten foťák nosil všude, a dá se říct že je to i první věc co si ke mě přestěhoval. Ze začátku jsem se zdráhala jí jakkoliv použít přeci jen to není nejlevnější, ale po ostychu jsem začala zkoušet, a postupně jsem otravovala pořád aby mi ukázal to a to. :-) Sledovala jsem ho při focení, při úpravování a musím říct že všechno byla strašná věda šíleně moc tlačítek, funkcí a i teď pořád nevím co všechno to umí a zvládne.
Ale snažím se, něco málo o focení vím , ale je toho opravdu málo fotím jak mě to chytne, neřeším expozici,kompozici,zlatý řez. Upřímně jsem ani nevěděla co to je dokud mi někdo nenapsal že ho tam nemám :-D ...
Fotky jsem začala zveřejňovat a postupem času se mi dostávala odezva že co další fotka to lepší výsledek, musím uznat i já že drastické úpravy na začátku které jsem brala jako vrchol mých schopností je teď opravdu krok vedle :-D Ale každej se nějak učil :-)
Strašně ráda fotím lidi, od miminek po dospělé. Celkově ani né tak pózování, ale prostě momenty které dají fotce život. Vyjádří emoce, prostě zaznamenat správný okamžik. Pak fotím co mi přijde do cesty : zvířata, rostliny, počasí, lidi venku, makro prostě asi tak všechno jak mě to v daném momentě chytne. Bohužel fotky byli a jsou takové pokus omyl. Klidně ze sta vyberu jednu jedinou která vypadá k světu. Až nedávno jsem se odvážila požádat přátelé či by mi dobrovolně nestáli před foťákem, abych trénovala. Pořád stresuji, ale opravdu mě to baví i když se žádná nepovede. O to větší radost mám když se povede.
Co se týče vzorů tak nemohu říct že mám někoho fakt oblíbeného. Mezi pár, které mám ráda patří Elena Shumilova,Marie Szabová, ale sleduji více fotografů a každý má něco do sebe. :-)
Chtěla bych se ve focení rozvíjet, snad to půjde protože mě to opravdu baví :) Na konec přidávám pár svých fotografií, bohužel se omlouvám za kvalitu, odešel nám PC a všechny fotky máme teď na HDD a nemůžeme se k nim dostat tak jsou stažené z mé FB stránky :-) NikaTřetí kolo Rainbow : Červeno - Oranžová

8. července 2016 v 15:34 | Iris |  projekt rainbow
Máme tu třetí kolo projektu Rainbow, a další barevnou kombinací je Červeno - Oranžová.
Léto je v plném proudu, takže si myslím, že o tuhle kombinaci nebude nouze Mrkající
Vyřazování neaktivních členů 1. kolo

6. července 2016 v 18:20 | Roman Částka |  ohledně klubu
Tak a je to tady. Nevím jak to nazvat....Očista? Revoluce? Či snad, Nová éra? Ať tak, nebo tak, s některýma z vás se budeme muset rozloučit. Určitě jste si každý všiml nedávného článku ve kterém se řeší minulost a budoucnost našeho klubu. Prvním krokem je tedy odstranit, jak se říká, semeno od plevele. Níže najdete seznam zatím vyřazených členů. Důvody pro vyřazení byly různé. Někdo svůj blog smazal, někdo se k nám přidal a za celou dobu nepřispěl ani komentářem ani ničím jiným. od jiných mi přišla zpráva že už nechtějí být v klubu, že nestíhají, že už je to nebaví atd. Pokud naleznete své jméno v seznamu a máte pocit že jsem vám ukřivdil, nebo že jste v něm neprávem tak stačí napsat email na romancastkapphotography@gmail.com a domluvíme se co dál.

Vyřazení členové:
www.krejdom.blog.cz
www.kyberdemon.blog.cz

A nakonec členové kteří po dohodě zůstavají a zvýší aktivitu
nebo u kterých očekávám že se začnou zapojovat