Velké změny a nábor správců

28. června 2015 v 18:40 | Mike |  ohledně klubu
Upozornění: Toto je ohledně následujícího dění v klubu značně důležitý článek, členům opravdu doporučuji si jej přečíst!

Určitě jste si už všimli, že na klubu poslední dobou moc nových článků nepřibývá. Tento fakt má svá opodstatnění. Hlavním důvodem je odchod Lily (zakladatelky klubu), který způsobil, že jsme tu na vedení klubu zbyli pouze já a Trimaliny (které jsem opravdu vděčný za její aktivitu, sám bych klub neutáhl) + lady Lianna Ellusive jakožto příležitostná přispěvatelka. Aktuální stav ale není zrovna ideální, už jen z toho důvodu, že klub drží při životě pouze fungování dvou projektů. A to chceme teď napravit...budeme k tomu ale potřebovat Vás!


--------------------------------------

1. Nábor nových správců

Prvním a naprosto zásadním bodem je sehnání alespoň tří dalších správců. Naprosto ideální by bylo, kdyby se nám někdo nabídl pro neprojektové rubriky ("Svět fotografování", "Rady a nápady"...), protože na těch se úbytek aktivity nejvíce projevil. Pokud byste projevili zájem o toto zaměření, mělo by to pro Vás hned několik výhod, jako je například volnost tématu a absence povinnosti psát nový článek každý měsíc. Byli bychom ale samozřejmě rádi, kdyby takové články přibývaly aspoň ze začátku trochu častěji, než jeden za půl roku. :)

Takovýhle správce by teoreticky stačil jeden (ale samozřejmě čím více, tím lépe :)). Lidí, kteří by byli ochotni převzít pozastavené projekty, je ale zapotřebí více - doufáme, že se nám podaří sehnat aspoň dva. Předem upozorňuji, že tady už je jistá povinnost vůči klubu. Projekty jsou totiž měsíční, tím pádem by bylo záhodno se jim každý měsíc trochu věnovat. Minimálně dát dohromady snímky z e-mailů a napsat k nim nějaký svůj komentář. A také vymyslet nové zadání. Upozorňuji, že aktuálně je v kurzu i "Téma měsíce", jelikož Trimaliny by chtěla místo něj přispívat právě do mimoprojektových rubrik. V případě Vašeho zájmu klidně můžeme některý z projektů změnit na dvouměsíční. Myslím, že třeba projekt "Časem" by se na to hodil. Také je tu možnost podělit se o jeden projekt s někým jiným (např. jeden člověk si vezme projekt na starost v lednu, březnu, květnu... a druhý člověk v únoru, dubnu, červnu...).

Správce se také bude starat o jistou věc, o které se ještě rozepíšu ve "Změně systému".

Každý správce by měl být ochotný pro klub obětovat část svého volného času. Nebudeme si nic nalhávat, tato vlastnost (co se týče článků) poslední dobou zakrňuje i u mě a Trimaliny. Musím ale podotknout, že dokud jsme ještě fungovali alespoň ve třech, zdálo se mi všechno fajn. Ovšem teď, když jsme jen dva, je toho na nás prostě moc. Ani jeden z nás se suverénně neujal vedení a klub spravujeme společně. Z části to je způsobeno právě tím faktem, že je tu toho k ošéfavání hrozně moc, z části je to způsobeno samozřejmě i značným časovým vytížením - škola, práce, spravování vlastních blogů... Přesto si ale aspoň jednou měsíčně ten čas na klub najdeme. A vážně si myslím, že když tu budeme úřadovat ve čtyřech, pěti lidech, dodá nám to takový "vnitřní klid", protože budeme vědět, že na to nejsme sami. A frekvence vydávání nových článků by mohla stoupnout.

Mezi správci by také měla fungovat alespoň nějaká komunikace. K tomu je podle mě ideální Facebook - má ho skoro každý a mě se v případech řešení klubových věcí velmi osvědčil. Pokud ale FB nemáte a nechcete, určitě se najde i jiný způsob (korespondenčně ale problémy s projekty řešit nehodlám :D). Podávání zlepšovacích návrhů je vítané, domlouvání náhradních termínů možné. Pokud by i tak na někoho bylo správcování po nějaké době moc, měl by svůj případný odstup předem nahlásit, aby za něj mohla být nalezena náhrada.

--------------------------------------

2. Změna systému

Druhý bod se týká jedné velké, velikánské změny, která velice změní dosavadní fungování klubu. Asi se shodneme, že aktivita členů je pro každý klub velice důležitá. Proto Vás chceme alespoň trochu motivovat. Na této změně jsme se domlouvali už před nějakou dobou s Lily. Takže abych to tak nějak shrnul víceméně jejími slovy...

Aby jste měli motivaci se více zapojovat do dění v klubu a my Vám mohli za to nabídnout něco jako poděkování či odměnu, vymysleli jsme bodový systém. Nejde o žádnou soutěž, pokud chcete, můžete to zvesela ignorovat. Ale je to určité zpestření, které někoho třeba potěší. Principem je udělování bodů členům za aktivitu. Za příspěvek do projektu, článek, vítězství v soutěži, rozhovor apod. Body budou udělovat správci průběžně, nijak veřejně, pouze si povedeme tabulku se záznamy (to je ta věc, o kterou se správci budou starat). Každý měsíc se body sečtou a vyhodnotí.

Člen (nebo více), který nasbíral za daný měsíc nejvíce bodů, pak získá na následující měsíc propagaci na hlavní stránce a permanentní propagaci v extra článku, kam se budou členové měsíce přidávat. A také právo na rozhovor s ním. Takže abych to shrnul...

Za co lze body získat:

příspěvek do projektu (fotografie)
příspěvek do soutěže, potažmo výhra v soutěži
článek do rubriky
rozhovor
nápad (na projekt, změnu, cokoliv)

Zásluhu bodů vždy vyhodnotí správce. Nic ve stylu body za každou cenu, aby se nesnižovala úroveň.

Odměny za body:

propagace na hlavní stránce (něco jako "člen měsíce" - fotka + odkaz)
rozhovor (o blogerovi, jeho blogu, focení... - dvě mouchy jednou ranou, rubrika Rozhovory moc nejede)

--------------------------------------

3. Čistka a aktivita členů

Na závěr bychom také rádi protřídili členstvo. Spousta lidí má svůj blog neaktivní či smazaný - takoví členové už asi do dění v klubu nijak nezasáhnou, takže ti z výpisu členů postupně zmizí.

Další kapitolou jsou členové neaktivní na fotoklubu. Tady to už je složitější... Chápeme, že aktivně se starat o svůj blog a zároveň se zapojovat do všech projektů tady je velice složité, tudíž po Vás nic takového nechceme. Ale aspoň jednou za čas by to nešlo? A když už ne příspěvek do projektu, tak aspoň komentář, abychom věděli, že se o klub stále zajímáte? On totiž větší počet členů znamená i více práce (například při sepisování členů do výše zmíněné tabulky s body). A třeba mě opravdu nijak nemotivuje, když se více než tři čtvrtiny té práce týkají lidí, kteří se od podání přihlášky na klub ani nepodívali, respektive se nijak neprojevili.

Při posledním "sčítání lidu" jsem zjistil, že klub má 115 členů, z toho pouze 8 během posledního půl roku přispělo do některého z projektů. Plus dalších 8 lidí zanechalo nějaký ten komentář. To je dohromady 16 aktivních členů ze 115. To není moc povzbudivá statistika, že? Takže i v tomto ohledu nastanou změny...

Pro členy teď nastává nová povinnost. Děláme to neradi, ale myslíme si, že pokud někdo o členství stojí, její splnění nebude žádný problém. Pokud si chce člen udržet dosavadní status "aktivní", bude se musel aspoň jednou za půl roku (tj. jednou za 6 měsíců) na klubovém blogu nějak projevit. Stačí poslat návrh na článek (případně rovnou celý článek ke zveřejnění), fotku do projektu, či napsat komentář. To opravdu není nic těžkého, minimálně nějaký ten smysluplný komentář lze přeci vymyslet vždycky. Tohle totiž já osobně považuji za fér způsob, jak nám dát vědět, že s Vámi máme v klubu stále počítat. Rozhodně nám tady nejde o žádné umělé navyšování počtu komentářů či příspěvků do projektů, prostě jen chceme mít raději klub s méně členy, kteří budou aktivní, než aktuálních 115 členů, ze kterých se zde projevuje necelá dvacítka. Toto nové pravidlo je, myslím, zvoleno dobře a neklade na Vás žádné velké nároky. O vyloučení z klubu chceme daného blogera vždy informovat, aby měl možnost se případně znovuzapojit.

--------------------------------------

Na konci prázdnin by zde podle plánu měl být pročištěný a fungující Fotografický klub. Pokud to tak nedopadne, obávám se, že se zasekneme na mrtvém bodě a nebude prostor s klubem dále hýbat. Aspoň mě tedy nenapadá, jakým jiným způsobem klub zachránit, než větší iniciativou členů. Myslím si, že by byla velká škoda ukončit fungování tohoto blogu a doufám, že jste stejného názoru.

Máte-li zájem o sprácovství, neváhejte napsat.
Máte-li nějaké dotazy, neváhejte se zeptat.
Máte-li inspiraci, neváhejte fotit! ;)


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes MarijaKes | Web | 30. června 2015 v 9:41 | Reagovat

Je mi líto, že odešla Lily a trochu mě na ni mrzí, že rozjela více projektů, na některé soutěže jí mnozí poslali i ceny a nikdo žádnou cenu nakonec nedostal. Takže dárky má ona doma.

Správcování není lehké. I když projekt trvá měsíc, ten měsíc strašně rychle uteče. Ve mně hlodá myšlenka převzít a pokračovat v projektu "sbírka", který skončil, sotva začal. Ale necítím se být erudovaným kritikem a sama komentovat zaslané fotografie.

Projektů se zúčastním ráda, je to pro mne výzva, ale je to taková ta pasívní účast v klubu, kdy čekám, co mi klub nabídne a časově nezvládám více projektů. Snažím se poctivě vést 3 blogy a i když už nejsem pracující, či studující, dojíždím za zahradou, mám na starosti starou maminku a vnoučata. Já vím, každý máme svého dost, ale o tom jsem se zmínila spíš proto, že pokud vezmu nějaký projekt, je otázka, pro koho to budu dělat? Pro sebe? To už budou do projektů přispívat jen správci. Kde jsou všichni členové?

Čistku v členech bych udělala velikou. Pokud blog neexistuje, odstranit člena ze seznamu. Pokud existuje a honosí se ikonkou klubu, napsat do vzkazů autorovi, že pokud se nebude zúčastňovat dění v klubu,tedy v projektech nebo reagovat v komentáři, či jinak dát o sobě vědět, bude vyškrtnut a musí smazat ikonku z blogu. nakonec se zjistí, že tu je členů jen pár a ostatní to tu ani nečtou, natož aby přispívali.

Co se týče rubrik jako rady fotografům, tam se rozhodně nemohu angažovat, protože nevlastním ani zrcadlovku ani nejsem erudovaným rádcem pro mnohé programy. Používám jednoduchý program, který sice pracuje s vrstvami a je velmi šikovný, ale nemáme ho každý a jelikož je programů hodně, každý má něco jiného, pak i ty rady třeba ohledně úprav fotografií nejsou pro každého. I fotoaparáty máme každý jiný, myslím někdo jen ultrazoomy jiní zrcadlovky.

Nejsem rozhodnuta, zda něco vezmu, jen o tom přemýšlím, ale dělat klub "správci sobě" je docela smutné. ;-)

2 VendyW VendyW | E-mail | Web | 30. června 2015 v 10:26 | Reagovat

Pokud můžu nabídnout svoje síly ráda to udělám. Nejsem fotograf ani ze školou, ani se jinak focení věnující na vyšší úrovni než je moje "intuitivní" ryze amatérské focení pro radost. Takže bych musela psát komenty jen podle svého, tak jak to cítím, jestli tam je takové nebo makové světlo, špatn expozice nebo jiné chyby které vidí ten kdo se tomu věnuje na jiné úrovni. Ale pokud se někdo takový hodí jsem k dispozici. Takž spíš bych asi byla spíš dobrá k různým těm projektům. Sama mám na svém blogu už rozjetou druhou soutěž a zatím to zvládám. Takže myslím že i tohle bych tu mohla dělat. Rozhodně rady a porady s focením nejsou moje parketa protože už jsem se zmínila že jsem ryzí amatér dost často fotící na automat :-D . Možná tak ještě svoje zkušenosti pro začátečníky s prací v online editorech bych mohla občas vykváknout.
Co se týče členů, určit jsem pro udělat čistku, jak mezi smazanými blogy tak i mezi těmi sice fungujícími ale jejichž majitelé jsou sice členy ale nikdy jsem jejich fotky tady neviděla. Dost často se mi stane že si na hlavní stránce kliknu na nějaký článek který mne zaujme a vidím ikonku fotoklubu ale jmén blogera jsem zatím nikdy na klubu nezaznamenala. Já jim říkám sběratelé ikon. Možná tím chtějí svému blogu dodat na důležitosti. Takže asi možná dát pravilo kdo nepřispěje tři po sobě jdoucí měsíce na některý z projektů (bez omluvy) protože je jasné že ne každý projekt lidem něco říká nebo se jim na něj chce přispět(já třeba úplně vypouštím M a N a na Téma měsíce jsem zapoměla)tak bych byla za vyhazov. Je také jasné že mnozí členové studují a nemají ve zkouškových obdobích čas (proto ta omluvenka)nebo se stane že se dostanou do nějaké nemilé situace, ale pokud opravdu jsou členem a nedali sem ještě nikdy nic tak ven. No teď koukám že jsem apsala něco podobného jak Majka, tuhle její pasáž jsem přelítla jen zběžně. No prostě pokud bych se hodila jsem k dispozici.....

3 Daniela Daniela | Web | 30. června 2015 v 18:57 | Reagovat

Já už jsem posílala email (nevěděla jsem kam jinam), ale možná nebude na škodu, když taky vyjádřím pár názorů ohledně tohoto klubu. Vlastně ani nevím, jestli se vůbec můžu označovat za někoho, kdo do klubu patří, přihlášku jsem posílala asi před dvěma měsíci a doteď jsem se nedozvěděla, zda vlastně můžu do klubu patřit nebo ne. Fotky do projektů jsem začala posílat, protože jsem z některých komentářů, co jsem na blogu objevila, pochopila, že to tak dělali i druzí, kteří čekali na vyřízení, takže tak. Chápu, že tedy nemáte čas, o to mi nejde, ale již samotné přijímání členů by chtělo nějak zrevidovat, protože mě osobně přišlo dost hloupé požadovat nějakou odpověď na otázku a pak v pravidlech napsat, že tam nemá být nic. Já jsem například pravidla poctivě přečetla, ale zrovna této informaci jsem se vyhnula. Chápu její opodstatnění, ale když už chcete nějakým způsobem dosáhnout toho, aby se pravidla četla a dodržovala, jde to raději tak, že se ti, co je porušují z klubu vyhodí. Co jsem tak koukala do těch náborů, spousta lidí, co měla kvalitní blogy a fotky se tak do klubu nedostala jenom kvůli hloupé nepozornosti nebo hlouposti.
Právě tenhle fakt mi byl dost proti srsti a jak už jsem nabídla v mailu, byla bych ochotná se postarat o přijímání nových členů a jejich "kontrolu". Ale ráda bych poněkud upravila podmínky vstupu, které by se nějak držely toho, co je řečeno v článku.
Jak jsem totiž taky všimla, stačilo, aby šlo o blog s fotkami (což zahrnovalo i deníčkovské blogy, které byly doplněny fotkami). Člověk, který vyfotí na mobil, co měl dnes na oběd a pak pár selfíček nebo nějaké zátiší... je to sice fotografie, ale někdo takový už nejspíš nebude odhodlaný snažit se o nějakou umělečtější fotku v některém z projektu. Je otázkou, jak si vy momentální správcové a (my) členové klubu představujeme úroveň, kterou by měl tenhle blog mít. Já bych osobně ráda, aby výsada patřit do klubu nebyla jenom o tom sem tam něco vyfotit, ale mít chuť se ve fotografování zlepšovat a snažit se brát fotku jako umění a ne jen jako pár cvaků. Proto se mi taky líbí metoda bodování za účast a ještě bych k tomu klidně přidala i nějaké body navíc např. za tu uměleckou hodnotu. Je sice fajn se zúčastnit, ale ta motivace, že moje fotka může být například ostatními členy klubu zvolena za nejlepší může být také nějakým hnacím motorem, jak přilákat na projekty více lidí. A spíš než za nějaké nápady a kvantitu body přidělovat za kvalitu (tedy tu úroveň).
A poslední věc, která mě ještě napadla. Když se tady budou dít takové radikální změny, nabídla bych se a vytvořila nový design (možná i logo), bude záležet na tom, co budou chtít ostatní, ale nějaký nový kabát by to chtělo ne? Nápadů, jak to tady vylepšit mám spoustu, jen je málo času na realizaci a bylo by potřeba to probrat s adminy.

4 Mike Mike | Web | 30. června 2015 v 19:35 | Reagovat

Předně děkuji všem třem za projevení zájmu, určitě se Vám ozveme, až nastane správný čas...a teď popořadě.

[1]: Věřte mi, nám je to také líto. Bohužel nevím, jak dalece budeme schopni řešit s Lily její záležitosti, které zůstaly nedořešené. Například Putovní deník již prý doputoval zpět na své místo a od Lily mám slíben poslední článek právě s obrázky z deníku. Zatím ale kde nic, tu nic...

Čistka členů by přesně takhle probíhat měla a o počtu aktivních členů si opravdu neděláme iluze (jak je ostatně ve článku zmíněno).

Rozhodně neplánujeme žádné "správci sobě"! Pouze chceme očistit klub od neaktivních členů a nabrat novou krev - přihlášky jsou již nějakou dobu otevřeny. 8-)

[2]: Nikde nebylo řečeno, že nelze psát své komentáře k fotkám tak, jak to člověk cítí. Právě naopak. ;-)

Čistku máme takto naplánovanou, žádný strach... A ohledně aktivity mi právě třeba ty tři měsíce přišly jako moc krátká doba. Alespoň takhle nárazově. Pokud se klub opět podaří rozhýbat, osobně bych se  nebránil po nějaké době zkrácení limitu z aktuálních 6 měsíců na zmíněné 3-4.

[3]: Posílání fotek je to v pořádku, chápu, že přijímání by se hodilo vyřizovat rychleji. Jenže na druhou stranu s tím přijímáním to není tak lehké, poslední dobou zvažuji, že by se na přihlášky odpovídalo hned pod registračním článkem a až poté by se dali všichni nově přijatí do shrnujícího článku. Tohle se zkrátka musí ještě domyslet...

Ta otázka v registraci je opravdu dost nešťastně zvolená. Nicméně Lily jí tam dala a Lily na ní trvala. Mě osobně se striktní trestání nepřijetím také nelíbilo a mrzelo mě, že nebyli přijaté některé blogy, které by se sem hodily. Postupně byly přihlášky uzavřeny a na tento problém se zapomnělo - za to se omlouvám. Plánuji tento bod z přihlášky co nejdříve odstranit. Porušování pravidel by se pak samozřejmě řešilo přesně tak, jak píšeš.

Právě kvůli tomu, aby se do klubu zbytečně nedostávali "lidé s pár selfíčky", vznikl koncept přijímacích článků, kde o přijetí/nepřijetí dané osoby vždy rozhodovaly argumenty tří správců. To vpodstatě splňovalo funkci "oddělování zrna od plev", jestli si rozumíme. ;-)

Cituji: "Zásluhu bodů vždy vyhodnotí správce." Z toho vyplývá, že klidně může být jednomu učastníkovi v projektu přiděleno řekněme 10 bodů (účast), druhému 25 (účast + porce kreativity) a třetímu třeba jen 5 (odfláknutá účast). Záleží na okolnostech, žádné nalajnované bodování tu nemáme.

Aktuálně je toho hodně a změna designu je v pořadníku úkolů zatím docela vzadu. Ale až bude vyřešeno to nejdůležitější, změnu určitě naplánovat můžeme. Nejdříve ale správci a čistka. ;-)

5 Iris Iris | E-mail | Web | 30. června 2015 v 20:47 | Reagovat

Tak abych se taky přidala.

Bodový systém je skvělý nápad, myslím, že to členy trochu bude inspirovat, aby přidávali.

Co se týče aktivity, tak tu bych dala klidně jednou za měsíc, nemyslím si, že je takový problém, napsat jeden komentář za měsíc, nebo do nějakého projektu poslat fotku, vždyť o tu přeci běží a pokud někdo rád fotím a vystál si dlouhou frontu, než byl přijat, tak asi o to má zájem.
6 měsíců je opravdu dlouhá dobu, zkrátilo bych to hned na 3.

Nevím nevím, jestli bych zvládla nějaké správcování, jak píše Marijakes a Wendy, tak i já su amatér....takže hodnocení by bylo, ale ne Profi.

Je tu hodně projektů a hodně mě mrzí, že nepokračuje Rainbow a Projekt 365.

6 Iris Iris | E-mail | Web | 30. června 2015 v 20:51 | Reagovat

Jo a nový design je určitě dobrý nápad :-)
A projekty bych nenchala měsíční.

7 Iris Iris | E-mail | Web | 30. června 2015 v 20:52 | Reagovat

[6]: nechala měsíční tam mělo být ;-)

8 Daniela Daniela | Web | 1. července 2015 v 13:30 | Reagovat

[4]: ono prave to, ze se k prijimani clenu vyjadruji tri spravci dela z toho to narocne. Je to strasne dobra myslenka mit vice nazoru a tim pojistit kvalitu vybiranych blogu, ale museli by u spravcu dojit k nejake casove synchronizaci, pokud by tyhle veci chteli mit vyrizeny rychleji. Me se tento zpusob libi, je to fer. Podle me by stacilo resit tyhle veci podobne jako mesicni projekty. Posledni den v mesici je posledni sance prihlaseni. V nasledujicim tydnu se zpracuji prihlasky a clanek, mezitim od prvniho je moznost podavani prihlasek, ale ten, co se hlasi je srozumneny s tim, ze se verdikt dozvi az ke konci mesice.

9 VendyW VendyW | E-mail | Web | 4. července 2015 v 18:29 | Reagovat

[4]: O.K. Tak pokud bude ze strany správců zájem jdu do toho s vámi.

10 K. K. | E-mail | Web | 4. července 2015 v 19:51 | Reagovat

Já se polepším, pokud mě nevyčistíte. :-D

11 Krejdom Krejdom | Web | 4. července 2015 v 21:10 | Reagovat

No jo, když to nejde po dobrým, tak to půjde po zlým. Fandím vám!

12 Martin Soural Martin Soural | E-mail | Web | 9. července 2015 v 13:49 | Reagovat

Zdravím, dlouho zde sleduji situaci a mrzí mě, že jsem jí zatím nijak nepomohl. Tak kdybyste měli zájem o správce, který pracuje jako recenzent vybavení pro FotoŠkoda a má s focením nějaké zkušenosti, napište. :-)  :-)
Více o mně na mém blogu... ;-)

13 Teeda Teeda | Web | 10. července 2015 v 1:43 | Reagovat

Bodový systém super. To jsem hodně pro. Ale teda jeden příspěvek za 6 měsíců? To se asi úplně moc nerozhýbe, ne? :D

14 MarijaKes MarijaKes | E-mail | Web | 25. července 2015 v 20:43 | Reagovat

[13]: Příspěvkem se asi rozumí článek na jakékoli jiné téma než jsou pravidelné, termínované projekty. :-)

15 fotografia fotografia | E-mail | 25. července 2015 v 21:01 | Reagovat

[14]: No, upřímně to bylo opravdu myšleno na příspěvky do projektů či aspoň komentář. Nicméně  kdo má o členství v klubu opravdu zájem, nejspíš ani žádné takové pravidlo nepotřebuje...ještě popřemýšlíme o změně, zatím to necháme takto.

Mimochodem - dnes začala první fáze čistky a na blogu každého aktuálního člena přistál komentář, zda chce být stále členem klubu a odkaz na tento článek pro informaci. Kdo se do srpna neozve, poletí...toť náš plán. Některých aktivních členů se to netýká, o těch nepochybujeme o aktivitě. ;-)

16 Sussanah Sussanah | Web | 25. července 2015 v 22:13 | Reagovat

Je to škoda, ale chápu to. Já postupně přestala zvládat Klub Snílků a i na Blogosětě jsem si musela dát prázdniny, abych dohnala osobní blog... A to nemluvím o tom druhém, který je momentálně v komatu :-?
Takže v tomhle bodě pomoc nenabízím, protože to prostě nedávám.
Nicméně se mi zamlouvá bodový systém. Jen myslím, že by mohl být kratší intterval na aktivitu. Jednou za půl roku je fakt málo, myslím, že by klidně mohlo být jednou za měsíc =)
A mám takovej lehce kradenej projekt, kterýho bych se vlastně v učité míře mohla ujmout... =) Projekt 365 určitě známe všichni, stejně jako jeho zkrácenou verzi Projekt 52. No a já na FB objevila jednu mutaci, tkerá se mi hrozně líbí a to Projekt 52 na dané téma, třeba Bylo nebylo a tak =)

17 Michelle Michelle | Web | 25. července 2015 v 22:40 | Reagovat

Díky za upozornění!
Článek jsem četla hned první den, jen jsem pak zase zapomněla, že jsem k němu nic nenapsala.
Ráda budu dál členem, je to super blog, jen je škoda, že poslední dobou tak upadal. Snad se vám ho podaří vzkřísit, pokud budete chtít s něčím pomocnou ruku, stačí dát vědět, bohužel nezvládnu nic časově náročnějšího, pokud to nebude jednorázové jako třeba soutěž.
Soutěž byla taky věc, co mě napadla při čtení tohoto článku. Bylo by fajn udělat nějakou, která by konečně i našla vítěze :) kdybyste chtěli porotce navíc nebo tak, hlásím se :)

18 Lisi Lisi | Web | 25. července 2015 v 22:49 | Reagovat

Mrzí mě, že jsem dost často pozapomněla poslat příspěvek do projektu. Už kolikrát jsem chtěla napsat na mail nápad na sérii článků- staré fotografie. Šlo by o seznámení s fotografy jako byl např. Kunzfeld či Angerer. Jenom něco krátkého.

19 Lisi Lisi | Web | 25. července 2015 v 22:52 | Reagovat

[18]: ještě něco, samozřejmě že chci zůstat členem, podle mého blogu určitě vidíte, že sběrač ikonek nejsem :-)

20 Guizmo Guizmo | 25. července 2015 v 23:00 | Reagovat

Ahoj, je mi moc líto, ale už nemůžu být aktivní, i když bych moc ráda. Ale jelikož jsem nemajetný student a můj foťák se po letech služby rozhodl přestat fungovat, tak nemám jinou možnost. Leda by nevadilo kdybych fotila mobilem a to bych se za sebe musela stydět. =)

21 Karol Dee Karol Dee | Web | 26. července 2015 v 10:48 | Reagovat

Mít potřebné znalosti, angažuji se i jako správce - focení však nerozumím tak, jak bych chtěla. Každopádně bych v klubu ráda zůstala, určitě si najdu něco, do čeho přispívat (můj oblíbený projekt s abecedou se koukám zase rozjel, po té velké pauze už jsem to přestala kontrolovat) .

22 Páti Páti | Web | 26. července 2015 v 13:35 | Reagovat

Ráda bych zůstala členkou i nadále :) Bohužel na to abych mohla nějak výrazně přispívat, nemám dostatečné znalosti, zkušenosti a hlavně čas. Určitě se ale projektů účastnit budu :)

23 Denyii Denyii | Web | 26. července 2015 v 14:03 | Reagovat

Členkou bych samozřejmě chtěla být i nadále. I na chodu klubu bych se ráda podílela, ale vzhledem k tomu, že nemám moc zkušeností by to asi nebyl nejlepší nápad. :D

24 Zuza Zuza | Web | 26. července 2015 v 20:59 | Reagovat

Ahoj, členkou bych ráda zůstala i nadále, akorát bohužel jsem přes rok prostě kvůli škole neměla zrovna kvanta volnýho času a tak jsem moc nefotila. Po měsíci prázdnin už je to lepší a tak snad budu všude možně aktivnější:)

25 Anie Anie | Web | 27. července 2015 v 13:55 | Reagovat

Ráda bych zůstala i nadále členkou. Hodně se mi líbí bodový systém, myslím že pozvedne aktivitu v klubu. Osobně jsem teď neměla čas ani na svůj blog natož na klub, ale teď bych chtěla přispívat častěji. Určitě se ráda zúčastním vašich projektů, soutěží. Na správce si netroufám, ale pokud byste potřebovali pomoct s něčím (porotcování, hodnocení fotek apod.) určitě ráda pomohu. Taky mě napadlo pár témat, které by se daly použít do soutěží, projektů. Nevím, zda by se vám líbily, ale dejte vědět, pokud byste měli zájem :)

26 Baruš Baruš | E-mail | Web | 28. července 2015 v 19:01 | Reagovat

Ahoj, samozřejmě chci zůstat i dál členkou klubu. Myslím, že bodový systém je skvělý nápad, určitě to členy klubu bude více motivovat.
A něco mě napadlo. Pokud byste o to stáli, podílela bych se na chodu klubu - na neprojektové rubrice "Svět fotografování" - mohla bych psát články například o současných fotografech a fotografkách,kteří by mohli být případnou inspirací pro členy klubu...Pokud byste teda měli zájem... ;-) Dyžtak se ozvěte

27 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 29. července 2015 v 10:57 | Reagovat

V tomto klubu chci i nadále být členkou a opravdu bych se ráda zapojovala. Diář mám, takže žádné výmluvy. :D
Klidně bych se do chodu projektů coby správce zapojila, i když je těžké něco slibovat, protože se znám. Nicméně komentáře a příspěvky snad sledovat budu! :-) (jdu si dát adresu do Bloglovinu, abych nezapomínala :D)

Kdybyste opravdu někoho potřebovali (komentáře přede mnou jsem si nečetla, neb momentálně pospíchám), dejte vědět (rencovav@seznam.cz), ráda třeba i příležitostně vypomůžu! ;-) :-)

28 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 29. července 2015 v 10:59 | Reagovat

A ještě, nemůžu nikde najít klubový mail, takže bych tímto komentářem, doufám, že se neztratí, chtěla potvrdit zájem o členství v Fotografickém klubu. ;-) :-)

29 Diana Diana | Web | 29. července 2015 v 21:33 | Reagovat

Zdravím. Ráda bych byla nadále členkou klubu a ráda budu přispívat, zasílat fotky, komentovat. Na funkci správce se upřímně příliš necítím, ač chápu, že situace není růžová. Pokud mě napadne něco kloudného, s čím bych mohla přispět třeba jednorázově, dám vědět..

30 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 3. srpna 2015 v 11:00 | Reagovat

Na jakéhokoliv správce se bohužel přihlásit nemůžu, popravdě občas ani nestíhám fotit, což už je tragický. Ale byla jsem měsíc na tý cestě do Arménie (vrátili jsme se kupodivu dřív), a něco nafoceno mám. Ale asi budu mít co dělat abych dala do kupy článek sama na svůj blog, takže pravděpodobně sem spíš můžu občas mrknout. Zájem o členství stále mám, ale popradě na stopro nepočítám s tím, že mi to vyjde, ten poslední rok byl už na kahánku a teď v posledním ročníku školy to bude dál gradovat a vzduchu se taky nenajím. Nu což, uvidíme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama