Únor 2015

Falešný Polaroid efekt

28. února 2015 v 8:00 | lady Lianna Ellusive |  rady a nápady
Mléčné ladění tónů snímků a všechny možné valéry barev podle toho, jak moc je materiál prošlý. Kouzlo jednoduchého faktu, že balíček sedmi papírků do Polaroidu koupíte za 700 Kč a za ty peníze máte jenom sedm zmáčknutí spouště. Každá fotka je originál a vyznění fotografií se pomalu stává legendou. Na internetu se dají sehnat už připravené Akce nebo Předvolby, které nahrajete a použijete. Já vám dnes ukážu, jak se dá na fotce Polaroid efekt vytvořit ručně.


Na stativ nebo do kabelky?

21. února 2015 v 8:00 | lady Lianna Ellusive |  technika
V dnešní době už umí fotit málem i krabička od sirek. Při běžném použití (blog + vyvolat na 10x15) existuje spousta variant a každému podle životního stylu a priorit sedne něco jiného. Každý může tvrdit, že je fullframe to nejlepší, a je to i pravda, ale to ještě neznamená, že jsou zrcadlovky za 50 000 vážně nutné pro úplně všechny.

V první řadě bych ráda předeslala, že každého bude vždycky zajímat až konečný výsledek a rozpětí technických možností přímo závisí na tom, co vás baví fotit. Pro focení sportu je skvělá rychlost zrcadlovky, ateliérové snímky vám usnadní světelný objektiv, ale zároveň existují autoři, pro které není náročnost na techniku tak kritická.

ALPHABET - zadání (J)

18. února 2015 v 18:00 | Mike |  projekt alphabetNové zadání našeho písmenkového projektu. Jedeme dále, tentokrát na písmenko J. Teoreticky vzato by to nemusel být velký problém, ale já na to už nahlížím trochu jinak, vzhledem k tomu, že už mám "jéčko" asi měsíc nafocené. A věřím, že i kdybyste dlouho hledali a nemohli písmenko najít, stejně Vás nakonec samo nějak "trkne". Přesně to se totiž stalo mě... :D

Písmenko: J
Kam posílat?: Na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
Do kdy posílat?: do půlnoci 17. 3. 2015
Pro koho je projekt určený?: Jen pro členy klubu!
Maximální počet fotek: 3


Tento projekt je dlouhodobý a měli bychom se propracovat až k Z, tak snad se nám to podaří. ;)

ALPHABET - I

18. února 2015 v 12:00 | Mike |  projekt alphabet
Po měsíci je tu opět náš znovuobnovený projekt ALPHABET. Očividně Vás ještě hledání písmenek neomrzelo, za což jsem velmi rád. Je skvělé, že jste na klubové projekty nezanevřeli ani teď, když moc nových článků nevychází. Dnes bude o hlasy bojovat celkově osm fotografií. Sešla se nám opravdu různorodá skvadra "íček"...tak jdeme na to, co vy na to? ;)