Leden 2015

ALPHABET - zadání (I)

18. ledna 2015 v 18:00 | Mike |  projekt alphabet


Nové zadání našeho písmenkového projektu. Nebojte se, pokračujeme i v novém roce. Doufám, že pro všechny začal dobře, ideálně mohl s sebou přinést i nový náboj a inspiraci pro focení. Pokud se tak stalo, co takhle trošičku toho náboje investovat i do písmenkového projektu? To není špatný nápad, co myslíte? ;)

PS: Ohledně klubu by mohl během následujících dvou měsíců vyjít nějaký článek (ale vůbec nic ještě není jisté). Nebojte, nekončíme, jen jsou tu v poslední době jisté faktory, které prostě přidávání více článků za měsíc brzdí. Také se tu velmi pravděpodobně budou dít jisté změny, a to chce taky čas na přípravu. Předpokládám, že to pochopíte a na klub nezanevřete. Letos by se to tu snad mohlo znovu trochu rozjet. :)

Písmenko: I
Kam posílat?: Na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
Do kdy posílat?: do půlnoci 17. 2. 2015
Pro koho je projekt určený?Jen pro členy klubu!
Maximální počet fotek: 3


Tento projekt je dlouhodobý a měli bychom se propracovat až k Z, tak snad se nám to podaří. ;)

ALPHABET - H

18. ledna 2015 v 12:00 | Mike |  projekt alphabet
Po měsíci je tu opět náš znovuobnovený projekt ALPHABET. Jsem opravdu rád, že ani tentokrát jste mě nezklamali a sešlo se mi tu na zdejší poměry hodně fotek. Tentokrát článek píšu opravdu velmi natěsno s termínem zveřejnění, takže to nebudeme zbytečně protahovat a jdeme rovnou na věc. ;)

Téma měsíce- Zimní zátiší

1. ledna 2015 v 21:25 | trimaliny |  téma měsíce
Tentokrát se jednalo o celkem napínavou anketu, ani já jsem si nebyla do samého konce jistá, které téma u vás tento měsíc vyhraje. Nakonec jste se přiklonili k Zimnímu zátiší, máte ho mít. A protože i téma "Novoroční předsevzetí" mělo dost hlasů, propašovala jsem ho ještě jednou do ankety na měsíc únor, třeba si získá pozornost a nebo už bude dávno pasé (jak to u předsevzetí často bývá).


Do konce ledna máte tedy šanci posílat na klubový email vaše snímky se zimní tématikou. Může se jednat o nalezené i aranžované zátiší a především nepanikařte, pokud vyrazíte fotit do terénu bez sněhové nadílky a mrazu na sklech- zima se pyšní mnoha symboly a motivy, které můžete použít ve svých fotografiích.

ZIMNÍ ZÁTIŠÍ

  • Kam posílat: fotografia-klub@seznam.cz
  • Do kdy: 31.01.2015 23:59
  • Max. velikost fotografií: cca 800x600
  • Max. počet fotografií: 5
  • Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
  • Fotografie smí posílat členové klubu.

Lampy navečer- fotografie

1. ledna 2015 v 21:04 | trimaliny |  téma měsíce
Ačkoliv otvíráme nový rok tématicky spíš večerem a tmou, dovolte mi, abych Vám za sebe a také za klub popřála tak, jak je ve fotografickém světě zvykem přát- a to hodně dobrého světla do roku 2015 a mnoho podařených snímků, které budou dělat radost nejen Vám... A podle rčení "Jak na Nový rok, tak po celý rok" začněme včas a bez žádných restů, ať nám to hezky šlape i do budoucna.

Lampy navečer bylo podle zaslaných fotografií jedno z těch těžších témat a víceméně spíš záleželo na vlastním výkladu autorů snímků, co si lze představit ještě jako večer. Myslím, že může být velmi složité zachytit ten prchlavý okamžik, kdy se láme den do večera, ještě není tma a není ani světlo, přesto první lampy žhnou svým jedním okem nad touto magickou scenérií... A možná bylo i hlavní myšlenkou poslat skutečně podařenou pouliční lampu, nad kterou lze žasnout a donutí člověka vážně se pod ní zastavit a dívat ze z očí do jejího oka:)...