Září 2014

ALPHABET - zadání (E)

20. září 2014 v 18:00 | Mike |  projekt alphabet


Nové zadání našeho písmenkového projektu. Sice jsem už zahlédl pár komentářů, kde byly vyjádřeny jisté obavy z hledání éčka v našem okolí, mohu vás ale ujistit, že to není ani zdaleka tak těžké, jak se může zdát. Třeba já už mám tento problém vyřešený a věřím, že nějaké to éčko najdete i vy.
Objevil se tu návrh na úpravu pravidel ohledně otáčení fotografií, které prý pak nepůsobí moc přirozeně. Já osobně nejsem proti tomu, abyste si občas trochu ulehčili práci. Chápu, že některá písmenka jsou z tohoto ohledu opravdu složitá. Žádné omezení se proto konat nebude - věřím, že vy sami poznáte, kdy fotka působí dobře, a kdy tam něco nesedí. ;)

Písmenko: E
Kam posílat?: Na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
Do kdy posílat?: do půlnoci 17.10.2014
Pro koho je projekt určený?: Jen pro členy klubu!
Maximální počet fotek: 3

Tento projekt je dlouhodobý a měli bychom se propracovat až k Z, tak snad se nám to podaří. ;)

ALPHABET - D

18. září 2014 v 12:00 | Mike |  projekt alphabet
Po měsíci je tu opět náš znovuobnovený projekt ALPHABET. Sice přišlo méně fotek než posledně, ale stěžovat si rozhodně nemůžu. Dnes to nebudu nijak prodlužovat, určitě už jste natěšení na ta déčka. Sešlo se mi celkem 7 snímků, tak se na ně pořádně podíváme. (A pozor, článek vychází přesně v termínu - tomu říkám úspěch!) ;)

DŮLEŽITÉ: Je asi jasné, že po tak dlouhé pauze se najde jen málo lidí, kteří by si pamatovali, co tento projekt obnáší. Veškeré info od předešlé správkyně Romi naleznete ZDE. Došlo tam k několika menším změnám ohledně anket, takže si to raději přečtěte všichni bez výjimky. Pro ulehčení jsou ty nejdůležitější pasáže zvýrazněny. :)

3.kategorie - PŘED OBJEKTIVEM - vyhlášení

6. září 2014 v 20:12 | signorina Lily |  vánoční soutěž
Táák, konečně tu máme vyhlášení další kategorie.. ehm, Vánoční soutěže. Ještě nám zbývá jedna a pak už i rozešlu ty slíbené ceny, nebojte :) A už nikdy, nikdy, takovouhle soutěž neudělám, protože pokaždé se na mě všichni (porota apod.) vykašlou a pak to trvá dlouho a já pak ztrácím i motivaci to dotáhnout do konce.. Děkuji tímto trimaliny za pomoc a také všem, kteří darovali ceny :)


Téma měsíce pokračuje a novinky

1. září 2014 v 16:39 | trimaliny |  téma měsíce
Myslela jsem, že už takovýto článek nebudu muset psát, ale stalo se. Kde nic není, ani smrt nebere... Nakonec to ale nebudu brát tragicky, všechno špatné je, jak se říká, pro něco dobré.
Proto bych chtěla představit několi změn, které povedou, jak doufám, k většímu časovému prostoru pro fotografování a k celkové demokratizaci Tématu měsíce.

Za prvé.
Téma měsíce SC-FI pokračuje i tento měsíc, navíc si ho dovoluji rozšířit i o vámi prosazovanou kategorii FANTASY, ať to tu máme hezky pohromadě. Potajnu ještě doufám, že se mezi fanoušky žánru fantasijního objeví i nějaký ten sci-fi kousek - přeci jen mají k sobě obě témata docela dost blízko, hranice jsou pružné jako gumový medvídek.