Srpen 2014

ALPHABET - zadání (D)

18. srpna 2014 v 18:00 | Mike |  projekt alphabet

Nové zadání našeho písmenkového projektu. Uznávám, déčko je trochu těžší než céčko, nicméně věřím, že i tak budete vytrvale pátrat a nějaké příspěvky mi dorazí. Tak směle do toho! x)

Písmenko: D
Kam posílat?: Na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
Do kdy posílat?: do půlnoci 17.9.2014
Pro koho je projekt určený?: Jen pro členy klubu!
Maximální počet fotek: 3

Tento projekt je dlouhodobý a měli bychom se propracovat až k Z, tak snad se nám to podaří. ;)

ALPHABET - C

18. srpna 2014 v 12:00 | Mike |  projekt alphabet
Po měsíci je tu opět náš znovuobnovený projekt ALPHABET. A já jsem velice rád, že mohu říci, že "céčko" bylo zatím tím nejúspěšnějším písmenkem - rekordním po všech směrech. Jednak se mi tu nashromáždilo nejvíce fotek (celkem 12), v článku jich ovšem uvidíte jen 10 (o tom později). Dále se tu sešlo nejvíce různých autorů (včetně mě 5). A také mi přišlo nejvíce fotek od jedné osoby (5 fotek od MarijeKes). Tohle bylo moje první písmenko, které jsem si celé "vošéfoval" úplně sám, takže mě takováhle účast opravdu potěšila. A doufám, že jsem ve Vás, členech našeho klubu, opět probudil touhu přispívat do nějakého projektu (je to vlastně i tak trochu ve Vašem zájmu, objeví se tu přeci odkaz na Váš blog). A pozor, aby toho nebylo málo, dokonce jsem stihnul vydat článek v ten správný den a žádné zpoždění se tím pádem nekoná! Tak snad mi to včasné zveřejňování ještě nějakou dobu vydrží. :D

DŮLEŽITÉ: Je asi jasné, že po tak dlouhé pauze se najde jen málo lidí, kteří by si pamatovali, co tento projekt obnáší. Veškeré info od předešlé správkyně Romi naleznete ZDE. Došlo tam k několika menším změnám ohledně anket, takže si to raději přečtěte všichni bez výjimky. Pro ulehčení jsou ty nejdůležitější pasáže zvýrazněny. :)

druhé kolo: TYRKYSOVÁ

14. srpna 2014 v 19:25 | signorina Lily |  projekt rainbow
A o co vlastně jde?
Jedná o měsíční projekt. Na začátku bude vyhlášena jedna barva a vy pak máte celý měsíc na to, abyste vyfotili fotografii, která ji nejvíce vystihuje. Během měsíce může každý člen zaslat až 5 fotografií na danou barvu. Po měsící barvu stopnu a všechny došlé výtvory zveřejním v jednom článku společně s anketou, kde můžete zvolit nejzdařilejší snímek.
téma: TYKRYSOVÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 14.9.2014 do 19:00
Pravidla:
- fotografie nesmí být použité v projektu dvakrát, takže nezasílejte fotografie, které už byly v minulém kole
- ideální by bylo neposílat fotografie starší než z června 2013
- projekt je určen pouze pro členy kluby (nebo pro ty, kteří podali přihlášku a čekají)
- každý smí poslat max. 5 fotografií
- zákaz černobílých fotografií (logicky :D)
- zákaz barevných úprav
- pokud možno nevkládejte podpis (ale nezakazuji to)

druhé kolo: Lososové variace

14. srpna 2014 v 19:22 | signorina Lily |  projekt rainbow
Vyhlášení je sice o pár dní později, ale vy mi jistě prominete, že jsem si to do kalendáře napsala blbě :D Jsem ráda, že se i na lososovou našlo pár odvážlivců. Komentování tentokrát nechám na vás :) A určitě pište své návrhy na další barvy!
Téma měsíce- SCI-FI

2. srpna 2014 v 12:58 | trimaliny |  téma měsíce
Jiné planety, neznámé světy, UFO a vesmír... Co si přát víc? Trochu volnější téma, které vám nabízí neomezené možnosti se fotograficky vyřádit a zároveň zapojit svou fantazii na plné obrátky. Můžete posílat své úlovky létajích předmětů, jejichž identifikace je více než nejistá, nebo makro snímky oku těžko přístupných světů, je to jen na vás.

SCI-FI

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 31.8.2014 23:59.
Prosím nezasílejte fotografie větší než cca 800x600
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!

NA KOLE - fotografie

2. srpna 2014 v 12:33 | trimaliny |  téma měsíce

Děkuji všem, kteří se nakonec svým příspěvkem zapojili do "snad výjimečně" dvou-měsíčního projektu. Všichni jsme se zhostili tématu řekla bych tak nějak tradičněji, nakonec posuďte sami, fotografie se nacházejí pod perexem.