Červenec 2014

Prostě jen zaostřit blíž

22. července 2014 v 14:52 | lady Lianna Ellusive |  technika
Detaily mě zajímaly od doby, co jsem zjistila, že můj mobil Sony Ericsson K550i umí fotit zblízka. Od té doby se to tak trochu vezlo, až přišla zrcadlovka a nastal útlum. Nebyla technika! Každý nováček musí nejdřív zjistit, že ve světě zrcadlovek je tím hlavním slovem "specializace". Způsobů, jak fotit zrcadlovkou detail je několik. Přímo tady na blogu fotografického klubu už o jednom způsobu psala Larone a já teď přináším další:-).

ALPHABET - zadání (C)

18. července 2014 v 18:00 | Mike |  projekt alphabet

Doufám, že vás znovuobnovení tohoto projektu zaujalo. Osobně si myslím, že je to docela zajímavý nápad a výzva, hledat kolem sebe písmenka. To další je navíc o dost lehčí, než to předchozí, tak snad mne mile překvapíte. :)

Písmenko: C
Kam posílat?: Na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
Do kdy posílat?: do půlnoci 17.8.2014
Pro koho je projekt určený?: Jen pro členy klubu!

Tento projekt je dlouhodobý a měli bychom se propracovat až k Z (Ž), tak snad se nám to podaří. ;)

ALPHABET - B

18. července 2014 v 12:00 | Mike |  projekt alphabet
Vítejte u pokračování projektu ALPHABET. Ano, čtete správně. Jelikož se přes prázdniny naplánovalo znovurozjetí Fotografického klubu, rozhodl jsem se, že i já přiložím svou ruku k dílu a vezmu si na starost tento již dvakrát pozastavený projekt. Bohužel se zatím nikdy nedošlo dál než k písmenu B, což chci ale rozhodně změnit. Tím pádem projekt nerozjedu už potřetí od začátku, ale navážu na předchozí články, kdy v prvním hlasování vyhrála fotka kalendáře od MarijeKes, a ve druhém.....jaksi nic, protože k němu nedošlo. Fotky, které na e-mail dorazily, totiž zveřejněny nebyly a projekt se uložil k (nejen) zimnímu spánku.
Toho spaní ale už bylo dost a já tyto dvě fotky teď konečně zveřejňuji a doplňuji je ještě svým "veledílem". Na výběr tak máte ze tří snímků. Tak jen hlasujte, anketu naleznete pod článkem. :)

DŮLEŽITÉ: Je asi jasné, že po tak dlouhé pauze se najde jen málo lidí, kteří by si pamatovali, co tento projekt obnáší. Veškeré info od předešlé správkyně Romi naleznete ZDE. Došlo tam k několika menším změnám ohledně anket, takže si to raději přečtěte všichni bez výjimky. Pro ulehčení jsou ty nejdůležitější pasáže zvýrazněny. :)

Patnácté přijímání

12. července 2014 v 18:24 | signorina Lily |  příjem členů
Nebudu to protahovat, je toho mraky, tak na to pojďme. V brzké době se mrknu i na stávající členy, chcete-li usnadnit práci, hoďte pár písmenek pod tento článek, jestli stojíte o členství i nadále :) (což ovšem neznamená, že kdo se zde neozve, členem už nebude).


druhé kolo: LOSOSOVÁ

12. července 2014 v 18:15 | signorina Lily |  projekt rainbow
Protože už mi pomalu docházejí barvičky, dám tentokrát na tip od trimaliny. A vyhlašuji mini soutěž: pište do komentářů návrhy na další možné barvy, co by se vám líbily. Soutěží se o mojí vděčnost! :D


A o co vlastně jde?
Jedná o měsíční projekt. Na začátku bude vyhlášena jedna barva a vy pak máte celý měsíc na to, abyste vyfotili fotografii, která ji nejvíce vystihuje. Během měsíce může každý člen zaslat až 5 fotografií na danou barvu. Po měsící barvu stopnu a všechny došlé výtvory zveřejním v jednom článku společně s anketou, kde můžete zvolit nejzdařilejší snímek.

téma: LOSOSOVÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 12.8.2014 do 19:00

Pravidla:
- fotografie nesmí být použité v projektu dvakrát, takže nezasílejte fotografie, které už byly v minulém kole
- ideální by bylo neposílat fotografie starší než z ledna 2013
- projekt je určen pouze pro členy kluby (nebo pro ty, kteří podali přihlášku a čekají)
- každý smí poslat max. 5 fotografií
- zákaz černobílých fotografií (logicky :D)
- zákaz barevných úprav
- pokud možno nevkládejte podpis (ale nezakazuji to)

druhé kolo: Vínové variace

11. července 2014 v 12:56 | signorina Lily |  projekt rainbow
Opravdu nechápu, jak je možné, že to stálo tak dlouho. Vím, že nejdřív mě naprdlo, že přišla jen jedna fotka, protože jste volali po obnovení projektu a nezrušení. Ale že by tolik, abych to utopila úplně, to né. Vlastně jsem pak asi žila v domění, že jsem to ukončila.. :D Takže ne, neukončila, doplněno tedy několik vínových fotek a jedeme dál, máte-li zájem :)


Téma měsíce pokračuje- NA KOLE

5. července 2014 v 9:34 | trimaliny |  téma měsíce
Jistě si někteří pozornější všimli, že článek s vyhodnocení tématu měsíce ještě nevyšel. Je to z toho důvodu, že zatím žádné fotografie nepřišly, proto téma NA KOLE zkusím prodloužit ještě o jeden měsíc. Tudíž neváhejte, posílejte své nápady na klubový e-mail do konce měsíce července, a pokud do té doby nedorazí opět žádná fotka, odkoulíme toto téma pod koberec a pošlapeme dál s něčím novým:).

NA KOLE

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 31.7.2014 23:59.
Prosím nezasílejte fotografie větší než cca 800x600
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!


Československá fotografie: Pavel Brunclík

1. července 2014 v 21:41 | Mike |  svět fotografování
A je to tady! Prázdniny začaly, a tím pádem se objevila spousta volného času. A právě jsem se rozhodl, že alespoň část z něj obětuji Fotografickému klubu a shrnu informace o nějakém dalším významném jménu československé fotografie. Dnes padl los na Pavla Brunclíka - tak se na něj podíváme trochu blíže.....

-------------------------

Pavel Brunclík je český fotograf, který se narodil 27. října 1950 ve Znojmě. Do svého díla zahrnuje širokou škálu témat (akty, krajiny, reklamní fotografie...). Klade velký důraz na přirozenost, což se odráží například v tom, že své fotky v naprosté většině případů nijak neupravuje ani neořezává, prostě fotku nechá tak, jak je. Po studování na Univerzitě Karlově a FAMU externě spolupracoval s Československou televizí, v letech 1980-1981 působil jako režisér Československého armádního filmu. Poté se televizi už nevěnoval a přešel k ryze fotografické cestě.
V roce 1994 založil společně s výtvarnými fotografy Karlem Benešem a Romanem Kelbichem Studio ASA, což ve své době bylo největší fotografické studio na našem území. Od té doby se začíná pilně věnovat reklamní fotografii. V roce 1998 na dva roky přerušil své podnikání a cestoval po Americe, Africe, Asii i Austrálii a fotografoval místní přírodu. V letech 2005-2007 vznikl jeho známý soubor fotek, která se věnovala estetice lidského těla. Na těchto snímcích se podíleli sólisté Národního divadla.
Jeho asi nejznámější série fotografií s názvem "Češi" zachycuje české osobnosti, které vynikaly v různých oborech (umění, věda, politika...). Nafocena byla v roce 2011.


"Geometrie nahoty"