Duben 2014

Foto-humor

17. dubna 2014 v 17:31 | Mike |  svět fotografování
Do této rubriky už zase delší dobu nepřibyl nějaký článek. Možná, že to z části bude tím, že je stále těžší nacházet nová témata na články, ale na to se vymlouvat nehodlám. Spíš je to z toho důvodu, že se mi nechce a nechce psát. Respektive chtěl bych, ale nestíhám. Přeci jen, když mám na výběr, jestli přispět na můj blog, nebo na blog fotoklubu, na který přispívá více lidí a je tam tak menší riziko dlouhé neaktivity, vybírám si svůj blog. Je to možná sobecké, leč pro mě dost důležité. Ovšem dnes jsem se hecnul, a tak vám (konečně) přináším nový článek.
Tento článek se bude týkat věci, kterou má většina lidí velmi v oblibě - humoru. A jelikož jsme tady ve Fotografickém klubu, půjde tedy o humor s fotografickou tématikou. De facto je to sbírka obrázků, které mě trkly například na Facebooku, nějaké vtip-stránce, zkrátka při náhodném brouzdání internetem. Možná, že se vám to bude zdát jako zbytečný článek. Článek, který nepřináší žádné nové poznatky, informace.....ale víte co, podle mě by rubrika "Svět fotografování" měla zahrnovat všechno ze světa fotografování.....všechno! A ať už chcete nebo ne, i následující obrázky se světa fotografování týkají. Tak tedy do toho!

5 dobrých důvodů pro pořízení pevného objektivu

10. dubna 2014 v 8:00 | lady Lianna Ellusive |  technika
Technický vývoj jde neustále dopředu a pro běžně fungující civilní uživatele zrcadlovek neexistuje jediný důvod, proč používat "pevná skla". Nás, fotografy, by objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností zajímat mohly. Proč?

1) Konečně pořádný technický rozhled
S klasicky dostupným zoomem se vám nikdy nemůže stát, že při 200 ISO, 1,8/f a 1/4 000 s budete mít snímek stále viditelně přeexponovaný a jediná možnost, jak to spravit je vzdát se zvolené nízké hloubky ostrosti a sametového pozadí a volky nevolky přiclonit.

Druhé téma

8. dubna 2014 v 10:31 | signorina Lily |  projekt sbírka
Protože na první téma, které bylo velmi specifické, přecijen něco přišlo, rozhodla jsem se v tuto chvíli v projektu pokračovat. Hledala jsem nějaké obecnější a oblíbené téma, aby se vás zapojilo více, tak snad se povede. Nevíte nic o tomto projektu? Pak čtete úvodní článek.

Druhé téma:

"Slunce"

Doufám, že v každé sbírce to bude několik západů, případně východů, ale kdo by na to vstával. Ale téma slunce je mnohem obsáhlejší, tak zkuste zapojit fantazii a hledat sluníčka všude, kde se dá.

Termín: 8.4. - 8.5.2014 (do 20:00)
e-mail: fotografia-klub@seznam.cz (předmět Sbírka)
Uveďte přezdívku, adresu blogu a případně poznámku, že některá fotografie je starší.

(Článek je bohužel o den později, blog se se mnou včera nekamarádil, např. článek, který se mi ještě zveřejnil, odmítal otevřít se slovy "Stránka nenalezena", a tenhle mi nepustil vůbec. Tak až dnes. A já měla takovou radost, že jsem si vzpomněla včas..)

Sbírka názvů ulic

7. dubna 2014 v 22:38 | signorina Lily |  projekt sbírka
Zatrubte fanfáry, vyvěste vlajky, já to stihla na den přesně! A protože teď koukám, že jsem to předtím nenapsala jasně, tentokrát jsem to napravila a rovnou upozorním: poslední den, den uzávěrky, přijímám fotografie do 20:00. Ale jestli ještě někdo máte připravenou svou sbírku k poslání, sem s ní :)

Kupodivu jsem se dočkala kladných ohlasů na svůj nápad a přišly dokonce dvě sbírky, což je hned o dvě víc, než jsem očekávala. Milé! Obě jsou velmi podařené a protože lichá čísla jsou tak nějak sympatičtější, doplním i sbírku svojí, protože jsem snad poprvé fotila cíleně pro projekt! Možná ještě někdy na Kontrasty.

Přemýšlela jsem, jak sbírku zveřejnit, protože ono je to dohromady celkem kupa fotografií. Takže menší zvětšitelné náhledy (v Mozille pravé tlačítko myši -> Zobrazit obrázek, v IE už si to nepamatuji, ale nějak podobně, a v ostatních prohlížečích si poraďte :D) snad budou pro ilustraci stačit a jednotlivé fotografie můžete prohlížet také v Galerii (víte vůbec, že máme nějakou veřejnou galerii, kde je dost projektů apod. pohromadě? Vsadím se, že půlka z vás si toho v menu nikdy nevšimla).


Téma měsíce- PROMĚNY

1. dubna 2014 v 11:22 | trimaliny |  téma měsíce
S prvním dnem v měsící přichází i vyhlášení nového tématu. Vzhledem k aprílovému počasí a úřadujícímu jaru byly "Proměny" jasná volba. Téma ale rozhodně není omezeno pouze na přírodní motivy, proměn existuje nekonečné množství-ať už třeba fyzického zevnějšku, nebo duševních hodnot apod. Jsem velmi zvědavá, jak téma jednotliví fotografové uchopí a doufám, že se sejde řada opravdu různorodých Proměn...


PROMĚNY

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 30.4.2014 20:00.
Prosím nezasílejte fotografie větší než cca 800x600
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!SNĚNÍ- fotografie

1. dubna 2014 v 11:00 | trimaliny |  téma měsíce
Ve větší či menší míře je snění vlastní každému z nás. Někdo chodí s hlavou v oblacích a jiný, ač nohama na zemi, nosí oblaka v hlavě... Téma snění symbolicky uzavírá předešlé zimní období, s prvními slunečními paprsky se příroda probouzí ze zimního spánku a odemyká mnoho možností, jak své sny skutečně prožít...

A nyní se pojďme podívat, jak vypadají sny a snění na fotografiích...(pod perexem)...