Prosinec 2013

Kontrasty - shrnutí projektu

30. prosince 2013 v 16:10 | Mike |  projekt kontrasty
Po velmi dlouhé době, kdy po tomto projektu nepadla ani zmínka a tiše se po něm slehla zem, by bylo možná záhodno vysvětlit jeho ukončení, a jako rozloučení s tímhle krátkodobým projekto-počinem ho tak nějak shrnout.

Projekt jsem vymyslel v dobu, když tu všechny projekty začaly pomalu ale jistě odpadávat, končit, zasekávat se.....a tak, aby tu nebylo pusto a aby se členové měli šanci zase do něčeho zapojovat, byl můj návrh přijat. Ale šel jsem do toho už s vědomím, že to nebude nějak dlouhodobý počin (jako třeba Téma měsíce), ale že Kontrasty budou sloužit jako doplnění vytvořených mezer v každoměsíčních článcích. On už ten samotný koncept dává znát, že se Kontrasty nemůžou natahovat do nekonečna, protože ta témata, která by stála za to, prostě a jednoduše časem dojdou. A to se taky stalo.
Tedy, neříkám, že by se v mých poznámkách ještě nějaké to zadání nenašlo, jenže už by to byly většinou věci, které jsou dost podobné předešlým, nebo by to bylo až moc těžké, a mne samotného by absolutně nenapadalo, jak by se to dalo ztvátnit. A tak se stalo, že tenhle můj projekt zmizel už po sedmém zadání. Na to osmé (štěstí X smůla) totiž žádný snímek už nedorazil. Ze začátku mě to dost mrzelo, protože mě bavilo vést nějaký ten SVŮJ projekt. Ale postupem času jsem se s tím smířil, a zjistil jsem, že je vlastně dobře, že Kontrasty skončily. To už totiž bylo září, začala škola, a já měl co dělat, abych stíhal udržovat při životě vlastní blog (+ občas něco napsat sem, aby se neřeklo, že na fotografii úplně kašlu).
Ale zase mi začlo připadat blbý, že jsem z toho vycouval tak nenápadně, tiše a bez nějakého důstojnějšího, oficiálního ukončení. Tím pádem vám chci touto cestou projekt shrnout a předložit před vás 7 nejlepších fotek, které se mi v mailu sešly - z každého měsíce jednu. Samozřejmě, každá fotka měla nápad a dala jejímu autorovi nějakou práci, ale v každém kole mne jedna oslovila o kousíček více, ať už jde o nejlepší zpracování, techniku, nebo nápad. :)

4.kategorie: BEST OF 2013 - hlasování

22. prosince 2013 v 22:16 | signorina Lily |  vánoční soutěž
Moc jsem se na tuhle soutěž těšila a jsem ráda, že účast je nakonec poměrně vysoká. Mezi svátky se tu doufám objeví vyhodnocení všech kategorií, ale protože tady rozhoduje hlavně anketa, je tato kategorie v tuto chvíli prioritní. Prohlédněte si snímky, které jejich autoři považují za nejlepší záběr letošního roku, a vyberte ten nejlepší!

V této kategorii bude hodnotit i porota, výsledek jejího rozhodnutí bude v článku s výsledky této ankety. Hlasujeme do 28.12.2013 22:00. Jakékoliv hlasy, které přibudou v anketě po této chvíli, už nebudu započítávat.


ALPHABET - zadání (B)

10. prosince 2013 v 7:34 | Romi |  projekt alphabet
Tak a je tu druhé zadanie. Tento raz je to B. Je veľa možností ako ho odfotiť. Treba byť kreatívny. Budem rada ak sa vás zapojí viac ako 2! No pokiaľ je z čoho vyberať.

ZADANIE
písmenko: B
kam posielať?: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (do predmetu napíšte ALPHABET a pripíšte aj vašu prezívku-inak fotka nebude zverejnená, ak máte tak adresu blogu a ak chcete tak aj nejaký popis k fotke)
Do kedy posielať?: 7.1.2014
Pre koho je projekt určený?: len pre členov klubu!
Tento projekt je dlhodobý a mali by sme sa prepracovať až k Z (Ž), tak snáď sa nám to podarí.

Vaša ROMI

ALPHABET - A

9. prosince 2013 v 18:08 | Romi |  projekt alphabet
Zdravím. Viem meškám. Čo si budem klamať. Nebudem sa ani na nič vyhovárať, určite ste pochopili že som mala dosť starostí a hlavne veľa fotení. Potom bol problém s blogom a proste bolo toho veľa.
Teraz som už ale tu. Poslali ste dve. Možno mám ten pocit len ja, alebo aj ostatný, že sa vám tento projekt nepáči. V kútiku duše som dúfala, že sa rozhýbete a pošlete. Nevadí. Projekt po dohode so Signorinou Lily nerušíme. Takže ak máte záujem stále môžete posielať fotky. Nie je to súťaž takže aj tí, ktorí ste ešte neposlali.

Netradiční bokeh

5. prosince 2013 v 13:00 | signorina Lily |  rady a nápady
Několikrát jsem na internetu narazila na "návod" na netradiční bokeh, ale nedávno jsem k tomu i četla diskuzi, kde se vedla vášnivá debata o tom, zda to funguje či ne. Nedalo mi to a musela jsem si to taky zkusit. Samozřejmě jsem se o to pokoušela hned jak jsem to prvně uviděla, jenže to jsem měla zrcadlovku v ruce skoro poprvé a neuměla s ní pořádně, vlastně vůbec. Nevyvedlo se, tak jsem ztratila zájem. Druhý pokus už ale vyšel o něco lépe a tak jsem se rozhodla se s vámi o pár výtvorů podělit.PÁD- fotografie

4. prosince 2013 v 8:00 | Leňaca |  téma měsíce
Takže, pro toto téma jsem chtěla jednu fotku vůbec nepřidat, neboť nebylo splněno pravidlo, tedy nenašla jsem v e-mailu přezdívku a ani blog. Měla jsem ale stejný e-mail na jiné téma a přezdívku jsem zjistila, takže Vallie, fotku tu máš ;).
Toto téma zadávala Lily, a je více než výmluvné.

Vallie

DOTEK- fotografie

3. prosince 2013 v 8:00 | Leňaca |  téma měsíce
Konečně jsme u doteku. Také dosti pozdě, ale už jsme si to vyjasnili u iluze svobody že? :), takže půjdeme rovnou na fotografie.

VendyW

ILUZE SVOBODY- fotografie

2. prosince 2013 v 8:00 | Leňaca |  téma měsíce
Pozdě ale přesto (neberte to zle, ale přejte mi hodně štěstí pro přijetí na vysokou školu fotografie ;) )

Na téma Iluze svobody jsem ani neočekávala nijak velkou účast, zato mi ale přišly fotografii které dle mého naprosto splňují zadání. Psychologická fotografie tedy mnoha z vás rozhodně jde.

Téma měsíce- Nálada

1. prosince 2013 v 11:34 | Leňaca |  téma měsíce
Chtěla jsem dát úplně jiné téma popravdě, ale na vánoční téma si myslím, že půjdeme zase do spíše expresivních nápadů, možná. Mám pro vás téma, které je obšírné, tedy vánoc se týkat nemusí, a zároveň můžete těchto svátečních časů náležitě využít.

NÁLADA

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 31.12.2013 20:00.
Prosím nezasílejte fotografie větší než cca 800x600
Pro zjednodušení práce bych uvítala, kdybyste fotografie rovnou podepsali svou přezdívkou (ale není to nutné ;) )
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!