Listopad 2013

Nový projekt Časem-Zadání

26. listopadu 2013 v 11:44 | Tkanice |  Projekt- Časem
Ahoj jsem nový správce tohoto klubu. Jmenuji se Hanka, ale zde budu jako Tkanice. a samozřejmě o mě najdete i informace zde http://fotografia.blog.cz/1103/seznam-spravcu kde je něco o mě. Teď bych Vám chtěla představit nový projekt Časem. Tento projekt tu ještě nikdy nebyl a myslím, že není ani nijak podobný ostatním.


druhé kolo: Bílé variace

20. listopadu 2013 v 20:58 | signorina Lily |  projekt rainbow
Tak se mi konečně povedlo vyhrabat z postele a můžu vám představit fotografie, které mi přišly na bílou barvu. Pomalu mi docházejí barvy, tak možná zopakujeme něco málo z prvního kola, ale opět se blíží konec projektu. Myslím, že udělám nějaké oficiální ukončení a případně ho můžeme v budoucnu spustit úplně nanovo. Ale budu ráda, když svůj názor, případně návrhy dalších barev, hodíte do komentářů :)


druhé kolo: VÍNOVÁ

19. listopadu 2013 v 14:16 | signorina Lily |  projekt rainbow

A o co vlastně jde?
Jedná o měsíční projekt. Na začátku bude vyhlášena jedna barva a vy pak máte celý měsíc na to, abyste vyfotili fotografii, která ji nejvíce vystihuje. Během měsíce může každý člen zaslat až 5 fotografií na danou barvu. Po měsící barvu stopnu a všechny došlé výtvory zveřejním v jednom článku společně s anketou, kde můžete zvolit nejzdařilejší snímek.

téma: VÍNOVÁ (dejem tomu že něco mezi červenou a fialovou)
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 15.12.2013 do 19:00

Pravidla:
- fotografie nesmí být použité v projektu dvakrát, takže nezasílejte fotografie, které už byly v minulém kole
- ideální by bylo neposílat fotografie starší než z ledna 2012
- projekt je určen pouze pro členy kluby (nebo pro ty, kteří podali přihlášku a čekají)
- každý smí poslat max. 5 fotografií
- zákaz černobílých fotografií (logicky :D)
- zákaz barevných úprav
- pokud možno nevkládejte podpis (ale nezakazuji to, nechci vést další hádku na toto téma)

NOVINKA: Skype stretko členov fotografia.blog.cz

13. listopadu 2013 v 16:21 | Romi |  ohledně klubu

Zdravím všetkých členov klubu.
Už dlhšiu dobu som uvažovala nad nejakou akciou, kde by sa mohli zúčastniť všetci, pretože na tie klubové zrazy sa nie všetci môžeme dostaviť. Ale ako pokecať bez toho aby sme sa fyzicky stretli? Napadlo ma to ešte pred tým, ako som sa stala jednou zo správcov. A teraz mám možnosť to zorganizovať.

O čo teda ide?
Táto moderná doba nám umožňuje kde čo a aj skype. Volali by sme si (pre hamblivejších chat) a mohli by sme si vymeniť svoje poznatky z fotenia (aj prax a pod.), ale mohli by sme aj len tak pokecať a spoznať sa.

Kto sa môže zúčastniť?
- musíš byť členom klubu (neskôr to možno zmeníme)
- musíš mať skype (v dnešnej dobe vytvoriť si ho neni nič zložité)
- bohužiaľ počet volajúcich bude asi obmedzený (aby sme sa neprekrikovali a každý mal priestor na vyjadrenie)

Termín?
Dohodneme sa na ňom ak bude aspoň 5 záujemcov :)

Z mojej strany je to všetko, máte aj vy otázky?

ROMI

Online fotografické hry

10. listopadu 2013 v 16:00 | Mike |  svět fotografování
Chcete si vyzkoušet focení nanečisto? Ideálně bez nějaké extra námahy? Chcete si zkusit fotit africká zvířata, mořské živočichy nebo máte chuť vychytávat sebemenší detaily při přefocování fotek? Pak je pro vás tento článek jako dělaný. Obsahuje totiž seznam 3 her, které jsou založeny na principu fotografování. A jelikož jsme tady Fotografický klub, tak se sem toto téma úplně klidně hodí. Tak se podíváme, co všechno jsem při svém prolézání internetem objevil. :-)

Velká vánoční soutěž

8. listopadu 2013 v 8:00 | signorina Lily
Přemýšlela jsem, co speciálního udělat na Vánoce. Loni to byl projekt vánoční přání, který teda úplně nedopadl podle mých představ, tak jsem se letos rozhodla pro něco organizačně (snad) méně náročného, do čeho se zapojí (doufám) i více lidí. Soutěž. Právě probíhá soutěž Fotograf roku, ale něco většího a jednorázového už jsme tu dlouho neměli.

Tahle soutěž má několik specialit. Tak za prvé to, že bude rozdělena do kategorii, z nichž jedna bude otevřena všem, tedy i nečlenům a za druhé, když už je to Vánoční, budou ceny opravdové dárky. Mimo to se liší i ve způsobu hodnocení a oproti většině našich soutěží je jednokolová.


Druhé kolo

5. listopadu 2013 v 20:12 | signorina Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Jsem ráda, že nikomu nedošlo, že minulý pátek mělo být vyhlášení a nebylo. Ale jistě chápete, že to zrovna vyšlo na 1. a to má patřit Tématu měsíce. Nakonec se to nepovedlo celé, ale já nevím, vy už jste si tady na chaos zvykli :D Tak pojďme na to, zrekapitulujeme si, jak dopadlo první kolo a co nás čeká dál.


Co nového v klubu

3. listopadu 2013 v 12:56 | signorina Lily |  ohledně klubu
Nemám tyhle novinkové a oznamovací články moc ráda, ale jednou za čas to nikomu neuškodí a mám toho na srdci dost. Nikoho nenutím to číst, ale v tomto článku můžete najít i dost přínosné informace a hlavně chci slyšet (vidět) zpětnou vazbu, protože klub je tu prioritně pro vás a proto by jeho podoba měla vyhovovat hlavně vám, ne jen mně.

Na úvod, od začátku jsem do toho dala hromadu času, práce, energii a mnohdy i nervů. Ne, neříkám to proto, že s tím hodlám seknout (protože tak to může znít), ale proto, abyste si to uvědomili. Protože se to nemusí zdát, ale je to časově dost náročná práce a já toho času, stejně jako každý, nemám na rozdávání. A koneckonců trávit ho u počítače, když už ten čas tedy je, taky není úplně nejlepší řešení. Ale to jen tak okrajově, v celém článku k tomu konkrétnímu.


Téma měsíce - Pád

2. listopadu 2013 v 10:40 | signorina Lily |  téma měsíce
Pro tento měsíc zase vyhlásím téma já, jako tradičně to první, co mě napadlo. Ale když už máme ten listopad, celkem se to hodí. Můžete to vzít doslovně, můžete obrazně, záleží jen na vaší fantazii.

PÁD

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 30.11.2013 20:00.
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!