Říjen 2013

Čtrnácté přijímání

27. října 2013 v 10:00 | signorina Lily |  příjem členů
Blog zase jednou při přápavě článků spolupracoval, tak doufám, že to bude všechno v pohodě. Z podobných důvodů toho taky minule bylo tak málo. (Znáte to, když vám to u 6000 znaků hází hlášku "maximální délka článku je 40000 znaků" a nejde to uložit?) Opět vynechám aktualizaci a vynechám ji nejspíš i příště, protože nejdřív je třeba se probrat tím množstvím přihlášek. U některých to píšu, u některých ne, ale pro všechny nepřijaté platí, žše to mohou zkusit ještě později. Lidé i blogy se vyvýjí a naše NE nemusí být konečné.


14. DUEL : Trz vs. Mike

25. října 2013 v 8:00 | signorina Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Máme tu duel číslo 14, kde se Trz utká s Mikem. Tento duel je posledním duelem prvního kola, v nejbližší době čekejte rekapitulaci a další zadání.

ALPHABET - zadání (A)

23. října 2013 v 10:14 | Romi |  projekt alphabet

INFO O PROJEKTE TU!

Fotografii zdar!
Dnes už by som chcela začať s našim obnoveným projektom, ktorý už asi poznáte. Teda dúfam. Mali ste si prečítať info (ak ste tak ešte nespravili tak kliknite tam hore). Máte tam napísané všetko potrebné.
V skratke o princípe projektu: Tento projekt chce hravou formou poukázať na veci, ktoré sa podobajú na písmenká v abecede. Prosím budte kreatívny. Dúfam že sa vás zapojí čo najviac a ak sa takéto niečo ujme, možno popremýšlam aj o iných projektoch, ktoré by som mohla mať pod palcom ja :)

ZADANIE
písmenko: A
kam posielať?: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (do predmetu napíšte ALPHABET a pripíšte aj vašu prezívku-ink fotka nebude zverejnená, ak máte tak adresu blogu a ak chcete tak aj nejaký popis k fotke)
Do kedy posielať?: projekt je mesačný tak do 23.11.2013
Pre koho je projekt určený?: len pre členov klubu!
Tento projekt je dlhodobý a mali by sme sa prepracovať až k Z (Ž), tak snáď sa nám to podarí.
Prajem dobré svetlo ;)
ROMI

Třinácté přijímání

21. října 2013 v 17:45 | signorina Lily |  příjem členů
Vím, že jsem to slíbila trochu dřív, ale co nadělám. Protože se nám seznam přihlášek zase trochu zvětšil (cca 100), bude teď více přijímacích článků. Pro dnešek tedy prvních 30, protože víc se do toho článku nevleze, další zase příště.
Minule padlo několik podmínečných přijetí. Jak to s nimi vypadá?

13. DUEL : Roman Částka vs kiki.mich

18. října 2013 v 8:00 | Destructor & Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Máme tu duel číslo 13, kde se Roman Částka utká s kiki.mich....

druhé kolo: BÍLÁ

15. října 2013 v 18:00 | signorina Lily |  projekt rainbow

A o co vlastně jde?
Jedná o měsíční projekt. Na začátku bude vyhlášena jedna barva a vy pak máte celý měsíc na to, abyste vyfotili fotografii, která ji nejvíce vystihuje. Během měsíce může každý člen zaslat až 5 fotografií na danou barvu. Po měsící barvu stopnu a všechny došlé výtvory zveřejním v jednom článku společně s anketou, kde můžete zvolit nejzdařilejší snímek.
téma: BÍLÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 15.11.2013 do 19:00
Pravidla:
- fotografie nesmí být použité v projektu dvakrát, takže nezasílejte fotografie, které už byly v minulém kole
- ideální by bylo neposílat fotografie starší než z ledna 2012
- projekt je určen pouze pro členy kluby (nebo pro ty, kteří podali přihlášku a čekají)
- každý smí poslat max. 5 fotografií
- zákaz černobílých fotografií (logicky :D)
- zákaz barevných úprav
- pokud možno nevkládejte podpis (ale nezakazuji to, nechci vést další hádku na toto téma)

druhé kolo: Modré variace

15. října 2013 v 8:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Možná nevěříte vlastním očím, ale je to přesně tak, projekt rainbow pokračuje. O prázdninách jsem to moc nezvládala, tak jsem si řekla, že bude lepší si udělat pauzu a navázat až se srovnám s novou školou a prázdninový režim se definitivně vypne. Tak se stalo, takže pokračujeme směle dál a začneme vyhodnocením MODRÉ barvy.


Rozhovory - úvod

12. října 2013 v 12:00 | signorina Lily |  rozhovory
Před nějakou dobou jsem na facebookov stránce položila otázku, jestli byste nechtěli rubriku o rozhovorech se členy. Byl to jen momentální nápad, ale pár z vás se vyjádřilo pozitivně a tak jsem si řekla, že to udělám. Dlouho jsem přemýšlela o nějakém skvělém principu, na kterém by rubrika fungovala. Líbil se mi nápad v AK, rozhovorová štafeta, ale přece se nebudeme opičit, že. No, prostě mě nic pořádného nenapadlo, takže to pro začátek uděláme podle toho, co popisujji níže, a třeba někdo z vás přijde s něčím lepším. Mám občas sklony dělat a hlavně popisovat věci přespříliš složitě.12. DUEL : Lussy Vitt vs Michelle

11. října 2013 v 8:00 | signorina Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Máme tu duel číslo 12, kde se Lussy Vitt utká s Michelle....

Slavné fotografie: Den vítězství na Times Square

6. října 2013 v 8:00 | signorina Lily |  svět fotografování
Už dlouho jsem plánovala v této rubrice seriál o slavných fotografiích a konečně jsem se dostala k realizaci. Ráda bych v každém článku představila jeden snímek, jeho příběh a také příběh autora. Samozřejmě mi při tom budou pomáhat strejda google a tetička wiki, těžko v tomto ohledu napsat něco původního, když chci předat fakta, ale pokusím se z různých zdrojů sepsat vždy nějaký pěkně ucelený souhrn.

V-J Day in Times Square
(Alfred Eisenstaedt)