Září 2013

ALPHABET - úvod

30. září 2013 v 15:00 | Romi |  projekt alphabet

Najskôr by som sa Vám chcela predstaviť- volám sa Romana, ale tu budem pod prezívkou Romi. Som nová adminka a ak sa o mne chcete dozvedieť viac tak ma nájdete tu: fotografia.blog.cz/1103/seznam-spravcu
Dostala som za úlohu obnoviť tento veľmi zaujímavý projekt, ktorý tu už kedysi bol, ale bohužiaľ dlho netrval. Dúfam že sa Vám bude páčiť a že sa budete zapájať- IBA ČLENOVIA! (rozhodla som sa staré pravidlá nemeniť a tak som tu ponechala tie staré, ktoré písala Larone- dúfam že sa nenahnevá).

Kde hledat inspiraci?

Dá se říct, že všude kolem nás. Písmenka můžete najít v různých záhybech, tvarech nebo detailech. Případně, když by jste měli opravdu krizi, experimentujte - například s luminografií. Nebo vyfoťte třeba část graffiti, nebo nějakého zajímavého textu, ale vždy by tam mělo hrát hlavní roli dané písmenko.

Jak bude projekt probíhat?

Budete mít celý měsíc na to, aby jste fotografii daného písmenka vyfotili. Samozřejmě v průběhu měsíce můžete poslat víc, než jednu fotku (maximálně však 3 ks). Po měsíci bude podle výsledků ankety vybrána pouze jedna nejoriginálnější fotografie, která bude následně přidána do galerie projektu, kde budou jednak všechny fotografie do projektu poslané (v samostatných složkách), a jednak také to hlavní - naše společná výsledná abeceda. :)

Fotografie můžete libovolně barevně upravovat, ale prosím zbytečně to nepřehánějte - přirozenost nadevše.

Jak už bylo zmíněno, pod článkem s fotografiemi bude vždy anketa, podle které se budeme řídit, když se z každého článku bude vybírat jedno písmenko do celé série. Hlasovat se bude vždy jen do vydání dalšího článku s fotkami písmen, hlasováním po daném dnu už nic nezměníte (ale měsíc na rozhodování je podle mne dostatečně dlouhá doba). Protože jak už bylo řečeno na začátku: složíme si originální foto abecedu.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte a pište do komentářů. Případné rady a nápady, ale i kritiku vítám.
(autor textu- Larone)

ROMI

(+ dodatečná úprava pravidel 11. 7. 2014 - MIKE)


LIDSKÁ STOPA- fotografie

29. září 2013 v 15:24 | Leňaca |  téma měsíce
Ačkoliv nízkou účast jsem čekala spíše u příštího tématu, nebylo moc lidí ani na Lidskou stopu, což mě mrzí.
Ti, kteří se tématu účastnili ovšem poslali pěkné a výstižné fotografie.


Aktuální výstavy: říjen 2013

28. září 2013 v 8:00 | signorina Lily |  svět fotografování
Ráda bych tu zavedla s jistou pravidelností články představující zajímavé výstavy, které zrovna probíhají, protože mně se třeba velmi často stává, že se o nějaké výstavě dozvídám až po jejím skončení. Doufám, že někteří z vás mou snahu ocení a nechají se nalákat do nějaké galerie. A stejně tak budu ráda, když v komentářích zmíníte nějakou výstavu, která podle vás stojí za vidění a v tomto článku jste se o ní nedočetli.10. DUEL: Krejdom vs. Brunett

27. září 2013 v 8:00 | signorina Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Máme tu duel číslo 10, kde se Krejdom utká s Brunett.

V této fázi soutěže nastává drobná změna. Jistě jste si všimli, že máme obrovské zpoždění. Prvních 14 dní beru na sebe, úplně jsem to vypustila. Odteď však soutěž nebude probíhat pod vedením Destructora, ale pouze mým. Dlouho jsem váhala, protože koncept této soutěže je náročný časově i organizačně, ale ráda bych tuto soutěž dokončila. Možná nastanou nějaké změny v příštím kole, abychom průběh urychlili.

AKCE- fotografie

7. září 2013 v 8:34 | Leňaca |  téma měsíce
Tak po delší odmrlce jsem zase tady a abych nemusela zdržovat, přejdeme rovnou k fotografiím, dnes na téma Akce.

Téma měsíce - ILUZE SVOBODY

1. září 2013 v 7:00 | Leňaca |  téma měsíce
Tento článek zveřejňuji dříve než samotné ukončení předchozího tématu, ale ráda bych vrátila termín na první den v měsíci. Nápad na toto téma jsem dostala díky jedné 'hádce' s lidmi, kteří mě ani neznají, ale v různých diskuzích si o mě udělali obrázek. Jejich snaa vyléčit mě z 'naivita' a ustavičné pokusy o zboření mého vzdušného paláce, které se ovšem mýjí jimi očekávaným účinkem, za což prá může má hloupost.
Toto téma je víceméně opravdu psychologicko umělecké, a bude potřeba hlubšího zásahu do fotografie. Nevím tedy, kolik fotek na toho téma dostanu. Doufám ovšem, že se najdou odvážlivci, kteří to dovedou

ILUZE SVOBODY

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 30.9.2013 20:00.
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!

Nezapomeňte prosím, že bych ráda fotografie o velikosti maximálně cca 800x600, není nutností přesně tento rozměr, ale usnadní mi to práci s fotografiema a jejich stahováním apod.