Červen 2013

4. DUEL : Guizmo Mallarmé vs Teplý Holoubek

28. června 2013 v 20:00 | Destructor & Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Máme tu duel číslo 4, kde se Guizmo Mallarmé utká s Teplým holoubkem....

nový projekt: Putovní deník

23. června 2013 v 12:00 | signorina Lily |  putovní deník
Už dlouho mám v hlavně neucelený nápad na takový projekt, prvním pokusem o realizaci byl projekt Vánoční přání. Myslela jsem, že moc nevyšel, ale dost lidí se ozvalo, že jim přáníčko přišlo, což mě poměrně povzbudilo, takže jsem se rozhodla zkusit něco podobného, ale vpodstatě jednoduššího. A také zajímavějšího. představuji vám tedy nový projekt s názvem PUTOVNÍ DENÍK.


O co půjde?
Je to velice jednoduché. Půjde o knížku (blok, sešit), která bude putovat mezi členy fotografického klubu, kteří se do projektu zapojí. Každý člen do deníku něco napíše, nakreslí, přiloží fotografii.. zkrátka co ho prostě napadne, až bude mít deník u sebe. A pak ho pošle dál. Takhle bude kolovat, dokud se nedostane ke všem přihlášeným členům nebo dokud prostě neuznám za vhodné projekt skončit.

Jak to bude fungovat?
Koordinátorem celého projektu budu já. Budu jediná osoba, která zná pořadník a adresy účastníků. Také budu první osoba, která pošle deník, abych měla jistotu, že projekt začal. Až ho dotyčný dostane, napíše mi a já mu sdělím následující adresu, kam deník odeslat. Až se dostane k dalšímu členovi, opět mi napíše a já mu opět sdělím adresu. Až mi dojdou adresy členů, pošle deník mě a já ho celý ofotím a napíše zde na klubu článek. Tímto způsobem by měla být zajištěná jistá ochrana osobních údajů (adresy vím jen já a dávám je jen tomu, jehož adresu známe) a také kontrola chodu projektu, nemělo by tedy dojít k zaseknutí deníku u někoho.

Trvání projektu:
Po zvážení jsem se rozhodla udělat projekt na dobu neurčitou. Deník vyšlu ke dni 1.7. (bude-li do té doby dost přihlášených), ale dokud bude cestovat, můžete se přihlašovat dále. Bude cestovat, dokud se budou lidé hlásit. V budoucnu je možné otevřít nové kolo a poslat deník k dalším lidem. Za tímto rozhodnutím si stojím hlavně proto, že do klubu postupně přibývají další členové, kteří by se třeba také chtěli zapojit.

Projekt je pro svou charakteristiku určen pouze pro členy a správce klubu, ale jste-li "na čekačce", nebojte, jak říkám, bude možné se zapojit i později. Vzhledem k tomu, že máme i mnoho členů ze Slovenska, byla bych moc ráda, kdyby se zapojili také. Ale jsem si samozřejmě vědoma toho, že poštovné na Slovensko a naopak ze Slovenska je dražší než v rámci republiky, takže toto všichni při přihlašování zvažte. V případě, že se přihlásí více Slováků, samozřejmě tomu přizpůsobím pořadník, aby deník pořád necestoval mezi republikami.

REGISTRACE DO PROJEKTU
Napište do komentářů (jsou moderované, nebudu vaši adresu zveřejňovat):
přezdívku:
adresu blogu:
email: (funkční!!)
adresu: (jméno, ulice, č.p., PSČ, město, zemi)
nepovinné - co bychom měli udělat s deníkem, až projekt skončí?

Určitě ještě vyjde další článek s upřesněním obsahu deníku, pořadníku a rozesíláním. Doufám, že se vás zapojí dost, protože bychom mohli dát dohromady opravdu pěkný deník.

EDIT 30.6. - Jelikož jsem onemocněla, nepovedlo se mi pořídit deník a udělat do něj záznam včas a v pondělí hned odjíždím, poslání deníku odsouvám na 16.7.2013. Děkuji za pochopení :)

3. DUEL : Vallie vs Verča

21. června 2013 v 20:00 | Destructor & Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Máme tu duel číslo 3, kde se Vallie utká s Verčou....

druhé kolo: Šedo-stříbrné variace

19. června 2013 v 17:31 | signorina Lily |  projekt rainbow
Tak konečně vyhodnocení stříbrné barvy a s potěšením musím říct, že už se mi scházejí i nádherné modré fotky, už teď vím, že další kolo bude skvělé. Stříbrná/šedá byla samozřejmě velmi těžká, ale i tak se toho celkem sešlo, za což vám děkuji. Já měla vymyšlené fotky opravdu se stříbrnou, ale v tomhle horku prostě nemám sílu jít ven a fotit autoportréty, takže bohužel.


Kontrasty - 6. zadání

17. června 2013 v 18:00 | Mike |  projekt kontrasty
Je tu zpátky má každoměsíční povinnost vyhlásit nové zadání "Kontrastů". Tentokrát to bude možná pochmurnější zadání, ale věřím, že dokážete najít způsob, jak ho ztvárnit. Pokud mi vyjde čas nebudu zase línej, tak se pravděpodobně také "zůčastním", jelikož jsem se rozhodl, že budu dávat pouze ta témata, pod kterými si dokážu představit víc, než jedno ztvárnění. Takže směle do toho. ;)

Zadání - život X smrt
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty6
Uzávěrka - 8. července ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Oheň X Voda

17. června 2013 v 12:00 | Mike |  projekt kontrasty
Mike by neměl dávat témata, na která jeho samotného nic nenapadá, to je teď už jistý. Až nějakou dobu po zveřejnění nového zadání mi došlo, jak je to vlastně strašně obtížný.....Takže tím pádem budu už zadávat jen témata, na která opravdu můžu nějak přispět případně i já.
Ale naštěstí to, že mě nic na ohňo-vodový kontrast nenapadlo, neznamená, že nemáme žádné příspěvky. Našly se celkem čtyři odhodlané blogerky-fotografky. Pojďme se tedy podívat na jejich povedená dílka. ;)

druhé kolo: Modrá

16. června 2013 v 17:53 | signorina Lily |  projekt rainbow


A o co vlastně jde?
Jedná o měsíční projekt. Na začátku bude vyhlášena jedna barva a vy pak máte celý měsíc na to, abyste vyfotili fotografii, která ji nejvíce vystihuje. Během měsíce může každý člen zaslat až 5 fotografií na danou barvu. Po měsící barvu stopnu a všechny došlé výtvory zveřejním v jednom článku společně s anketou, kde můžete zvolit nejzdařilejší snímek.

téma: MODRÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 15.7.2013 do 19:00

Pravidla:
- fotografie nesmí být použité v projektu dvakrát, takže nezasílejte fotografie, které už byly v minulém kole
- ideální by bylo neposílat fotografie starší než z ledna 2012
- projekt je určen pouze pro členy kluby (nebo pro ty, kteří podali přihlášku a čekají)
- každý smí poslat max. 5 fotografií
- zákaz černobílých fotografií (logicky :D)
- zákaz barevných úprav
- pokud možno nevkládejte podpis (ale nezakazuji to, nechci vést další hádku na toto téma)

2. DUEL : Diana vs Iris

14. června 2013 v 20:00 | Destructor & Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Máme tu duel číslo 2, kde se Diana utká s Iris....

1. DUEL: L. vs MarijaKes

7. června 2013 v 20:00 | Destructor & Lily |  nejlepší fotograf roku 2013
Je to už dlouhá doba co se zde spustila soutěž, ve kterém hledáme nejlepšího fotografa klubu fotografia. Do soutěže se přihlásilo 29 členů, aby to vyšlo, tak nám chybí ještě jeden zájemce. Proto vyzývám každého člena, který se nezaregistroval aby se zamyslel, jestli by to nechtěl zkusit. Bereme prvního, který se přihlásí. Ještě chci upozornit, že příští duel bude buď 17.6. nebo 21.4. podle toho, jak to budu já a signoriny Lily.
--
Máme tu duel číslo 1, kde se L. utká s MarijaKes....

HUDBA- fotografie

3. června 2013 v 18:50 | Leňaca |  téma měsíce
Zdravím vás. Hned na začátku se chci všem moc omluvit, není to tak, že bych se na to vykašlala či zapoměla, ale štafetově mi odpadly všechny počítače a musejí jít všechny do opravy. Momentálně jsem na velkém počítači, který se seká a hold už je to starší kluk. Hlavní potíž asi byla v tom, že sjem zatím nerozepsala ani jeden článek, jak se říká, člověk něco dělá až když mu hoří za zadkem a já to prostě chtěla udělat v jeden den, nové téma jsem navíc nemohla rozhodnout, inu, udělala to Lily a já mám měsíc čas si vybrat :D.