Květen 2013

Devatenáctý týden (6.5. - 12.5.2012)

29. května 2013 v 10:23 | signorina Lily |  projekt 365
Po třech kompletních týdnech opět jeden sestavený z fotografií různých lidí.

FOTOGRAFIE Č. 127
Neděle 6.5.
Autor: Karol

Fotky v řepce olejce vypadají pěkně, ale kdo v ní byl, jistě ví, že má velmi...typickou vůni :D


Osmnáctý týden (29.4. - 5.5.2012)

26. května 2013 v 8:00 | Erista |  projekt 365
Ahoj, já jsem Erista a tento týden jsem si vybrala já :)

FOTOGRAFIE Č. 120
29.4.2012
Sestra si zasadila šmitlík, samozřejmě že do květináče, takže jí moc neroste. Každopádně je moc fotogenický :)Dvanácté přijímání + Aktualizace

23. května 2013 v 12:19 | signorina Lily |  příjem členů
Než se vrhneme na další přijímání členů (fronta je zas až za roh), chtěla bych říct pár slov a zavést novou část přijímání. Bude to aktualizace seznamu členů.

Existujeme už přes dva roky a je tedy logické, že máme celkem slušný počet přijatých členů. Avšak účast v projektech a soutěžích tomu absolutně neodpovídá, o srazech nemluvě (ale tady je to samozřejmě dáno i jinými faktory). Chci tím říct, že tu je mnoho lidí, kteří byli přijati a jejich přihláška byla první i poslední, co sem kdy napsali. Nejde mi o to, mít tu obrovskou návštěvnost (počitadlo využívám vpodstatě jen při změně designu, abych viděla, kolik lidí je online :D) nebo stovky komentářů. Chci tu mít partu lidí se stejným koníčkem, se zájmem o tvorbu druhých a cílem vzájemně si pomáhat a pobavit se. To je totiž podstata klubu. Proto každé přijímání bude začínat aktualizací seznamu členů, která bude probíhat rozdělením členů do několika skupin.

Aktivní členové, tedy ti, kteří se zapojují a sledují dění v klubu, zůstanou samozřejmě členy i nadále a jejich jména zde vypisovat nebudu.

Neaktivní členové mohou být různí. Buď neaktivní i na svém blogu (často již neexistujícím), které budu vyhazovat okamžitě (zpravidla neaktivita na blogu znamená neaktivitu i zde). Není mou poviností prohlížet vaše blogy, jestli se náhodou nestěhujete. Stěhování bez oznámení znamená prostě konec. Nebo členové aktivní na svém blogu, ale úplně ignorující dění zde. Takový členům udělím podmínečné vyloučení. Buď se začnou o klub zajímat, nebo nevidím jediný důvod pro jejich setrvání zde. Nejsme zlaté stránky, aby tu musel být odkaz na každý fotografický blog.

Členové, kteří nejsou ve výpisu. Existuje tu i tahle kategorie. Vznikla změnou výúpisu seznamu členů na jednotlivé vizitky. Stále ještě někteří údaje pro doplnění vizitky neposlal ian ise neozvali. Tyto členy taktéž podmínečně vyloučím, ale tady ta podmínka bude velice krátká a jednoduchá: napiš - vyřešíme to a zůstáváš, neozveš se - ahoj. Někdy je to chyba v e-mailu, ale nic to nemění na tom, že vyjde-li to zde na klubu, měl by si toho řádný člen všimnout.

Samozřejmě každý člen, který bude z klubu vyloučen, má možnost mě kontaktovat a můžeme to řešit individuálně. Když uvidím zájem z vaší strany, nemám problém své rozhodnutí změnit. Cílem tohoto není někoho trestat vyhozením, ale zlepšit kvalitu klubu tím, že zde zůstanou jen plnohodnotní členové. Prvním krokem bylo například zavedení některých projektů pouze pro členy klubu.

Doufám, že mé rozhodnutí pochopíte a nevznikne tu hromadná vlna odchozích členů. Do budoucna bych ráda zapracovala i na lepším systému přijímání členů, ačkoliv vůbec netuším, jak to udělat. Ráda bych také dělala více projektů nejen virtuálně, ale taky trochu reálně (prvním mělo být Vánoční přání, ale moc se to nepovedlo - i když mě přání přišlo a byla jsem nadšená! - příště zapracuji na organizaci). Nedělám to pro sebe, snažím se vylepšit klub pro vás :)

Kontrasty - 5. zadání

17. května 2013 v 18:00 | Mike |  projekt kontrasty
Nadešel čas vyhlásit nové zadání Kontrastů. A jelikož bylo minulé téma poměrně těžké, teď vám to chci trochu usnadnit.....no, usnadnit. To je na vás, jestli se vám to bude zdát lehčí. Ale určitě si pod tím něco představit dokážete. Oheň a voda by nemusely být takový problém. :)
Zadání - oheň X voda
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty5
Uzávěrka - 8. června ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Realita X Hra

17. května 2013 v 12:00 | Mike |  projekt kontrasty
Je to tu, po měsíci sem opět dávám fotky, které jste mi poslali do Kontrastů. Musím vám říct, překvapili jste mě. Na to, jak to bylo obtížné téma, se výtvorů sešlo poměrně dost. Já sice měl taky určitou představu, jak to nafotit, ale moje vrozená schopnost odkládat věci dokud to jde se projevila v plné míře. Takže Vám tleskám ještě víc, jelikož jste pilnější než já. xD

druhé kolo: Šedá

15. května 2013 v 16:00 | signorina Lily |  projekt rainbow

A o co vlastně jde?
Jedná o měsíční projekt. Na začátku bude vyhlášena jedna barva a vy pak máte celý měsíc na to, abyste vyfotili fotografii, která ji nejvíce vystihuje. Během měsíce může každý člen zaslat až 5 fotografií na danou barvu. Po měsící barvu stopnu a všechny došlé výtvory zveřejním v jednom článku společně s anketou, kde můžete zvolit nejzdařilejší snímek.

téma: ŠEDÁ (STŘÍBRNÁ)
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 14.6.2013 do 19:00

Pravidla:
- fotografie nesmí být použité v projektu dvakrát, takže nezasílejte fotografie, které už byly v minulém kole
- ideální by bylo neposílat fotografie starší než z ledna 2012
- projekt je určen pouze pro členy kluby (nebo pro ty, kteří podali přihlášku a čekají)
- každý smí poslat max. 5 fotografií
- zákaz černobílých fotografií (logicky :D)
- zákaz barevných úprav
- pokud možno nevkládejte podpis (ale nezakazuji to, nechci vést další hádku na toto téma)

druhé kolo: ŽLUTÉ VARIACE

15. května 2013 v 8:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Mně ten projekt táák chyběl! Doufám, že účast v dalších kolech bude ještě větší, ale i tak je to paráda. V průběhu maturit se takové optimistické, barevné fotografie hodí. Dovolím si maličký komentář u každého a na závěr si dáme anketu o nejlepšího fotografa dané barvy. V závěru projektu bych ráda sestavila duhu z fotografií vybraných právě touto anketou. Mělo to tak být i v prvním kole, ale nějak jsem na to pak zapomněla.. :D


Československá fotografie - Věra Stuchelová

9. května 2013 v 19:56 | Mike |  svět fotografování
Po dlouhatánské době se sem vrací série článků o československých fotografech a fotografkách. Tentokrát jsem si do článku vybral Věru Stuchelovou.

------------------------------------------------------------------------------------

Věra Stuchelová se narodila 26. května 1973 v Prachaticích Je to česká výtvarnice a fotografka. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 2003 pracuje jako odborná asistentka výuky digitální fotografie v Ústavu umění a designu na Západočeské univerzitě v Plzni. Je členkou fotografické skupiny JO.V současné době žije v Českých Budějovicích.
Věra Stuchelová je známá svými fotografickými cykly.
V cyklu Dopisy se snaží vyjádřit emoce, náladu, pocit, jaký člověk má, když v ruce drží kousek minulosti, v cyklu Soukromý prostor zdůrazňuje intimitu tohoto světa, který je podle ní zranitelný a křehký.

Sedmnáctý týden (22.4. - 28.4.2012)

7. května 2013 v 11:00 | kki.mich
kiki.mich z blogu photographier.blog.cz

FOTOGRAFIE Č. 113
22.4.2012
Venku krásně pršelo a já přemýšlela, co fotit. Popadla jsem deštník a vyběhla na zahradu. První co na mě vykouklo byly tyto tulipány :)Šestnáctý týden (15.4. - 21.4.2012)

4. května 2013 v 9:00 | Karol Dee |  projekt 365
Tento týden měla na starost Karol Dee z blogu karol-dee.blog.cz.

FOTOGRAFIE Č.106
15.4.2012
V neděli jsme se rozloučili s kozičkami.
Naposled jsem je šla vyfotit, jak se mírumilovně trkají.