Březen 2013

Těší mě - Tara Dorizp

31. března 2013 v 15:43 | Tara Dorizp (taradorizp.blog.cz) |  těší mě
V internetovém světě vystupuji pod přezdívkou Tara Dorizp a letos oslavím své 21. narozeniny.

První fotoaparát jsem dostala, když mi bylo 10 let. Byla to Minolta AF BigFinder. Později jsem měla ještě jednu a na konci základní školy jsem poprvé mohla vyzkoušet digitál.

Zásadní zlom přišel v roce 2009, kdy jsem si zakoupila malý skromný kompakt Nikon S210 a začala se fotografování věnovat více. Začátky byly těžké, ale časem se začalo trošku dařit a i okolí mé výtvory chválilo. V současné době fotím zrcadlovkou Olympus E-510.

Fotografování je pro mě úžasná terapie. Mám ráda, když se mohu jít projít do přírody a sledovat ji přes hledáček. Stejně tak mě baví ta radost nad každým alespoń trošku zdařilým momentem. Fotím především pro své potěšení a nepředpokládám, že bych se někdy tomuto koníčku věnovala profesionálně. I když nepopírám, že bych po nějakém čase, až se vypracuji a všechno naučím, nechtěla.

Nejraději se zaměřuji na již zmíněnou přírodu, mou vděčnou modelku Stacy a oblohu se zapadajícím sluncem. Určitě nesmím zapomenout ani na koncerty, které byly hlavní impuls k tomu si vlastní digitál pořídit. Poslední dobou jsem se inspirovala panem Tomášem Rorečkem který fotí na ulici nic netušící lidi - i to je mé velmi oblíbené foto téma.

Nemám žádné vzory, ale ráda si prohlížím fotografie jak profesionálů, tak "amatérů" zde na blogu, kteří jsou velmi šikovní.

Závěrem přikládám z každé mé oblíbené kategorii fotografii, kterou mám momentálně nejraději:


Kontrasty - 3. zadání

16. března 2013 v 18:00 | Mike |  projekt kontrasty
Nové zadání "Kontrastů" je tady. U tohoto tématu se podle mě můžete rozšoupnout, co se týče nápadů a typu zpracování. Určitě mě zase nějak příjemně překvapíte. ;-)

Zadání - starý X nový
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty3
Uzávěrka - 8. dubna ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Můžete poslat maximálně 3 fotky.

Kontrasty - Technika X Příroda

16. března 2013 v 12:00 | Mike |  projekt kontrasty
Ano ano ano já vím, přidávám to sem pozdě. Je to kvůli tomu, že jsme byli minulý týden pryč, a také kvůli tomu, že teď jsme ve škole měli docela dost věcí na učení. Ale dost zbytečných keců, stejně to nikoho nezajímá.
Takže....na toto téma přišlo méně fotek než předtím, ale to se dalo očekávat především kvůli tomu, že tohle téma nebylo z nejlehčích.

POHÁDKA O POPELCE - fotografie

3. března 2013 v 18:00 | signorina Lily |  téma měsíce
Už jsem se bála, že mi na to nic nepošlete, když jste říkali, jak je to těžké. Ale něco jsem na mailu přecijen našla, což mě potěšilo. Tak se pojďme podívat :)


VŮNĚ - fotografie

3. března 2013 v 17:00 | signprina Lily |  téma měsíce
Pořád se opakuji, proč je to tak pozdě, takže to jen shrnu. Nerada tuhle rubriku vedu, protože maturuji a nemám na to pravidelně čas i z jiných důvodů. Tak už to neřešme a pojďte se podívat na fotografie :)


Téma měsíce - CIBULE

3. března 2013 v 14:26 | signorina Lily |  téma měsíce
Přiznám se, že to bylo první, co mě napadlo :D Teď, když jsem si uvědomila, že už je nový měsíc.. Moc se omlouvám, ale trochu nezvládám. Každopádně během dne určitě uvidíte fotografie na téma únorové i prosincové a dál foťte na téma březnové. Sice to zní poměrně hloupě a nevím, jak jsem na to přišla, když cibuli nesnáším, ale určitě se na to téma dá nafotit i něco jiného než jen rozříznutá cibule ;)

CIBULE

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 31.3.2012 20:00.
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!

DŮLEŽITÉ!!
Už máte mých témat dost? To je dobře, protože hledám někoho, kdo by byl ochoten tuto rubriku vést. A to lépe než já ;) Stačí, když mi napíšete na e-mail Elisa.P@seznam.cz něco jako motivační dopis. Prostě napište, proč byste tuto rubriku chtěli vést, jak jste na tom časově apod. Možná, že už dubnové téma bude mít pod palcem někdo jiný ;)