Leden 2013

Svícení odrazem

14. ledna 2013 v 9:00 | signorina Lily |  rady a nápady
Tento článek bude určený spíš pro začátečníky, ale třeba si v něm i ti pokročilejší najdou své - nebo naopak přispějí dalším názorem. Určitě už jste se setkali s tím, že máte skvělý záběr, ale zdroj světla je slabý, špatně umístěný a vytváří nepěkné stíny. To všechno se dá vyřešit s pomocí drahého fotografického vybavení, ale i podomácku. Protože já sama žádné takové vybavení nemám, zaměřím se na ty domácí metody.

Jako první příklad, špatný příklad, ukázka portrétu.Příjemný a přirozený letní portrét, exponovaný nejlépe jak mohl být, přesto není úplně dobrý. Jak je vidět, bylo jasno, takže na slečnu svítilo ostré sluneční světlo, které způsobilo nepěknmé stíny v obličeji a také na vlasech a oblečení. Největším problémem jsou asi oči ve stínu. Tohle se hodně špatně napravuji ve Photoshopu, i když také se to dá, ale o tom třeba jindy.Nový projekt - Kontrasty

10. ledna 2013 v 12:00 | Mike |  projekt kontrasty
Přemýšlel jsem nad aktivním zapojením členů na tomhle blogu, a zdá se mi, že by to chtělo trochu oživit. A čím? Novým projektem. Teď aktuálně tu neustále funguje prakticky jen téma měsíce, což je podle mě škoda. Takže jsem se po domluvě s Lily rozhodl, že tou (novoroční) novinkou bude projekt, který se nazývá "Kontrasty".
Bude to o tom, že se vždy zadá nějaký kontrast, protiklad.....nazvěme si to jak chceme. A vaším úkolem bude nafotit to co nejoriginálněji. Příklad: Zadání bude "život X smrt" a vy budete muset na jednu fotografii (žádné koláže!) dostat obojí - i život, i smrt. Na hrobech bývají například takoví ti holoubci - jeden mrtvý, druhý živý. To by mohl být dobrý snímek na takové téma.
Doufám, že vás tento projekt aspoň trochu zaujme, a že jste pochopili o co jde. První zadání je klasické - černá X bílá.

Zadání - černá X bílá.
Poslat na e-mail - fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku a adresu blogu)
Do předmětu mailu napište - Kontrasty1
Uzávěrka - 8. února ve 24:00
Zúčastnit se mohou pouze členové klubu. Může se poslat maximálně 5 fotek.

Těší mě - kiki.mich

7. ledna 2013 v 10:00 | kiki.mich |  těší mě
Další se vám představuje kiki.mich z blogu photographier.blog.cz.

Už od svých začátků si říkám kiki.mich a je mi 15 let. K fotografování jsem se dostala sbíráním modelů koní a někdy před třemi lety jsem si uvědomila, že mě focení začíná bavit, tak jsem dostala svůj první malý kompakt, který se mi ale po nějaké době rozbil na dovolené. Byla jsem nešťastná, avšak mé narozeniny se blížily, takže se mi podařilo přemluvit rodiče na nějakou levnější zrcadlovku.

Mým novým "velkým" foťákem se stal Olympus E-450. Nechci říct, že bych byla s Oldou nespokojená, ale vím, že má své chyby a oproti Nikonům či Canonům nemá žádnou šanci. I tak ho mám moc ráda a snažím se z něj dostat co nejvíce. Mezi mé miláčky ale také patří další foťáčky které vlastním, což jsou Lomo 135BC a stará Flexareta V. se kterými se zaučuji.Téma měsíce: VŮNĚ

3. ledna 2013 v 17:55 | signorina Lily |  téma měsíce
Tentokrát jsem se rozhodla zadat těžší téma. Napadlo mě, když jsem si připravovala sypaný čaj a přemýšlela, jaká ej škoda, že nejde tu vůni zachytit. Tak jsem si řekla, že přesně to po vás budu chtít. Doufám, že se toho nezaleknete a zapojíte fantazii. Takže tématem je:

VŮNĚ

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 31.1.2012 20:00.
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!

VÁNOČNÍ ČAS - fotografie

3. ledna 2013 v 17:52 | signorina Lily |  téma měsíce
Na tohle téma jsem se moc těšila, bohužel se to trochu protáhlo, ale to je snad vzhledem ke svátkům pochopitelné. Tak se pojďme pokochat tou krásnou vánoční nadílkou :) Snad nevadí, že jsem si občas trochu rýpla..

Goldík
Fotka je ze Staroměstského náměstí, když se rozsvěcel stromeček. :-)

Lily: Letos jsem to vynechala, tak moc děkuji za tu fotku :)Rarita ze světa expozimetrů

2. ledna 2013 v 17:28 | Lianna Ellusive |  technika
Jak tak procházím fotografické blogy, hromada mladých blogerek má tátu nebo strejdu fotografa a často narážím na analogovou zrcadlovku Zenit. Shodou náhod máme doma také jednu takovou, už je sice porouchaná, ale v příslušenství se povalovala taková malá zajímavá krabička..