Prosinec 2012

Těší mě - Romi

29. prosince 2012 v 17:09 | Romi |  těší mě
Představuje se vám další člen, tentokrát je to Romi z www.myself-romi.blog.cz. Určitě nezústaňte jen u tohoto článku a prohlédněte si celý sympatický blog!

Volám sa Romana Mináriková mám 15 rokov a študujem na gymnáziu v jednom nemenovanom meste. Žijem v rodine fotografa, takže už od malička som súčasťou niečoho čomu sa hovorí rodinný podnik. Teda zatiaľ nie tak aktívne ale chodím mu vypomáhať na svadby, oslavy,... Fotenie ľudí nie je môj štýl. Mám radšej makro fotografiu a fotenie prírody. Stále sa musím zdokonaľovať -to nepopieram. Kritika mi nevadí lebo na nej sa fotograf poučí. Mám ale svojský štýl. Rada kritizujem tatove fotky. Som kreatívna (teda myslím). Svoj prvý foťák (Nikon D60) som doslala asi pred 3 rokmi. Teraz mám aj Nikon D7000 a oba sú moje zlatíčka. Za svoj vzor považujem Filipa Kuliševa. Osobne som sa s ním stretla na foto-slovakia na ktorom sa zúčastňujem každoročne. Je to strašne vtipná osoba, s ktorej je vidieť že ju fotenie napĺňa. Pochodil skoro celý svet. Jeho fotky obdivujem. Ale nepohŕdam fotografmi, ktorí po sebe zanechali strašne veľa dobre odvedenej práce. Taký pán s veľkým P a veľkým srdcom Karol Kállay.


Československá fotografie - Karel Cudlín

7. prosince 2012 v 15:18 | Mike |  svět fotografování
No...už jsem dlouho nenapsal, co? To musím honem napravit. A jelikož seriál o českých a slovenských fotografech/fotografkách má stálé, většinou pozitivní ohlasy, nevidím důvod, proč v něm nepokračovat. Dneska jsem si vybral fotografa, který se jmenuje.....

Karel Cudlín
Narodil se v roce 1960. Do povědomí veřejnosti se dostal především jako jeden z osobních fotografů prezidenta Václava Havla.
V roce 1979 absolvoval gymnázium Na Pražačce. Právě na gymnáziu se začal zabývat fotografováním. Po maturitě nastoupil na střední školu sociálně-právní. Na studiích se systematicky věnoval fotografii s romskou tematikou.
Po studiích byl krátce zaměstnán u Pohřební služby a poté nastoupil do družstva Fotografia, kde pracoval od roku do roku 1983 jako fotoreportér. V roce 1987 absolvoval katedru umělecké fotografie.
Cudlín byl šestnáctkrát oceněn ve fotografické soutěži Czech Press Foto. V současné době je na volné noze, dlouhodobě spolupracuje s Respektem a Revolver Revue.
Osobní stránky - www.cudlin.com


Téma měsíce: VÁNOČNÍ ČAS

1. prosince 2012 v 18:10 | signorina Lily |  téma měsíce
Bála jsem se, jak budu vymýšlet další téma sama, protože na tohle moc nejsem, ale téma se nabízí samo, vzhledem k tomu, že nás čekají Vánoce a už zítra máme první adventní neděli. Určitě není třeba nějak téma vysvětlovat, každý ví, co obsahuje:

VÁNOČNÍ ČAS

Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 31.12.2012 14:00.
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!

DOBRODRUŽSTVÍ - fotografie

1. prosince 2012 v 10:00 | Jey |  téma měsíce
Páni, takových fotek! Krásných fotek. Opravdu jste mi na moje poslední téma udělali obrovskou radost. :)

Lussy Vitt
komentář: Tohle focení bylo samo o sobě dobrodružstvím. Běhali jsme z domu na zahradu, protože nám stále něco chybělo, nebo nás napadla další věc čím to vylepšit. Manipulace s "nářadím" nebyla také zrovna procházka růžovou zahradou. Já jako velmi velký pesimista jsem stále jen přemýšlela nad otázkou "Co když se někomu něco spadne na nohu, nedej bůh se mu to někam zaryje?!"
Můj komentář: Nechtěla bych tohle potkat venku, natož s těmi nástroji. Věřím, že focení muselo být docela děsivé. Stačí chvilka a je to v háji.. Velice se mi líbí to barevné provedení na druhé fotce. Ta pila na straně, u první fotografie, je velice hezky podle mě umístěna. Inu zajímavý nápad a pěkně nafocen.