Listopad 2012

Těší mě - VendyW

21. listopadu 2012 v 15:35 | VendyW |  těší mě
Představuje se vám VendyW z blogu www.worlddandie.blog.cz


PROČ? Do Fotografia klubu jsem se přihlásila proto, abych si tak nějak ověřila, zda ony obdivné komenty na mé fotky na blogu jsou opravdu oprávněné či ne. A to mi mohou říct jen komenty jiných, těch kteří už jsou opravdu o dost dál ve focení než já. A navíc jsou zde i dobré rady pro každého kdo fotografuje.


Jedenácté přijímání

16. listopadu 2012 v 9:00 | signorina Lily |  příjem členů
Sotva se zbavím všech přihlášek, už je jich tam zase hromada. Když jsem klub zakládala, vůbec jsem netušila, že o členství v něm bude mít zájem tolik lidí. Moc mě to těší a motivuje vymýšlet nové věci. Sice jsem se trochu zklamala, co se třeba projektu 365 týče, ale už se to pomalu začíná dávat dohromady, takže snad se tu brzy začnou objevovat další týdny.

Nejdřív jedna nepříjemnost, kterou musím zmínit. Když se správci neshodnou ohledně nějakého uchazeče, máme tu ve zvyku spustit anketu a nechat hlasovat členy a návštěvníky klubu. Myslím, že je to dobrý a férový způsob, protože rozhodnou lidé, kteří do klubu patří a sledují ho a kdo jiný má lepší představu, kdo sem patří a kdo ne? Doteď to fungovalo a netušila jsem, že se může něco takového stát. V minulém přijímání byla do ankety zařazena Lilly (www.lilly-uchiha.blog.cz). Nejdřív se anketa naprosto jednoznačně zhoupla k možnosti NE, ale najednou se během pár dní vše obrátilo. Ne že bych to Lilly nepřála, ale připadalo mi to divné, takže jsem se podívala na její blog a v tu chvíli jsem myslela, že mě trefí. Aby někdo na svém blogu žádal o hlasy stylem "moc se chci do toho klubu dostat, hlas ráda oplatím" to jsem opravdu ještě neviděla. Napsala jsem slečně komentář a z jakési předtuchy, že článek smaže, což se stalo, jsem raději pořídila TENTO OBRÁZEK. Naštvalo mě na tom snad všechno, počínaje naprosto jasným nabádáním k možnosti ANO (o tom, že by taky někdo mohl chtít dát NE se nezmínila) konče takovými "ANO 67.1% (53) " komentáři na našem klubu. Nejsme žádný stupidní blog, jehož ankety jsou o shánění hlasů a vstup sem si nezajistíte tím, že budete žadonit o hlasy a hlasovat v SONB a dalších podobných ptákovinách. Kromě toho jsem někde zahlédla i komentář "hlasovala jsem dokonce 2x" - lidi, chápete, k čemu ta anketa je? Sama jsem v přijímání nebyla rozhodnutá, ale nevadilo by mi, kdyby anketa vyšla v tvůj prospěch. Jenže tohle je naprosté znehodnocení, neférový přístup a neschopnost přijmout rozhodnutí takové, jaké je. Je mi vcelku jedno, jestli to někomu připadá normální, mě rozhodně ne a nemůžu ti říct niž jiného než NEPŘIJATA. Je mi líto, všechno jsem ti napsala v tom komentáři. (Mimochodem, všechno smazat a dělat, že nic, je opravdu projev vyspělosti...) Nejvíc mě stejně zajímá jedno - opravdu by ses cítila dobře, kdyby ses do klubu dostala takhle?


Vánoční přání - o co jde?

14. listopadu 2012 v 6:54 | signorina Lily
Pomalu, ale jistě se blíží Vánoční čas a já jsem vymyslela projekt, speciálně pro toto období. Nepočítám s tím, že se do něj zapojí příliš mnoho lidí, ale budu opravdu ráda za všechny, kteří tak učiní.

A o co tedy půjde?
O Vánocích by k sobě lidé měli být milí a dělat si radost. Nejjednoduším způsobem, jak udělat někomu radost a dát mu najevo, že na něj někdo myslí, je poslat vánoční přání a napsat pár milých slov. A v tomhle bude tento projekt spočívat. Každý, kdo se zapojí, dostane k vánocům pěkné přání a zároveň sám jedno pošle.

Jak to bude fungovat?
Všichni, kteří se přihlásí, mi dají svou adresu. Pokud mi nevěříte, jsem ochotna poskytnout co nejvíce informací (např. adresu výměnou nebo fotografii), abych potvrdila, že nejsem nějaký úchylák co vaše adresy zneužije. Já pak všechny adresy rozlosuji a každému pošlu adresu, na níž má poslat přání.

Jak má přání vypadat?
Přání může být jakékoliv, zapojte svou fantazii a tvořivost. Jedinou podmínkou je, že musí obsahovat fotografii, kterou jste vytvořili. Může být vánoční i nevánoční, nalepená na papíře, přiložená v obálce s dopisem.. ale nesmíte si jí vytisknout doma na tiskárně na běžný papír - nechte si ji vyvolat v nějaké fotosběrně nebo alespoň vytiskněte na fotopapír. Vaše finanční investice může být zhruba 20 korun (vyvolání + známka + papír), ale radost, kterou někomu uděláte, až najde krásné přání ve schránce, bude určitě mnohem větší.

Jako text můžete napsat cokoliv vás napadne - něco o sobě, jak trávíte vánoce, vánoční básničku, příběh.. fantazii se meze nekladou. Jen prosím nepište nic sprostého, vulgárního ani nevhodného.

Přihlášení: Svou adresu (nezapomeňte uvést i zemi) plus přezdívku, blog a případné dotazy pošlete na e-mail Elisa.P@seznam.cz, nejlépe do 30.11.2012, aby byl dostatečný čas přání vymyslet, vytvořit a poslat.

Zapojit se mohou členové i nečlenové klubu a samozřejmě i lidé ze Slovenska!

Pokud chcete, můžete si na blog umístit tuto ikonu a dát tak vědět o projektu i ostatním.


ÚČASTNÍCI PROJEKTU:
signorina Lily (www)
Veronika (www)
Pralinka (www)
Villienne (www)
Kate (www)
VendyW (www)
Zdenča (www)
Hannah (www)
Vallie (www)
Marijakes (www)
Iris (www)


Polarizační filtr

12. listopadu 2012 v 14:52 | Lianna Ellusive |  technika
Přáli jste si informace ohledně polarizačních filtrů, protože řada z vás si chce tohoto šikovného pomocníka pořídit pod stromeček. Z toho důvodu jsem tvorbu článku na toto téma zařadila na první místo seznamu úkolů, abyste měli dostatek času:-).

Když jsem začínala fotit, narazila jsem na větu, že jediný polarizační filtr se nedá nahradit počítačem. V čem je ta vzácnost? Světlo se stejně jako drby šíří všemi směry a polarizační filtr dokáže propustit paprsky pouze v jednom směru. Který směr má filtr propustit ovlivníte právě Vy natáčením filtru. "Ten zbytek" jednoduše zablokuje.

Přechodové filtry

9. listopadu 2012 v 16:28 | Lianna Ellusive |  technika
Lidské oko se bez větších problémů dokáže přizpůsobit rozdílům v jasu scény. Foťák už tu možnost nemá. I když zvládne dynamický rozsah scény ( rozdíl mezi nejsvětlejším a nejtmavším bodem scény), nedokáže sám od sebe udržet celý obraz v polotónech, pokud je typicky obloha světlejší, připadně sníh nebo písek.

Téma měsíce: DOBRODRUŽSTVÍ

1. listopadu 2012 v 18:00 | Jey |  téma měsíce
Pravděpodobně a bohužel nejspíš moje poslední téma zde. Proč? Do naší rodinky přibude malé chlupaté mimčo, díky kterému nebude čas nejspíš absolutně na nic a budu ráda, když budu stíhat ostatní věci, takže některé musím bohužel vyřadit. Snad se najde nějaká dobrá osoba, co téma měsíce bdue vést dobře, téměř líp, než já.
Jaké téma tedy nakonec mého "dobrodružství" zde? Ano, přesně to Dobrodružství. :) Pro někoho může být dobrodružství výlet na lodi, nebo obyčejná procházka v lese, či poheld tváří v tvář nějakému tvoru. Těším se na Vaše fotky, snad jich bude hodně.

DOBRODRUŽSTVÍ


Fotografie posílejte na klubový mail fotografia-klub@seznam.cz do 30.11.2012, 18:00.
Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte na přezdívku a blog!
FOTOGRAFIE SMÍ POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU!!

RUKU V RUCE S PŘÍRODOU - fotografie

1. listopadu 2012 v 11:20 | Jey |  téma měsíce
Mám radost. Takových krásných fotek, páni! :)

Michelle
komentář: přemýšlela jsem nad fotkou člověka v přírodě. Jenže... ruku v ruce s přírodou? Tak spolu nejraději chodí moje zrcadlovka, která mě tahá s sebou, a Karpaty.

Můj komentář: Krásná fotka. Líbí se mi její barvy. :) I pojetí je pěkné. Nemám co bych vytkla.