Srpen 2012

Giottos Vitruvian VGR 9264

26. srpna 2012 v 20:05 | Lianna Ellusive |  technika
Hlásím se Vám jako novopečená správkyně rubriky Technika:-). Byla vytvořena za účelem představování Vaší fotovýbavy a byla by škoda, kdyby současný počet článků byl tím konečným. Často se stává, že vám jako fotografovi přiroste Vaše nádobíčko k ruce. I když na internetu tvrdí, že zrovna ten Váš nestojí za nic, důležitější je to, jaké fotky vzniknou. Tak se neostýchejte a posílejte mi články o Vašich elektronickým mazlících:-)

Mail: fotografia-klub@seznam.cz
Předmět: Technika

Uveďte přezdívku, blog a nebojte se přidat ukázky Vašich snímků.

Teď už ale k mému stativu:-).

Třetí klubový sraz - přihláška

14. srpna 2012 v 7:00 | signorina Lily |  ohledně klubu
Vzhledem k tomu, že termín, který jste si zvolili většinově v anketě se blíží, je třeba si to ujasnit napevno. Dost z vás píše, že uvidí až těsně, ale to nevadí, přihlásit se můžete kdykoliv, řekněme tak maximálně dvě hodinky před začátkem srazu ;) Bohužel nemám moc času, za asi 6 hodin (v době, kdy to píšu, ale když vy to čtete, jsem už dávno pryč) odjíždím na dovolenou, takže všechny věci ohledně programu a co s sebou apod. sepíšu až se vrátím :)


Těší mě - Metteorwa

11. srpna 2012 v 8:00 | signorina Lily
Už dlouho se v této rubrice neobjevil žádný příspěvek, což je škoda, vždy jsem si tyhle článkly ráda četla. Proto mě opravdu potěšilo, že o to má někdo zájem. I když myslím, že tuto blogerku není třeba těm, kteří se ve světe foto-blogů pohybují, představovat. s. L.

Zdravím všechny foto-nadšence. Už kolem tří let funguji pod přezdívkou Metteorwa, často je to ale zkracováno na "Mett", protože na pamatování i psaní je to vskutku debilní pseudonym. Na focení mě nejvíc baví a naplňuje úplně první tvůrčí proces - když cvakne závěrka. Ať je to mohutný a skřípavý cvak u mého bolševického a zlobivého Zenita, břitný u mé vymodlené a za vlastní peníze pořízené zrcadlovky z druhé ruky Nikon D80, nebo sotva znatelný až směšný z mého Ťunti - příručního kompatíku Canon. Úpravy ve photoshopu nezavrhuji, ale postupem času už je beru spíše jako nutné zlo, protože RAW formát je vyžaduje bez výjimky. Už málokdy strávím zpracováním fotky více, než pár minut. Jsem totiž milovníkem manuálního režimu a automat zásadně nepoužívám, protože mi nevyhovuje. Manuál je mojí malou láskou od samého počátku, když jsem si podle možností nastavení vybrala svůj první, malý a levný kompatík. Znalosti ručního pracování s expozicí považuji za nutnost a u mě velký koníček. Bohužel to má i svá mínus, pokud člověk nestihne dost rychle reagovat na "změnu povětrnostních podmínek", v tu chvíli může menší expoziční chybu pomoct napravit strýček photoshop, právě díky RAWu.


Jak na manuální ostření

8. srpna 2012 v 14:52 | Lianna Ellusive |  rady a nápady
Když jsem procházela fóra ohledně toho, co už bylo o manuálním ostření napsáno, setkala jsem se nejčastěji s reakcí "Na co potřebuješ ostřit ručně? Automatika je spolehlivější, výsledky z ručního ostření jsou použitelné málokdy a mimo makro a portrét při nízké cloně je automatika všemocná." Specializované servery taky řeší spíš automatiku a různé sledovací systémy a ohledně manuálního ostření se omezují na pár řádků.

Desáté přijímání

5. srpna 2012 v 15:11 | signorina Lily |  příjem členů
Už dlouho jsem neviděla komentáře pod registračním článkem prázdné a tak jsem si řekla, že se o to pokusím. Proto tu dnes máme várku více než třiceti zájemců. Taky už jsem se rozhodla nepsat "uchazečka první" apod., je to celkem otravné :D Nakonec se mi nepovedlo zbavit se všech komentářů, ale slušně jsme s tím pohli. Tímto děkuji Mikovi a Lianně za pomoc. Doufám, že se nikdo neurazí, občas mám pocit, že jsem byla celkem kritická. Nedělám to, že bych si myslela, že mé fotky jsou skvělé a ostatních ne. Jen si myslím, že když už si něčeho všimnu, měla bych to říct, protože autor bývá zaslepen, sama to znám. A vůbec, kdo neumí přijmout kritiku a snažit se být ještě lepší, ten v tomto klubu beztak nemá co dělat ;) Všechny přijaté upozorňuji, že v seznamu členů se objeví až PO zaslání údajů, o které žádá mv e-mailu (případně po napsání zprávy, že s tím počítáte, ale teď nějakou dobu nemůžete)..

Tebe se týkala minulá anketa a protože pro přijetí byly jen 2 hlasy (proti 14), je to jasné. NEPŘJATA


Téma měsíce: MŇAM

1. srpna 2012 v 20:00 | Jey |  téma měsíce
Teď je nejspíš téma měsíce na mně. Mnozí nevědí, co jsem zač, ale snad si na mě zvyknete a budu tento post vést úspěšně.
Jsou prázniny, což je období různých laskomin. Zmrzlina, ledová tříšť a osvěžující nápoje jsou na každém rohu. Vyjímkou ani nejsou večerní grilovačky, nebo táboráčky. Někoho přepadne i pouť, kde se nemůžeme nabažit stánků s cukrovím. Člověku někdy nezbyde než si slastně říct ,,Mňam" a do něčeho se zakousnout.
Můžete fotografovat nějakou pochoutku, co máte rádi, nebo jak to někdy dopadá, když se do něčeho pustíte, nebo váš výraz, když se do toho chcete pustit. Fantazii se meze nekladou.

MŇAM

  • Fotografie posílejte na klubový e-mail fotografia-klub@seznam.cz do 31.srpna 2012 do 19:00.
  • Předmět: Téma měsíce, nezapomeňte uvést přezdívku
FOTOGRAFIE MOHOU POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU !!

OKNO DO SVĚTA - fotografie

1. srpna 2012 v 8:00 | signorina Lily |  téma měsíce
Opravdu jsem se bála, že mi na to téma přijde nanejvýš jedna fotka, ale nakonec jste mě překvapili. Tohle bylo moje první Téma měsíce a pravděpodobně také poslední, protože na něj máme novou správkyni, která povede i soutěže, takže se jistě máte na co těšit. Nyní prosím rozklikněte "Celý článek" a pojďte se mnou na výlet do světa.