Duben 2012

Historicky - fotograficky (1. část - Od počátků až k černobílé fotografii)

28. dubna 2012 v 14:34 | Mike |  svět fotografování
Zdravíčko, jsem Mike, a jsem tu novým správcem. Mou hlavní náplní bude rubrika "Svět fotografování". :-)
V mém pvním článku se podíváme na historii fotografie, což by Vás mohlo (doufám) zajímat. V první ze dvou částí bude historie od prvních počátků, až k vymakávání černobílé fotografie. 2. část bude už o barevném fotografování. (Nechci vás totiž zatěžovat celým článkem najednou. Věřte mi, bylo bylo by to na dlouhé čtení.)

Několikanásobný autoportrét

24. dubna 2012 v 14:20 | signorina Lily |  rady a nápady
Ten název je divný, no.. ale o co v tomhle návoud půjde si můžete prohlédnout na obrázku. Fotografie, které zde dávám jako příklad, jsou poměrně obyčejné, ale když popustíte uzdu své fantazii, můžou tímto způsobem vzniknout velmi zajímavé kousky. Nejde o nic složitého, takže si asi všichni říkáte "ježišmarjá, proč návod na tohle?" ale třeba se někomu bude hodit.Stručně o tom, co bylo a bude

21. dubna 2012 v 16:25 | signorina Lily |  ohledně klubu
Nikdy jsme tu nevedli příliš informačních článku ohledně toho, jak to v klubu chodí a všechny změny probíhali spíše "v tichosti". Ale náš klub má fungovat hlavně na základě vzájemných vztahů mezi všemi členy, proto se teď bude stávat, že jednou za čas vyjde takovýhle informační článek, kde se dozvíte co se změnilo nebo se budete moci k případným plánovaným změnám vyjádřit.

Dnešním článkem chci říct hlavně to, že jsme ještě pořád nevyřešily situaci se správci. Tak nějak vyplynulo, a asi je to dáno i tím, že nápad založit klub byl můj, že jsem plně převzala funkci hlavního správce, ačkoliv jsme vždycky chtěla, aby klub vedli všichni správci stejnou měrou a důležité věci se domlouvali, jenže tenhle systém nějak nevyšel. To necháme tak jak je, ale stále platí, že bychom uvítali někoho, kdo by chtěl být správcem a byl by dostatečně aktivní. Co zo znamená? Někoho, kdo by napsal více článků do měsíce, ale články do rubriky Rady a nápady nebo Svět fotografování. Projektů a soutěží zde probíhá stále několik, ale tyto důležité rubriky zejí prázdnotou. Takže má-li někdo zájem se k nám přidat, nechť pod tento článek vloží svůj komentář a zanechá na sebe kontakt. Jediné podmínky jsou komunikace (tj. odpovídání na e-maily či zprávy), nadšení pro věc a taky zájem o fotografii a vše kolem ní. Nemusí se jednat o člověka z řad členů klubu.

U některých projektů si nově můžete všimnout podmínky, že přispívat smí pouze členové klubu. Tato změna je, přiznávám, poněkud diskriminující, ale má své opodstatnění. Členové klubu mají mít jistá privilegia a náš klub je tu pro ně. Takto jsme fungovaly spíše jako stránka pro každého. Samozřejmě, že nás může navštívit každý, ale dění v klubu jako soutěže, projekty, příspěvky do rubrik či fotosrazy by měly být záležitostí pouze členů. Proto jsme klub a máme "přijímací řízení".

A na závěr ještě pár informací o změnách vzhledových. Tou zásadní je vzhled klubu. Opět jsem si dovolila vytvořit jej sama, přestože se nepovažuji za vynikající grafičku. Když se líbit nebude, tak asi nezbyde nic jiného, než to, aby se nabídla nějaká dobrá duše, která by jej vytvořila ;) Použitá fotografie je taktéž moje a ano, moc se tam nehodí. Opět jsem mezi členy vybrala několik pěkných fotografií, ale protentokrát jsem se rozhodla zachovat trochu více slušně a nejdříve se zeptat na jejich souhlas a poté fotografii případně vyměním (pravděpodobně je budu různě střídat). A druhá věc, kde půjde částečně o vzhled, je pouze plánovaná, ale tentokrát by bylo vhodné, aby se k ní vyjádřili všichni členové (i ti, kteří čekají na příjetí, protože se to může týkat i jich). Jedná se o výpis v seznamu členů. Stávající podoba čítá pouze jméno a odkaz na člena klubu. Ráda bych tuto podobu rozšířila tak, že by v tom článku měl každý člen svou malou "vizitku" - nějaký obrázek, jako takovou ukázku, samozřejmě odkaz, případně další informace jako kontakt apod. a v neposlední řadě prostor pro pár věc. V souvislosti s tímto se i upraví forma přihlášky, kde se část "něco o sobě" stane povinnou - doteď byla nepovinná a každý si psat vpodstatě co ho napadlo. Vyjádřete se prosím v komentářích pod článkem ohledně této změny.

Desátý týden (4.3. - 10.3.2012)

10. dubna 2012 v 16:00 | Mike |  projekt 365
Projekt stále pokračuje a je vážně super, že fotky opravdu posíláte! Tentokrát tu máme přehlídku od Mikeho - www.mikehoblog.blog.cz.

FOTOGRAFIE Č. 64
4.3.2012
Omlouvám se,ale na tento den mi žádná fotka jaksi nevyšla a asi to bylo i tím,že počasí bylo na prd. Jestli to tedy nevadí,dávám sem aspoň fotku z nedávného výletu do Prahy. Asi tak můj 1. pokus o focení lidí, a rovnou z výšky Prašné brány. Černobílá se mi do ní hodila nejvíc,jelikož jinak to oblečení nehorázně splívalo s chodníkem.


alphabet : C

7. dubna 2012 v 18:21 | Larone Sharmor |  projekt alphabet
Písmenko máme za sebou, je tedy na čase vyhlásit písmenko C. Jak už jsem psala u vyhlašování - doufám, že nenecháte projekt umřít a budete posílat písmenka. Nuže, opakování matka moudrosti: pokud se vám stává, že když někam jdete a máte ve svém hledáčku předmět, detail nebo kus textu, co vypadá zajímavě nebo jako písmenko C, tak taste fotoaparáty a foťte. :) A pokud se vám to nestává, tak se zkrátka dívejte, stačí jen chtít vidět! :)

Kde hledat inspiraci? Dá se říct, že všude kolem nás. Písmenka můžete najít v různých záhybech, tvarech nebo detailech, v jídle nebo ho vytvořit pomocí těla. Případně, když by jste měli opravdu krizi, experimentujte - například s luminografií. Nebo vyfoťte třeba část graffiti, nebo nějakého zajímavého textu, ale vždy by tam mělo hrát hlavní roli dané písmenko.


ZADÁNÍ
písmenko: C
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 12.5.2012

Jedná se o dlouhodobý projekt, kterého se mohou zúčastňovat členové klubu, ale i náhodní kolemjdoucí, nezávisle na tom, jestli už někdy před tím nějaké písmenko poslali nebo ne. Fotografie můžete libovolně barevně upravovat, ale prosím zbytečně to nepřehánějte - přirozenost nadevše.

Písmenko B

7. dubna 2012 v 18:12 | Larone Sharmor |  projekt alphabetZdravíčko!

Měsíc máme za sebou a přiznám se, že jsem na Béko málem zapomněla! Ale vy jste nezapomněli - teda někteří. Zase přišly jenom tři fotky a to jsem čekala, že účast bude o něco větší. Nevadí. Příště - budu v to naivně věřit - to snad bude lepší. Sluníčko nám už pomalu vykukuje, i když posledních pár dní tomu tak nevypadá. Ale máte celý měsíc na to, aby jste hledali, tvořili a fotili písměko C. Snad vás dnešní fotografie nakopnou k tomu něco dělat, jelikož ztvárnění písmenka může být opravdu jakékoliv.
Snad nikomu nevadí, že jsem fotky zmenšila, aby se nám tu dlouho nenačítaly.

Ráda bych ještě upozornila, že můj komentář je zcela bezvýznamný, jelikož rozhoduje anketa, která bude po čas celého projektu spuštěna. Ten, jehož fotografie v aknketě obdrží nejvíce hlasů na konci projektu obdrží drobnost v podobě diplomu a jeho fotografie se zveřejní v celkové foto abecedě. :)

PS: Zadání pro Céčko se tu objeví za chvíli. :))

Devátý týden (26.2. - 3.3.2012)

4. dubna 2012 v 15:00 | Anee |  projekt 365
A máme tady další várku fotografií do našeho slibně se rozvíjejícího projektu. Autorkou je tentokrát Anee (www.smile-4-ever.blog.cz.

FOTOGRAFIE Č. 57
26.2.2012
Po dlouhé době (a vlastně poprvé a naposledy) na běžkách v této sezóně. Je to poslední sníh, který se dá ještě fotit... Nádherná krajina.


Téma měsíce: MÓDNÍ KREACE

1. dubna 2012 v 9:00 | Káti |  téma měsíce
Téma hodící se spíše do módního časopisu, ale věršina z vás fotí hodně lidi a určitě se u jednoho z nich najde nějaká zajímavá či vtipná módní kreace. Fantazie se meze nekladou, proto očekávám, že přijdete s něčím vtipný, kreativním a originálním.
Téma měsíce na duben zní:

MÓDNÍ KREACE

  • Fotografie posílejte do 30.dubna 2012 (vyhodnocení se nejspíš protáhne, jelikož jsem na konci dubna pryč.) na klubový e-mail fotografia-klub@seznam.cz.
  • Uvádějte přezdívku popřípadě blog. Předmět: Téma měsíce
  • FOTOGRAFIE MOHOU POSÍLAT POUZE ČLENOVÉ KLUBU !!!

SEN - fotografie

1. dubna 2012 v 8:00 téma měsíce
Jaro už klepe na dveře, my se loučíme se zimou, zahazováním teplých kožichů a "bagančat"(rodinné slovo,znamenající velké mohutné boty do sněhu..:D) a je zde další téma měsíce. Téma pro měsíc březen znělo "SEN". První týden měsíce jsem si říkala, že 100% musím něco vymyslet a poslat, ale přiznávám se, nakonec jsem na to nějak pozapomněla. Důležité je, že jste na to nezapomněli vy, a že jste poslali své výtvory, samozřejmě, že pro ty, kteří nic neposlali, je už připravené nové téma, ve kterém mohou zazářit.