Únor 2012

Čtvrtý týden (22.1. - 28.1.2012)

25. února 2012 v 18:27 | Trz |  projekt 365
Omlouvám se, že je článek s takovým spožděním, ale bylo toho trochu moc ve škole a pak jsem byla v zahraničí.. Připravené už jsou i šest ýa sedmý týden, zatím čekám na ten pátý ;) signorina Lily

Autorkou následujících snímků je Trz z blogu trz.blog.cz.

FOTOGRAFIE Č. 22
22.1.2012
Večer strávený s pěti prcky, 10ti všetečnýma ručičkama a 50ti od tiskátek špinavýma prstíčkama. Bylo to nad moje síly! Potom jsem se nutně opila do bezvědomí :Dalphabet : A

12. února 2012 v 7:00 | Larone Sharmor |  projekt alphabet
Zdravíčko!
Vyhrabala jsem se ze záhrobí a říkám si, že by bylo na čase se pustit do naší abecedy, kterou jsem tak lehce zazdila, za což se samozřejmě omlouvám. Stává se vám, že když někam jdete, máte ve svém hledáčku předmět, detail nebo dokonce budovu, co vypadá jako písmenko? Pak s chutí na lov písmenka A. :) Věřím, že vaše zbraně fotografické zasáhnou Áčko. Úspěšný fotolov a nezmrzněte!

Kde hledat inspiraci? Dá se říct, že všude kolem nás. Písmenka můžete najít v různých záhybech, tvarech nebo detailech. Případně, když by jste měli opravdu krizi, experimentujte - například s luminografií. Nebo vyfoťte třeba část graffiti, nebo nějakého zajímavého textu, ale vždy by tam mělo hrát hlavní roli dané písmenko.


ZADÁNÍ
písmenko: A
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 10.3.2012

Jedná se o dlouhodobý projekt, kterého se mohou zúčastňovat členové klubu, ale i náhodní kolemjdoucí, nezávisle na tom, jestli už někdy před tím nějaké písmenko poslali nebo ne. Fotografie můžete libovolně barevně upravovat, ale prosím zbytečně to nepřehánějte - přirozenost nadevše.VÝRAZ - fotografie

11. února 2012 v 10:29 | Káti |  téma měsíce
Než začnu, tak bych se Vám chtěla omluvit za menší zpoždění článkus fotkami k tomuto tématu, jelikož bylo před pololetím měla jsem toho najednou prostě nějak moc, ale nechci se vymlouvat, snad se to už nebude víckrát opakovat.

Kdybych měla zhodnotit celkově tohle téma, myslím, že Vám sedlo úplně nejlépe ze všech dosud daných témat. A to asi kvůli toho, že nejčastějším předmětem fotografií je člověk a tvláště jeho výraz, ale samozřejmě, že nejen člověk. Musím se přiznat, že jsem se na fotografie do tématu na měsíc Leden velmi těšila. Netrpělivě jsem čekala na různé nevšední výrazy lidí a zvířat, které mi oživí den a uznávám, že jste mě nezklamali. Však posuďte sami.:)


Fotoporadna - úvod

10. února 2012 v 18:08 | Tomáš Pacovský
Již od počátku bytí našeho drahého klubu poskakuje po nejvyšších místech koncept k vytvoření nového projektu. A to FOTOPORADNY, která se tímto s Vámi všemi vítá! Myslím, že těch úvodních "keců" nebude zas až tolik nebude potřeba. Přeci jenom je z nadpisu vidno, co to bude za rubriku. Jenom tak zběžně se pokusím popsat, oč zde poběží. Nevíte si rady s fotkou? Nebo si chcete vyslechnout názory z druhé strany? Rady a tipy pro příště? Pro úpravu? Tak to je Fotoporadna místo přesně pro vás, protože právě na tomto principu všechno tohle bude fungovat. Máte nějakou fotku. Upravíte jí. A obě dvě verze (před i po) pošlete na klubový email, kde fotografii převezme náš tým a v co nejbližší možné se k ní vyjádří. Kvalita. Expozice. Kompozice. Dojem. Úprava. Vezmeme všechny hlavní aspekty dobré fotky a pokusíme se vám pomoci vylepšit vaše umělecké dítko. Myslím, že všichni chápou, ne? A kdopak se skrývá za slůvkem "tým"?Téma Měsíce: ZACHYCENÉ SKOTAČENÍ

3. února 2012 v 23:05 | Káti |  téma měsíce
S malinkým zpožděním, je zde další téma měsíce. Pokud hledáte fotky minulého měsíce, tak nehledejte. Snažím se vše poctivě dohnat, ale nestíhám. Fotografie budou zveřejněny později. Chce to chvilku strpení a všem se omlouvám.:)
Jelikož minulé téma Vám celkem sedlo, snažila jsem se vymyslet něco podobného. Tak doufám, že i teď přijdou úžasné fotky.:) Téma na měsíc ÚNOR zní:

ZACHYCENÉ SKOTAČENÍ

•Fotky posílejte na klubový e-mail ( fotografia-klub@seznam.cz ). Do předmětu uvádějte - Téma měsíce. Nezapomeňte připsat web a přezdívku.
•Fotky posílejte v menším rozlišení. Jestli fotíte fotky na maximální rozlišení - NEPOSÍLEJTE JE NEZMENŠENÉ!!
•Termín: 29.2.2012 do 20:00hod
!POZOR! Fotky mohou posílat pouze členové klubu!