Leden 2012

Zadání prvního kola

29. ledna 2012 v 20:54 | signorina Lily
Opravdu jsem nečekala, že se přihlásí tolik lidí, ale je to skvělé. I kdyby poslala jen polovina přihlášených, bude to dost. Přesto doufám, že pošlete všichni! Jsem ráda, že se mi přihlásili i porotci, všem je ozvu před koncem kola co a jak ;)

ZADÁNÍ:
Člověk je jediný živočich, který se směje a pláče, neboť jako jediný byl zasažen rozdílem mezi tím, jaké věci jsou a jaké by měly být.
(William Hazlitt)

První téma je poměrně jednoduché. Důležité je, aby byly ve fotografii znát emoce, zmíněný smích nebo pláč, nejlépe i nějaký příběh (proč dotyčný pláče/směje se..)

UZÁVĚRKA: 19.2.
E-MAIL: fotografia-klub@seznam.cz (předmět: soutěž 1. kolo)


Třetí týden (15.1. - 21.1.2012)

22. ledna 2012 v 16:18 | Gabriella |  projekt 365
A přišla řada na mě. Měla jsem v plánu celý týden na jedno téma, ale znáte to. Je rozdíl v tom si něco naplánovat a v tom to uskutečnit. Takže to nakonec proběhlo úplně jinak, než mělo, ale co se dá dělat. Tak doufám, že se vám fotky budou aspoň trochu líbit:)

FOTOGRAFIE Č.15
15.1.
Dostala jsem k narozeninám od přítele pugét růží:)Druhý týden (8.1. - 14.1.2012)

18. ledna 2012 v 9:00 | Sussanah de Silva |  projekt 365
Zdravím!
Jsem Sussanah de Silva a tento týden fotím já =) Větší polovina mých sedmy fotek zachycuje moje rodné město - Hradec Králové. Každý den chodím do práce přes náměstí a i v mém projektu 365 vévodí jeho fotky.
Doufám, že jednou najdu svou vlastní jinou perspektivu, zatím předkládám fotky z docela obyčejných úhlů =)

FOTOGRAFIE Č. 8
8.1. 2012
Sice ještě nesněží a není ani pořádná zima, ale stejně si skoro každý večer zatápíme v krbu =)Hnědé variace

16. ledna 2012 v 10:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Omlouvám se, že se to vyhodnocení protáhlo, ale ve dnech, kdy obvykle vyhodnocení dělám, se stalo něco, co mi nedovolilo to udělat. Určitě máte právo se zlobit, nebylo to první spoždění, ale já zase měla právo to neudělat. Nikdo z vás to nemůže pochopit, dokud to nezažije a já to tu nechci rozebírat. Jen jsem chtěla říct, že je mi to líto, ale jinak to nešlo. Mám to napsané od 14., ale kvůli dodržování určitých rozestupů mezi články je to až teď.

Poslední vyhlášenou barvou byla hnědá a bohužel, na delší dobu, možná na pořád, tou poslední zůstane. Barev už tu bylo mnoho a přestože projekt má oblibu, myslím, že je na čase dát mu pauzu. Neříkám, že s tímto projektem končím, je můj oblíbený. Jen nějaký čas nebudu vyhlašovat nové barvy (ono jich už ani tolik nezbývá). Připadá mi, že barvy už se často prolínají, lidé hledají v archivu a náměty se opakují (barevné pastelky už tu byly dostkrát..). Všichni si od toho odpočineme a za čas, až vyhlásím další barvu, pojedeme v podstatě od začátku a všichni plni nových nápadů (a nových věcí v archviu, z nichž se dá vybírat ;)). A teď už pojďme na ty hnědé fotografie.


Fotografická soutěž - vyjádři své pocity

14. ledna 2012 v 13:58 | signorina Lily

Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů?

Do úvodu jsem si dovolila použít citát od W. Eugena Smithe. Myslím, že nepotřebuje žádného většího vysvětlování a dokonale vystihuje to, o čem tato soutěž bude. Většina projektů a soutěží tu funguje a fungovala na principu zadání věsměs jednoslovných témat, která jste vyjadřovali na fotografiích. Tentokrát to bude podobné, ale místo vcelku jednoduchých témat budu zadávat různé citáty. Budete se muset nad tématem zamyslet a místo "vyckanutí něčeho" dát fotografii hloubku. Přestože to zní těžce, ničeho se nebojte. Když už nic, je to alespoň dobrý způsob jak si procvičit fantazii a také si vyzkoušet, jak moc emoce ve vašich fotografiích osloví okolí.

Chcete vědět více? Čtěte dál!

První týden (1.1. - 7.1.2012)

8. ledna 2012 v 13:10 | signorina Lily |  projekt 365
Vybrala jsem si hned první týden, protože jsem se bála, jestli se projekt vůbec uchytí. Jak tak koukám, přihlásilo se vás spousta, takže doufám, že všichni pošlte spoustu krásných snímků, čímž předčíte tento první týden, který se mi moc nevydařil..

FOTOGRAFIE Č.1
1.1.2012
Chtěla jsem tento projekt zahájit něčím veselým a optimistickým a co je optimističtější než barvy a hračky?


Vytvoř logo pro Fotografia - vyhodnocení

5. ledna 2012 v 10:00 | signorina Lily |  soutěž vytvoř logo
V půlce Listopadu jsem vyhlásila soutěž, na kterou jsem celý prosinec zapomínala. Nikdo se neozval, že nebylo vyhodnocení, což je nejspíš způsobeno tím, že se moc lidí nezapojilo. Přesto jsem ráda, že alespoň někdo se rozhodl vytvořit klubu nějaké logo. Co bychom to byli za klub bez loga? Takže pokud si rozkliknete článek, uvidíte naše nové logo a také další povedené výtvory a účastnící samozřejmě najdou i drobné ceny.


Sedmé přijímání

3. ledna 2012 v 7:00 | signorina Lily & Káti |  příjem členů
Dala jsem si předčasné novoroční předsevzetí, že všechny přihlášky budou vyřízené ještě před koncem roku 2011. Snažila jsem, ale měla jsem i dost jiné práce, takže je to hotové až teď. Omlouvám se všem, kteří čekali až to nastane, že čekali tak dlouho, ale konečně jsme znovu otevřeli přihlašování členů (už 1.1.), takže nám opět můžete zasílat přihlášky!

Kromě toho jsem promazala seznam našich členů. Někteří se přesunuli a nepovažovali za nutné nám to dát vědět. Pokud někdo ze členů přesune blog a nenapíše nám, že chce být stále členem, smažu ho. Někteří blogy úplně zrušili a jiní jsou několik měsíců neaktivní. Těm, u kterých to bylo nejednoznačné jsem napsala. Ale myslete na to, že takové kontroly budu dělat častěji. Neaktivní členy tu určitě nepotřebujeme ;)


Téma Měsíce: VÝRAZ

1. ledna 2012 v 9:00 | Káti |  téma měsíce
Jelikož mě poslední dobou strašně fascinuje tzv.street focení, zadávám téma s tím trochu spojené. Nemusíte se držet přímo "pouličního focení", ale chci, aby byl na fotce zachycen nějaký skvělý výraz (ať už člověka, či zvířete-ANO i zvíře může mít dokonale znuděný či naopak veselý výraz). Téma pro měsíc leden tedy zní:

VÝRAZ

Fotky posílejte na e-mail:fotografia-klub@seznam.cz nebo cajankova2@seznam.cz ( v případě, že by to nešlo odeslat na klubový e-mail). Uvádějte přezdívku a adresu blogu. Do předmětu uvádějte - TÉMA MĚSÍCE.

•Fotky můžete odesílat v průběhu celého měsíce, tedy do 31.1.2011 do 20:00 hod

•Připomínám, že fotky mohou posílat, jak členové a správci, tak i náhodní kolemjdoucí, "nečlenové" nebo osoby čekající na příjmutí do klubu. Samozřejmě i ti, kteří přijati nebyli.

POHODA - fotografie

1. ledna 2012 v 8:00 | Káti |  téma měsíce
Vítám Vás všechny do nového roku 2012. Pro ty, kterým se loni moc nedařilo, přeji, aby tento rok byl plný radosti a štěstí. Ti, kteří si rok 2011 užili, si doufám začínající rok užijou ještě více. Začátkem Nového roku končí další téma měsíce (POHODA). Tentokrát nepřišlo moc fotografií, ale tím pádem se neztratí v množství obrázků a můžete si je s klidem více vychutnat.:)

střelená šárka

Můj komentář: Chvilku jsem dumala nad tím, kterým koncem "to" leží, než jsem přišla na to, že je to spící kočka..:D Jo takovou pohodu znám. Obvykle takhle vyvalený spí můj otec na gauči..:D Povedený záběr, akorát mi vadí, že je trochu nejasný a tmavé pozadí splývá se srstí, ale to už by se dalo nějak upravit..:)