Listopad 2011

Nabídka fotografického kurzu

21. listopadu 2011 v 21:00 | Burnett
V září jsem dostala k narozeninám voucher na dvoudenní fotografický kurz. Jelikož jsem zjistila, že nemám dostatek času na to, abych se dostavila do Ostravy, Brna či Prahy, napadlo mě, že bych se vás zeptala, jestli by ho někdo ode mě za 500 Kč nechtěl koupit. Byla bych ráda, pokud by o tom někdo přemýšlel, jelikož to byl dárek k narozeninám a já ho teď nemohu využít.

(zdroj obrázku: www.nicom.cz/zaklady-foto)

Platnost je do 31.12. Původní cena byla 1800 Kč.

Pokud by měl někdo zájem, ozvěte se mi na můj e-mail (Vlachova.p@seznam.cz), prosím, co nejdříve.

Šesté přijímání

20. listopadu 2011 v 14:00 | signorina Lilly (& Kitt C.) |  příjem členů
Jsme opravdu moc rádi, že je o náš klub takový zájem. Přihláškami jsme zahlceni, neboť přes prázdniny na to nebylo moc času. Rádi vidíme, že se fotografická komunita rozrůstá, přesto jsou tu pořád tací, kteří účel klubu nepochopili a stále jsou členy jen "pro pocit". Tentokrát padlo při přijímání více NE, ale jistě sami uznáte, že jinak to nešlo. Protože přihlášky už tu stojí příliš dlouho a nikdo ze správců (kromě částečné pomoci Kitt) se neměl k tomu, aby s tím vypomohl, v některých případech rozhodl pouze můj názor. Možná se vám bude zdát, že je to nespravedlivé, ale těch přihlášek už se musíme "zbavit", abychom mohli ještě před koncem roku znovu otevřít přihlašování. I tentokrát prosím hlasujte dole v anketě.

Nejdříve vyřešíme neuzavřenou žádost z minula, tedy případ uchazečky, u níž jsme se neshodli.
Luczynka
www.luczynky-world.blog.cz

Podle výsledků ankety je do našeho klubu PŘIJATA

Diana mini

19. listopadu 2011 v 13:00 | Suz Colsefini (&Ramy) |  technika
Po pár dnech je tu další unikátní/skvělý příspěvek, který mi zaslala Ramy (21) a musím říct že z této slečny by si mohl brát příklad každý z Vás! Nejen že článek má krásný, ale dokonce si sama napsala jak ho chce zformulovat atp.. Tak a jaký foťák si dneska přestal říkat "Znáte mě?" tak to prozradí budoucí text, který si musíte rozkliknout v CČ, ale bacha fakt to stojí za to takže neváhejte. ;)

Spoutaný sen (báseň)

17. listopadu 2011 v 11:00 | signorina Lily |  zatoulaná kočka
Když se zakládal klub, chtěla jsem dát příležitost i jiné tvorbě než fotografické a tak vznikla tato rubrika. Nikdy do ní nikdo nepřispěl a tak i já jsem pomalu zapomněla na její existenci, děkuji proto Fabianě (www.good-blood.blog.cz), že nám zaslala svou báseň. Jestli mi něco doopravdy nejde (pomineme-li sport), jsou to básně, obzvláště ty působivé, žasnu proto nad každou povedenou. Ale naopak tomuto umění moc nerozumím, takže nedokáži nějak objektivně posoudit, mohu jen říci, že se mi báseň opravdu líbí.

Mini-soutěž: Pokud vás báseň zaujala nebo inspirovala, vyfotografujte snímek, který by byl vhodný jako ilustrační k této básni a zašlete ho na e-mail fotografia-klub@seznam.cz. Každá vhodná fotografie bude odměněna malým dárečkem a zároveň zveřejněna u tohoto článku! (Bude- li souhlasit autorka básně).

Nechcem už žít ve světě plném
bláta, nechcem už jít po cestě,
která chvátá, nechcem už být
sami a za primáta, jen pouty času
nesvázat literáta

(více v celém článku)

soutěž: Vytvoř logo pro Fotografia

15. listopadu 2011 v 10:00 | signorina Lily |  soutěž vytvoř logo
Přestože mnozí z vás se v grafičení moc nevyznají, myslím, že je mezi námi i skupina slušných grafiků a grafiček. Proto vyhlašuji čistě grafickou soutěž (avšak fotografie také můžete využít). Všimli jste si naší nové stránky na FACEBOOKu? Ne? Tak to je chyba, protože čím více členů a našch přznivců tam bude, tím více se budete moci zapojit do organizace samotného chodu klubu, projektů a novinek. Ale zpět k tématu. Při zakládání právě facebookové stránky mi došlo, že našemu skvělému klubu chybí jedna zásadní věc - nějaké pěkné výstižýné logo, kterým bychom se mohli prezentovat. A komu jinému dát příležitost k jeho vytvoření než samotným členům? Samozřejmě uvítáme i příspěvky od nečlenů.

ZADÁNÍ SOUTĚŽE: Vytvoř logo pro fotografický klub Fotografia
TERMÍN ODEVZDÁNÍ: 1.12.2011
POSÍLAT NA: fotografia-klub@seznam.cz (předmět Soutěž - logo)
PODMÍNKY:
1. minimální šířka 300 px
2. tématicky se musí hodit ke klubu (žádné celebrity apod.)
3. musí se na něm objevit název Fotografia
4. adresu klubu uvádět můžete i nemusíte

Zapojte fantazii a nebojte se poslat klidně i více návrhů!

Těší mě - Alfa vlčica

13. listopadu 2011 v 12:00 | Alfa vlčica |  těší mě
Ahojte, volám sa Maja a na blogu pôsobím ako Alfa vlčica. Mám 19 rokov a fotím od malička, ale čo si určite pamätám to je od tých jedenástich. Som v maturitnom ročníku umeleckej školy a chcem ísť aj na vysokú ale to dilema tu nebudem rozoberať. Zo začiatku som si požičiavala otcov foťák ešte na film a neskôr aj jeho digitál. Začalo to fotením zvierat, a doteraz som pri tom aj zostala. Samozrejme fotím aj všeličo iné, ale hlavne tie zvieratá. Mojím objektom sa stali zrejme preto, lebo od malička som ich zbožňovala.

Canon EOS 550D

12. listopadu 2011 v 21:40 | Suz Colsefini (& Lenacia) |  technika
Prvním človíčkem, který se rozhodl pochlubit svým fotoaparátem se stale Lenacia s věkem 17 let. Fotoaparát Lenacie mě velice zaujal a proto Vám doporučuji si přečíst co na něj sama Lenacia říká. Článek jsem Vám také proložila fotkami, které mi tato milá fotografka poslala a Vy sami posuďte jestli je oslovení fotografka opravněné nebo ne. Sice si na to budete muset rozkliknout CČ, ale určo to stojí za to.;)

Pozvánka na den otevřených dvěří

11. listopadu 2011 v 10:00 | Leňaca (leacia.blog.cz)
Napadlo vás někdy, že byste se fotografii věnovali hlouběji? Chystáte se po základní škole na střední, nebo byste si udělali střední ještě jednou? Ráda bych vás tedy pozvala na Den otevřených dveří na "Střední Uměleckoprůmyslové škole keramické a sklářské' v Karlových Varech (web: http://spskkv.cz). Na této škole se totiž krom jiného vyučuje také obor 'Užitá fotografie a média' který vám poodhalí tajemství fotografování portrétové, produktové, reportážní a jiné fotografie.

Den otevřených dveří se koná 15.11 2011 od 9 ráno do 17 večer. Pokud do Karlových Varů dorazíte v ranních a poledních hodinách do 13.00 mohu vám na mnohé dotazy odpovědět já osobně, budu totiž působit v učebně fotografie v oddělení fotografování portrétů, pro vás bude nejsnažší poptat se tam po Lence Smetanové v GF 2B a jistě vás na mě navedou.


osmá barva duhy: Červená

9. listopadu 2011 v 20:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Už jsme měli netradiční barvu (zlatá) a taky barvu, co vlastně není barva (černá), ale chybí nám jedna z těch vůbec nejzákladnějších, tedy červená! To se musí samozřejmě napravit, takže foťte, foťte, posílejte!

Kdo neví o co tu jde, nechť přečte další odstavec!
Pravidla: žádné černobílé, šedivé a ostatní nebarevné fotografie. Chci vidět barvy! Můžete je hledat venku, mezi lidmi, doma, v jídle.. můžete poslat cokoliv. Podmínkou je, aby barvy byly na fotografii původní - snímky, kterým byl barevný nádech dodán až v počítači a původně byly úplně jinak barevné, ty neberu. Samozřejmě můžete barvy podpořit zkontrasněním a podobnými základními úpravami :) Posílejte maximálně 8 fotografií. Můžete doplnit rámeček i podpis. Minimální rozlišení je 500x375px.
téma: ČERVENÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 8.12.2011 (20:00)

Zelené variace

9. listopadu 2011 v 19:10 | signorina Lily |  projekt rainbow
Hodně barev už tu bylo, hodně nebylo. Vyhlásila jsem další barvu, ale nevím, zda ta následující, kterou vyhlásím v prosinci, nebude poslední. Nechci projekt rušit, je to můj nejoblíbenější projekt a pokaždé se na fotografie těším, ale se vším se má jednou přestat a nechci, abychom začali "vařit z vody". Určitě však můžu říct, že ještě dvě barvy budou. Zda jich bude víc, to je ve hvězdách. A také v anketě, která je přidána k článku se zadáním, tak se v ní prosím vyjádřete.