Říjen 2011

Těší mě - Lianna

22. října 2011 v 12:00 | Lianna (a Kitt C.) |  těší mě
Týden uběhl jako voda a nadešel čas na bližší seznámení se s dalším členem FK. Dnes se odvážila Lianna z blogu vysvobozena.blog.cz a představuje nám sebe a svou tvorbu.

Už od mala jsem ve svém blízkém okolí měla dva dospělé, kteří strašně rádi fotí (jeden dokonce zrcadlovkou - Zenitem), a tak jsem vyrůstala obklopená fotografií. Sama jsem začala v září 2008, když jsem si koupila nový mobil s foťákem.

Začala jsem fotit a fotky zveřejňovat na foto serveru zaměřeném na mobilní fotky. Tamější kritika-nekritika (s tímhle sem nelez, hrůza a podobně) mě dokonale odradila a já už na "profi" focení nepomýšlela. Pak jsem se ale v březnu 2009 seznámila s Jendou - zrcadlovkářem, se kterým jsem prožila krátký románek a jemuž vděčím za svůj návrat k fotografii.


Těší mě - Teen

15. října 2011 v 12:00 | Teen (a Kitt C.) |  těší mě
Po dlouhé odmlce (samozřejmě, že za to nemůžu já .. :D) konečně vychází další článek nabitý informacemi o členovi našeho klubu. Poznejte Teen.

Jak začít... Údaje jako svůj věk tady spíš tajím, aby náhodou někoho neodradily od čtení mých článků, takže to radši necháme být, ale že se jmenuju Kristýna, to by asi nebylo tak těžké si domyslet.
Jinak není zrovna jednoduché charakterizovat se několika větami. Jsem prostě líný puntičkář a nervní flegmatik. O mé povaze se každopádně dá zjistit víc na mém blogu, kam toho o sobě občas napíšu víc, než bych sama chtěla.Podzimní kolážování

11. října 2011 v 19:17 | signorina Lily
Už dlouho se snažím vymyslet nějaký projekt, který by byl o něčem víc než jen o zaslání fotografií na téma TOHLECTO a TÁMHLECTO. Konečně mám nápad a doufám, že se zalíbí. Zpravidla se tu mé nápady docela chytly (třeba ten nápad založit tenhle klub, ten ušel, ne? :D ale kromě jiného i projekt Rainbow a rubrika Těší mě), takže doufám, že alespoň jeden z vás bude tak statečný a zapojí se i tentokrát. Bude-li to tak, můžeme pokračovat i v dalších obdobích.

O co v tomto projektu půjde?
Nejsem si jistá, jestli výraz "kolážování" vůbec existuje, ale přesně to tu budeme dělat. Tvořit koláže. Ale nemluvím tu o kolážích v grafickém programu nýbrž o manuální práci (tj. rukama vlastníma bez prostřednictví myše). Vaším úkolem (i mým, ale k tomu se teprve dostanu) bude vyfotografovat min. 3 fotografie k tématu (neomezuji vás nijak, klidně foťte jednu věc z více úhlů, záběry se mohou lišit minimálně.. vlastně můžou být 3 stejné! Můžete použít i starší snímky) a vytvořit koláž na papír, čtvrtku, karton, krabici od bot, dřevo.. cokoliv vás napadne. Ale to není vše, koláž doplňte ještě dalšími prvky kromě fotogafií - například kreslete, stříhejte, lepte a tak dále. No a výslednou koláž nezapomeňte vyfotografovat a tu fotografii poslat.

Takže stručně..
TÉMA: Podzim (ve vší své šíři, neboť si opravdu uvědomoji obsáhlost tématu)
ZADÁNÍ: Vytvořit koláž z fotografií a dalších LIBOVOLNÝCH materiálů
ODESÍLAT NA E-MAIL: fotografia-klub@seznam.cz (v případě problémů Elisa.P@seznam.cz)
UZÁVĚRKA: 30.11.2011

Pravidla:
• koláž a fotografie v ní musí být vaší tvorbou
...a to je jediné pravidlo, které musíte dodržet. Jinak máte naprostou volnost, tak jí patřičně využijte!

SLADKÁ ODMĚNA
Pokud se sejdou alespoň 3 koláže, ta, která se mi bude líbit nejvíce, bude odměněna. A odměna nebude žádná hloupost, co si plácnete na blog, nýbrž čokoláda nebo jiná sladkost, kterou vám zašlu poštou (pro Pražáky preferuji osobní předání ;))

A abyste nemohli říkat "to se jí to kecá a vymýšlí blbosti" tímto slavnostně přísáhám, že taktéž vytvořím nějakou koláž :)

sedmá barva duhy: Zelená

9. října 2011 v 19:13 | signorina Lily |  projekt rainbow
Po neoblíbené růžové a netradiční zlaté přejděme k naprosto obyčejné a neutrální (snad) barvě. Zelená je kromě rostlin určitě spousta dalších věcí, takže hledejte, přemýšlejte a posílejte :)

Kdo neví o co tu jde, nechť přečte další odstavec!
Pravidla: žádné černobílé, šedivé a ostatní nebarevné fotografie. Chci vidět barvy! Můžete je hledat venku, mezi lidmi, doma, v jídle.. můžete poslat cokoliv. Podmínkou je, aby barvy byly na fotografii původní - snímky, kterým byl barevný nádech dodán až v počítači a původně byly úplně jinak barevné, ty neberu. Samozřejmě můžete barvy podpořit zkontrasněním a podobnými základními úpravami :) Posílejte maximálně 8 fotografií. Můžete doplnit rámeček i podpis. Minimální rozlišení je 500x375px.
téma: ZELENÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 8.11.2011 (20:00)

Zapojit se mohou členové, správci, ale i náhodní kolemjdoucí. Fotografie můžete zveřejnit na svém blogu dříve, než vyjdou v hromadném článku tady na klubových stránkách. Můžete zasílat i fotografie starší dnešního data, ale v tom případě do e-mailu připište stáří fotografie. A tu roztomile barevnou ikonku si společně s odkazem na klub můžete ke svému článku s fotografiemi připojit.

Zlaté variace

9. října 2011 v 11:07 | signorina Lily |  projekt rainbow
Zlatá barva mi přišla docela těžká, přesto se sešlo celkem 37 fotografií. Čekala jsem mnohem míň, takže jsem ráda, že se tento projekt těší takové oblibě :) Moje komentáře jsou jen mými názory, občas jsou to žvásty, občas s nimi nemusíte souhlasit. Nehádejte se se mnou a neobhajujte se. Napsala jsem, co si myslím a jako vedoucí projektu na to mám plné právo. Nechce-te li číst můj názor, fotografie sem nepsílejte ;)


První klubový sraz - report

4. října 2011 v 18:08 | signorina Lily |  ohledně klubu
Jak jste si nejspíš všichni všimli, plánovali jsme velký sraz našeho fotografického klubu. Organizace byla poměrně otevřená a snažili jsme se vyhovět všem, až nakonec dorazil jen malý počet účastníků. Příště to proto bude jiné. Včas oznámím termín a místo a kdo přijde, ten přijde. Posunování termínů a zdlouhavé dohady vedou k postupnému nezájmu lidí. Přesto si dovolím sraz označit za zdařilý a doufám, že se příště to zase vyjde a potkáme se třeba v hojnějším počtu.


"Po pár měsících, odkdy byl sraz oznámen se konečně uskutečnil. Sice s malou účastí, ale byl :). Program se vydařil a neztratily jsme se, což je hlavní :D. "Výšlap" ke Špilberku a následující focení v Lužáneckém parku i přes značné horko jsem si užila. Nejen díky tomu, že jsem si vyzkoušela fotit někoho jiného než jenom jednu kamarádku, která je ochotná se před objektiv postavit, ale i já mám (konečně) vydařené fotky mé maličkosti (díky Hannah :)). Ono Brno je zvláštní město, nejen, že je krásné architektonicky, ale i tím, že kousek od centra v parku je ticho jako na vesnici a o pár kroků dále je velké náměstí s nákupní zónou ;). Za sebe (a snad i za všechny) mohu prohlásit, že se první sraz Fotografického klubu vydařil a jen očekáváme další."
- Kitt C., www.kitt-c.blog.cz

Chcete-li si přečíst o srazu více a prohlédnout si fotografie, podívejte se do celého článku.Autorky snímků jsou napsány vždy na dané fotografií.

Téma Měsíce: VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP

1. října 2011 v 9:00 | Káti |  téma měsíce
Pro tento měsíc, jsem chtěla vymyslet nějaké originální téma. Něco, kde by se mohli sejí opravdu originální fotky a tak jsem brouzdala myšlenkama a zastavila jsem se u rčení, které je nám všem velmi známé. Určitě ho každý z vás, alespoň jedenkrát v životě použil nebo slyšel. Dost mě zajímá, jestli příjdou nějaké fotky a jak moc originálně se tohoto tématu chopíte. Teď se těším opravdu hodně..:)
Téma měsíce zní:

VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP


  • Připomínám, že fotky mohou posílat, jak členové a správci, tak i náhodní kolemjdoucí, "nečlenové" nebo osoby čekající na příjmutí do klubu. Samozřejmě i ti, kteří přijati nebyli.
  • Fotky posílejte na e-mail:fotografia-klub@seznam.cz nebo cajankova2@seznam.cz ( v případě, že by to nešlo odeslat na klubový e-mail). Uvádějte přezdívku a adresu blogu. Do předmětu uvádějte - TÉMA MĚSÍCE.
  • Fotky můžete odesílat v průběhu celého měsíce, tedy do pátku 31.10.2011 do 24:00 hod

ZÁVISLOST - fotografie

1. října 2011 v 8:00 | Káti |  téma měsíce
První měsíc školy, teda alespoň podle mě, celkem utekl. Hodnocení tohoto měsíce bych raději vynechala, takže se rovnou vyrhnu na hodnocení tématu - téma na měsíc Září, bylo "Závislost" na toto téma se dá vyfotit spoustu fotografií a ten kdo zapojí svou fantazii, může pořídit i zajímavé snímky, tím samozřejmě nechci říct, že se sešli nepodařené fotografie. Každý vyfotil nějakou závislot. Vůbec nevadí, že se sešlo více cigaret (protože tohle je opravdu velká závislost), každá fotografie, i když je třeba na stejný princip, něco jiného a něco jiného mě zaujalo...