Září 2011

Vzpomínka na léto - fotografie

30. září 2011 v 20:00 | členové FK (a Kitt C.) |  téma měsíce
Léto je už neodvratně pryč a nás čekají deště, sníh a více svítící než hřející sluneční paprsky. Ale poj'dme se na následujících pár minut přenést do léta členů Fotografického klubu. Jejich očima procestujeme různé kouty světa, Česka a podíváme se na mnoho zajímavých, krásných a hlavně letních míst ;)


Gabriella: západ slunce v Itálii


Gabriella: můj začátek prázdnin... Votvírák

Konkurz na nového správce klubu

28. září 2011 v 14:19 | signorina Lily |  ohledně klubu
Už jednou e nám stalo, že někteří správci začali klub ignorovat, je to tu podruhé. Tentokrát se to týká Monnie, která byla náhradnicí za první odpadlé správce. Nevyhodnotila soutěž "Světlo v hlavní roli" (s kterou teď vůbec nevím, jak to bude) a ani m ineodpovídá. Dočetla jsem se cosi o nemoci, přesto si myslím, že kdo má možnost psát statusy na facebook, má možnost i odepsat na e-mail nebo zprávu. Ode dneška tedy HLEDÁME NOVÉHO SPRÁVCE. Hlavně pro rubriku "Soutěže", ale nejen pro ni.

Potřebujeme někoho, kdo do klubu vnese své nové nápady a energii a jen tak nás nenechá na holičkách. Chcete-li být správcem klubu, podívejte se na následující podmínky a vyplňte přihlášku. Přihlášku nedávejte do komentářů, ale posílejte na uvedený e-mail! O nejvhodnějším správci rozhodne celý tým až se přihlásí dostatečný počet zájemců, z kterých vybírat. Nebojte se, my nekoušeme a jsme na sebe hodní ;)

Podmínky:
• znalost práce s blog.cz
• zájem o fotografování
• spolehlivost
• komunikace se zbytkem správců
• nadšení pro věc
• dodržování autorských práv
• dobrý písemný projev (dodržovat pravidla pravopisu a určitou kompozici textu)

Co správcovství obnáší:
Každý správce má své rubriky, které spravuje a vyřizuje e-maily vztahující se k daným rubrikám. Od správce se očekává i účast v projektech klubu, leč nemusí být pravidelná. Občas správce pomáhá i s přijímáním členů, přestože to nespadá do jeho pravidelné práce. Důležité je přicházet s různými nápady, nebát se je uskutečnit a také dodržovat slíbené termíny.

Přihláška:
posílejte na e-mail: fotografia-klub@seznam.cz

• přezdívka:
• blog:
• e-mail:
• Proč chceš být správcem?
• napiš nějaký návrh, co nového bys v klubu udělal jako správce - projekt, soutěž, rubriku, článek.. apod.

Růžové variace

24. září 2011 v 17:49 | signorina Lily |  projekt rainbow
I když příspěvků přišlo celkem dost, mnozí z vás zapomněli na jednu důležitou věc a tou je nápad. Květiny jsou hezké, některé jsou skutečně povedené, ale co zkusit poslat i něco jiného? Nejde o to poslat co nejvíce fotografií, ale najít zadanou barvu v co nejneočekávanějších věcech. Nejde o to sesbírat virtuální herbář, ale podívat se kolem sebe a najít barvy nejen v květinách. Nechci samozřejmě říci, ať je neposíláte, to samozřejmě dělejte dál. Ale rozhlédněte se příště lépe a určitě najdete i jiné věci.

Omlouvám se, že článek přidávám až tak pozdě, ale pochopitelně to má své důvody. Nejdříve jsme jela do Francie a vzápětí po návratu onemocněla, takže jsem opravdu nešla na počítač jen kvůli tomu, abych dodělala článek. Chápu, že se na fotografie těšíte, ale vy pochopte, že věčným otravným dotazováním nic neurychlíte. Vždy zveřejňuji včas, nebo se ozvu, pokud ne, pravděpodobně se nemohu dostat k počítači. Čím více bude dotazů, tím rychleji článek nebude. Pokud se to ještě někdy stane, a náhodě holt neporučíš, tak prosím vydržte, až se objeví oznámení nebo samotný článek. Děkuji.

Těší mě - Larone

10. září 2011 v 19:26 | Larone (a Kitt C.) |  těší mě
Po dlouhé době mi do schránky připlul e-mail s členem, který by se rád představil všem návštěvníkům stránek Fotografia. Larone se omlouvám za to, že zveřejnění článku tak dlouho trvalo (nevím, kde mi hlava stojí a začínám z toho šílet) a všechny ostatní vyzývám ke čtení a rozkliknutí celého článku o Larone, velmi talentované (a dle mě nadějné) fotografce.

Ahojky, jmenuji se Lucka na blogu si říkám Larone a jsem celkem společenský člověk, který rád ukazuje svou tvorbu, proto Vás dnes budu otravovat v těší mě právě já. A předem se omlouvám, že je to táááák dlouhé, ale zrovna mám psavou, muhehe :-Dšestá barva duhy: Zlatá

9. září 2011 v 16:12 | signorina Lily |  projekt rainbow
Protože mi pořád posíláte květiny, tentokrát jsem vybrala barvu, kde to možné nebude. Tentokrát očekávám účast menší, ale snad mě překvapíte. Není to těžké, stačí přemýšlet a pořádně se dívat. Pokud opravdu nebudete vědět, přijmu i stříbrné fotografie :)

Kdo neví o co tu jde, nechť přečte další odstavec!
Pravidla: žádné černobílé, šedivé a ostatní nebarevné fotografie. Chci vidět barvy! Můžete je hledat venku, mezi lidmi, doma, v jídle.. můžete poslat cokoliv. Podmínkou je, aby barvy byly na fotografii původní - snímky, kterým byl barevný nádech dodán až v počítači a původně byly úplně jinak barevné, ty neberu. Samozřejmě můžete barvy podpořit zkontrasněním a podobnými základními úpravami :) Posílejte maximálně 8 fotografií. Můžete doplnit rámeček i podpis. Minimální rozlišení je 500x375px.
téma: ZLATÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 8.10.2011 (20:00)

Zapojit se mohou členové, správci, ale i náhodní kolemjdoucí. Fotografie můžete zveřejnit na svém blogu dříve, než vyjdou v hromadném článku tady na klubových stránkách. Můžete zasílat i fotografie starší dnešního data, ale v tom případě do e-mailu připište stáří fotografie. A tu roztomile barevnou ikonku si společně s odkazem na klub můžete ke svému článku s fotografiemi připojit.

Vzpomínka na léto

7. září 2011 v 16:14 | Kitt C. |  téma měsíce
Léto (a prázdniny) uteklo jako voda a teplé letní dny sice ještě stále střídají teplé podzimní dny, ale brzy se babí léto vleje do chladného upršeného podzimu. Mnoho z vás určitě cestovalo po Česku nebo po světě a s nimi v zavazadle sbalené fotoaparáty, jejichž povinností bylo uchovávat letní zážitky. A potom, když počasí nepřeje kraťasům, nátělníkům a koupání je potěšující sednout si a díky fotografiím se přenést do o pár měsíců dřívější doby, do doby teplého léta. Proto teď mluvím ke všem, kteří mají alespoň jednu letní fotku.

Pošlete max. 5 letních fotografií na klubový e-mail fotografia-klub@seznam.cz nebo přímo mně na lenka.bardonova@gnj.cz. Do předmětu prosím uveďte heslo "Vzpomínka na léto". Fotografie posílejte do 30. září, poté se všechny vzpomínky zveřejní jako jedna velká Vzpomínka na léto.

Téma měsíce: ZÁVISLOST

1. září 2011 v 9:00 | Káti |  téma měsíce
Konec dvouměsíčního válení doma, u vody, na zahradách a začátek desetiměsíčního válení ve škole. Pro mnohé je to začátek toho hororu a tyranie. Pro mě má škola dvě stránky, a to dobrou a špatnou, jako všechny věci. Na jednu stranu se tam netěším, ale naopak zase se těším. Ale to trochu odbočuji od mého "poslání".Nebudu to prodlužovat.
Téma pro měsíc Září zní:

ZÁVISLOST

  • Fotky posílejte na e-mail:fotografia-klub@seznam.cz nebo cajankova2@seznam.cz ( v případě, že by to nešlo odeslat na klubový e-mail). Uvádějte přezdívku a adresu blogu. Do předmětu napište heslo - Téma měsíce.
  • Fotky můžete odesílat v průběhu celého měsíce, tedy do pátku 30.9.2011 do 24:00 hod

KONTRAST - fotografie

1. září 2011 v 8:00 | Káti |  téma měsíce
Prázdniny skončily a je tady další konec měsíce. Toto téma bylo zřejmě pro mnohé obtížné, jelikož nepřišlo moc fotografií. Možná je to taky tím, že mnozí z vás prostě byli pryč. I přesto přišly povedené snímky a každý z jiného "soudku" a za to jsem ráda.