Srpen 2011

Velká fotograficko-literárně-tvořící soutěž - vyhodnocení

25. srpna 2011 v 23:27 | signorina Lily
Tak a je to tady, vyhodnocení soutěže, na které jsem se moc těšila. Průběžně jsem prohlížela vaše díla a opravdu se mi líbila, přestože jich nepřišlo tolik, kolik bylo slibování, resp. ne každý přihlášený vůbec něco poslal. Přesto jsem moc ráda, že i tak jste se na to nevykašlali všichni a mnozí z vás se opravdu snažili. V článku je hodnocení každého zvlášť a na konci je napsané konečné pořadí. V anketě můžete hlasovat až do 25. Srpna. Pro složitost organizace a nezájem ostatních budu soutěž hodnotit pouze já. Úkoly do literární části soutěže jsem uložila na web, protože článek by byl příliš dlouhý, kdybych je vložila přímo sem.


Fotografické kurzy - Začátečník

7. srpna 2011 v 19:21 | Káti |  svět fotografování
Mhoho z vás by jistě chtělo navštívit nějaký fotografický kurz, po jehož absolvování by byl o krok blíže k profesionálním fotografiím, a proto na žádost jednoho ze členů klubu a taky proto, že to je opravdu dobrým námětem, budu do této rubriky čas od času přispívat tipy na různé fotografické kurzy. Budu se snažit vyhovět všem, jak začátečník, tak pokročilejším fotografům ve všech městech. Avšak všem vám může být jasné, že nevyhovím každému.

Jelikož se řadím spíše mezi fotografické začátečníky - budou tyto kurzy zaměřeny právě na ně. Omlouvám se pokročilejším uživatelům, ale i na ně se řada dostane.

FOTOŠKOLA zkušených lektorů Megapixelu

pátá barva duhy: Růžová

6. srpna 2011 v 16:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Mnozí z vás mě teď budou nesnášet ještě víc, než když jsem zadala oranžovou. Bylo to samé "tu nemám moc v lásce" takže teď to bude určitě ještě horší. Ale víte co? Růžová je barva jako jiná, takže očekávám spoustu nádherných fotografií.

Kdo neví o co tu jde, nechť přečte další odstavec!
Pravidla: žádné černobílé, šedivé a ostatní nebarevné fotografie. Chci vidět barvy! Můžete je hledat venku, mezi lidmi, doma, v jídle.. můžete poslat cokoliv. Podmínkou je, aby barvy byly na fotografii původní - snímky, kterým byl barevný nádech dodán až v počítači a původně byly úplně jinak barevné, ty neberu. Samozřejmě můžete barvy podpořit zkontrasněním a podobnými základními úpravami :) Posílejte maximálně 8 fotografií. Můžete doplnit rámeček i podpis. Minimální rozlišení je 500x375px.
téma: RŮŽOVÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 5.9.2011 (20:00)

Zapojit se mohou členové, správci, ale i náhodní kolemjdoucí. Fotografie můžete zveřejnit na svém blogu dříve, než vyjdou v hromadném článku tady na klubových stránkách. Můžete zasílat i fotografie starší dnešního data, ale v tom případě do e-mailu připište stáří fotografie. A tu roztomile barevnou ikonku si společně s odkazem na klub můžete ke svému článku s fotografiemi připojit.

Černé variace

6. srpna 2011 v 9:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Tak tu máme černé fotografie. Myslím, že ta barva mnohým z vás moc nesedla, účast taky nebyla tak vysoká, přesto jsem si našla své oblíbené kousky. Tentokrát nebude anketa, protože budu prakticky celý Srpen pryč (i tento článek už je přednastavený), takže bych jí nemohla uzavřít.

Přehlídku fotografií najdete v celém článku ->