Červenec 2011

Téma měsíce: KONTRAST

30. července 2011 v 22:00 | Káti |  téma měsíce
Začíná druhá půlka prázdnin a mnozí z nás se už určitě "těší" do školy. Je tady další měsíc a s ním i nové zadání měsíčního tématu. Téma nemá nic společného ani s prázdninami, létem či školou. Tentokrát zní téma tak trochu umělecky a já čekám, že příjdou samé kreativní fotky. U tohodle tématu máte skoro absolutní volnost, tak jsem zvědavá jak se s tím vypořádáte. Sama zkusím taky něco vymyslet.
Téma zní:

KONTRAST


  • Jako vždy, čekám něco originálního a inspirativního. Záleží na vás jaký kontrast bude fotografie ukazovat.
  • Fotky posílejte na e-mail:fotografia-klub@seznam.cz nebo cajankova2@seznam.cz ( v případě, že by to nešlo odeslat na klubový e-mail). Uvádějte přezdívku a adresu blogu. Do předmětu napište heslo - Téma měsíce.
  • Fotky můžete odesílat v průběhu celého měsíce, tedy do středy 31.8.2011 do 24:00 hod


VODNÍ HRÁTKY - fotografie

30. července 2011 v 15:31 | Káti |  téma měsíce
Upřímně musím říct, že jste mi udělali svými výtvory radost a jsem moc ráda, že tentokrát fotografií přibylo. Kdybych tohle téma měla hodnotit celkově, musím uznat, že jste se ho zmocnili opravdu originálně. Fotky, které můžete vidět mě opravdu zaujaly,a to všechny. Nebyly to jen "Vodní hrátky", ale také "Hrátky s vodou" a přesně takovou originalitu a přístup jsem čekala.

Nakouknutí do světa instantní fotografie

29. července 2011 v 6:47 | signorina Lily |  svět fotografování

Polaroid: červenající se šípky uprostřed léta

Je to jako kouzlo, jednoduchý trik - zmáčknout a chvíli na to držet v ruce hotový snímek. Prakticky žádná práce předtím, žádná práce poté. Klasické analogové fotoaparáty na filmy z trhů ani z povědomí společnosti ještě úplně nevymizely, ale instantní fotografie pomalu upadá do zapomnění. Proč je tomu tak? Je skutečně digitální technologie o tolik lepší, že raději na ten skvostný kousek po babičce, co se vám válí na poličce, necháte prášit? Mě polaroidová fotografie vždy okouzlovala, proto jsem se rozhodla sepsat tento článek. Pokusím se vám říci informace, zajímavosti, popíši vlastní zkušenost a podělím se s vámi o svou tvorbu. Myslím, že instantní fotografie je pro mnohé snem a výzvou. Snad vám tento článek pomůže alespoň trochu poznat její kouzlo.

Jen chci upozornit, že v tomto článku míchám dohromady digitální fotografie s naskenovanými instantními. Rozdíl určitě poznáte, ale raději jsem přidala i popisy.

Přeji příjemné čtení!

Pražské výstavy

24. července 2011 v 14:32 | Káti |  svět fotografování
Musím říct, že jsem naprosto šťastná a nadšená.Nedávno jsem přijela z Prahy, kde jsem jela jen kvůli třem fotografickým výstavám a protože na mě udělaly opravdu dojem, chci se o ně podělit s vámi. Takže pokud budete mít cestu do Prahy určitě aspoň jednu z nich zkoukněte.

Všechny výstavy se teda nachází v Praze v centru.

První výstava na Staroměstkém náměstí v Domě u kamenného zvonu.

Výstava amerického fotografa německého původu Andrease Feiningera s názvem "That's Photography" přibližuje člověku dobu ke konci druhé světové války a také po válce. V prvním a druhém patře můžete shlédnout před třista černobílých fotografií z amerického prostředí, většinou z New Yorku.

Andreas Feininger byl syn významného malíře, kterého můžete na výstavě shlédnout v několika portrétech. Jak říkají odborníci: "Feininger se proslavil svými dynamickými černobílými fotografiemi New Yorku čtyřicátých let, v nichž zachytil rušný život velkoměsta." Byl vynikajícím fotografem na volné noze a stejně tak vynikajícím učitelem. Napsal přes 40 knih o fotografování.V roce 1991 získal cenu Infinity Awards za celoživotní dílo.

Velká fotograficko-literárně-tvořící soutěž - zadání

17. července 2011 v 13:24 | signorina Lily
Jsem moc ráda, že o soutěž máte zájem, doufám, že se budete doopravdy snažit. Pokoušela jsem se vymyslet zajímavé zadání, snad vás bude inspirovast k co největší tvořivosti, času na to máte spousta. Fotografická část bude hodnocena 20 body, literární část a tvořivá část každá 15 body.

Takže soutěžící tedy jsou:
Teen (www.i-am-not-only.blog.cz)
Christine (www.abm.blog.cz)

kam odeslat: fotografia-klub@seznam.cz (pokud by nastal problém, tak na Elisa.P@seznam.cz)
Úkoly nemusíte poslat všechny najednou, klidně je zasílejte postupně.
předmět: Soutěž
do kdy: 5.8.2011 20:00 (hodnocení pak bude trvat cca týden)

A teď přejděme k zadání...

Páté přijímání

14. července 2011 v 11:48 | signorina Lily & Lilly |  příjem členů
Nevím, jak k tomu došlo, ale nahromadilo se už přes dvacet přihlášek a my to nestíháme vůbec číst. Proto se dnes nedostane úplně na všechny, ale nebojte, nezapomeneme na vás :) Všechny členy prosím, aby hlasovali v anketě dole!


Velká fotograficko-literárně-tvořící soutěž

11. července 2011 v 10:00 | signorina Lily
Jedna soutěž nám skončila, i když její vyhlášení ještě není, takže začněme novou. Vůbec se neděste jejího názvu, nepůjde tu o nic, co byste nezvládli, ale nějak jsem to pojmenovat musela. Jak již bylo kdysi dávno v článku o fotografickém srazu zmíněno, v soutěži půjde o věcné ceny, více v CČ, které budou předány mnou osobně (případně jiným správcem) na plánovaném srazu. Pokud sraz neproběhne, ceny zašleme poštou, stejně tak v případě, že vítěz na sraz nedorazí (což bude velká škoda, takže si v tomto případě za trest zaplatí poštovné :D). V této soutěži mě nezajímají znalosti, ani správně nebo špatné odpovědi, zajímá mě vaše tvořivost, nápady, pohled na svět a schopnost prezentovat se. Zkrátka na startovací čáře jste si všichni rovni, nikdo nemůže mít výhodu či nevýhodu.

Více o soutěži si přečtěte v celém článku ->

čtvrtá barva duhy: Černá

9. července 2011 v 16:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Zatím padaly pořád samé zářivé a veselé barvy, tak zkusíme něco jiného. Já vím, že černá zrovna není duhovou barvou, ale jsem hrozně zvědavá na vaše výtvory. Důležité totiž je, že jsou ZAKÁZÁNY černobílé snímky a nějaké odbarvování. Musíte vyfotit něco, co už černé je ;)

Kdo neví o co tu jde, nechť přečte další odstavec!
Pravidla: žádné černobílé, šedivé a ostatní nebarevné fotografie. Chci vidět barvy! Můžete je hledat venku, mezi lidmi, doma, v jídle.. můžete poslat cokoliv. Podmínkou je, aby barvy byly na fotografii původní - snímky, kterým byl barevný nádech dodán až v počítači a původně byly úplně jinak barevné, ty neberu. Samozřejmě můžete barvy podpořit zkontrasněním a podobnými základními úpravami :) Posílejte maximálně 8 fotografií. Můžete doplnit rámeček i podpis. Minimální rozlišení je 500x375px.
téma: ČERNÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 5.8.2011 (14:00) - termín je trochu zkrácený kvůli mému odjezdu pryč, abych stihla přednastavit vyhodnocení

Zapojit se mohou členové, správci, ale i náhodní kolemjdoucí. Fotografie můžete zveřejnit na svém blogu dříve, než vyjdou v hromadném článku tady na klubových stránkách. Můžete zasílat i fotografie starší dnešního data, ale v tom případě do e-mailu připište stáří fotografie. A tu roztomile barevnou ikonku si společně s odkazem na klub můžete ke svému článku s fotografiemi připojit.

Modré variace

9. července 2011 v 10:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Opravdu mě neskutečně těší, jak moc se do tohoto projektu zapojujete. Když jsem ho vytvářela, nečekala jsem takovou odezvu, jste úžasní. Pokaždé chodí na náš e-mail do poslední chvíle tolik krásných snímků, že často nestačím zírat. Na příští barvu jsem opravdu zvědavá, ale o tom už v dalším článku :)

Téma měsíce: VODNÍ HRÁTKY

7. července 2011 v 13:43 | Káti |  téma měsíce
Omlouvám se za menší zpoždění, to víte prázdniny, proto bude trochu kratší doba na odevzdání, ale myslím, že to nikomu vadit nebude. Jelikož začaly letní prázdniny a s těmi se pojí samozřejmě horko, voda, pláže a dovolené (i když s tím horkem tento rok moc nevím..:D )
Téma měsíce na červenec zní:

VODNÍ HRÁTKY

  • Vodní hrátky u jezera, rybníku, na koupališti. Kdekoliv. Můžete vyfotit kohokoliv - člověka, zvíře. Nebo to můžete pojmout úplně jinak..:)
  • Fotky posílejte na e-mail:fotografia-klub@seznam.cz nebo cajankova2@seznam.cz ( v případě, že by to nešlo odeslat na klubový e-mail). Uvádějte přezdívku a adresu blogu. Do předmětu napište heslo - Téma měsíce.
  • Fotky můžete odesílat v průběhu celého měsíce, tedy do 30.7.2011 do 24:00 hod
Těším se na vaše příspěvky..:)