Červen 2011

svět fotografování - úvod

22. června 2011 v 18:46 | Káti |  svět fotografování
Jak už název napovídá, v téhle rubrice se budete moct seznámit se slavnými i méně známými fotografy, dozvědět se o všelijakých výstavách a mnoho dalších, snad zajímavých, věcech.

Příspěvky samozřejmě můžete posílat i vy členové a to o čemkoliv, co se vám zdá vhodné pro tuto rubriku. Takže pokud je něco o čem byste rádi řekli ostatním, posílejte články na klubový e-mail fotografia-klub@seznam.cz. Nezapoměňte do předmětu uvést "Svět fotografování". E-maily odesílejte se svou přezdívkou a adresou blogu.

Těší mě - Leňaca

18. června 2011 v 12:02 | Leňaca (a Kitt C.) |  těší mě
Dnes se představí další člen z naší fotografické bandy. A je to právě Leňaca (mimochodem jsme jmenovkyně :)), nadšená fotografka, převážně koní.

Těší mě - Bruneta

11. června 2011 v 7:00 | Kitt C. |  těší mě
Další z řad našich členů poodkryje svůj závoj anonymity a ti, kteří nechodí na Brunetin blog, více poznají navždy šílenou Brunetu (crazygirl-forever.blog.cz)

No, kde jen začít? =)
Nacházím se zde už patnáctým rokem, i když by mi to nikdo netipl - jsem děsně malinká a drobounká. Ale asi bych upřesnila jen dvě věci - jsem totálně šílená, a ujetá na melíry všech možných barev.(momentálně nosím na hlavičce modrou barvu)
Mám ráda historii, přírodovědné předměty, a k smrti NENÁVIDÍM matematiku.
No, a teď k tomu hlavnímu tématu - fotografování. Nejsem nijak zvlášť v něčem dobrá ani výjimečná, ale i když se některým má tvorba nelíbí, focení miluji - a to naprosto čehokoliv. Dokážu se bezvadně uvolnit, protřídit si myšlenky a odreagovat se. Je to prostě takový můj malý svět, kdy jsem pánem já a všechno určuji.
Ve fotografování se mi líbí snad všechno, řekla bych, že se nedá nic zkazit. Ale co mám asi nejradši, je západ slunce a focení makrem. Líbí se mi, když je něco krásně zaostřené, nebo to v sobě má zvláštní nádech, myšlenku a cit. V poslední době se těžko najde něco originálního, jelikož nějakou věc vyfotí x lidí, a časem se cit vytratí. Ale nejspíš je to také o tom, že to toho člověka prostě baví.
Řekla bych, že určitý vzor nemám… nebo možná ano! Jsou to všichni lidé tady, a prostě každý, koho baví fotit. V neposlední řadě to bude moje starší sestra, která s focením začala dřív než já. To její hezké fotky mě rozhýbaly k tomu jí šlohnout (samozřejmě s jejím povolením xD) foťák, a fotit, fotit a fotit.
Jsem ráda, že jsem v klubu, kde je tolik šikovných lidí, a já si mám co prohlížet a inspirovat se =).
Brunettřetí barva duhy: Modrá

9. června 2011 v 17:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Opravdu se mi líbí, jak se zapojujete do duhového projektu, takže vyhlašuji další barvu. Po váhání jsem vybrala barvu, která se dá najít snad všude, proto se snažte o co největší originalitu. Držím vám pěsti!

Kdo neví o co tu jde, nechť přečte další odstavec!
Pravidla: žádné černobílé, šedivé a ostatní nebarevné fotografie. Chci vidět barvy! Můžete je hledat venku, mezi lidmi, doma, v jídle.. můžete poslat cokoliv. Podmínkou je, aby barvy byly na fotografii původní - snímky, kterým byl barevný nádech dodán až v počítači a původně byly úplně jinak barevné, ty neberu. Samozřejmě můžete barvy podpořit zkontrasněním a podobnými základními úpravami :) Posílejte maximálně 8 fotografií. Můžete doplnit rámeček i podpis. Minimální rozlišení je 500x375px.
téma: MODRÁ
kam posílat: na e-mail fotografia-klub@seznam.cz (nezapomeňte uvést svou přezdívku, případně i adresu blogu)
do kdy posílat: do 8.7.2011 (20:00)
Zapojit se mohou členové, správci, ale i náhodní kolemjdoucí. Fotografie můžete zveřejnit na svém blogu dříve, než vyjdou v hromadném článku tady na klubových stránkách. Můžete zasílat i fotografie starší dnešního data, ale v tom případě do e-mailu připište stáří fotografie. A tu roztomile barevnou ikonku si společně s odkazem na klub můžete ke svému článku s fotografiemi připojit.

Oranžové variace

9. června 2011 v 10:00 | signorina Lily |  projekt rainbow
Pomalu hned jak jsem vyhlásila téma, začaly mi chodit fotografie. Musím uznat, že ač mnozí z vás nemají oranžovou příliš v lásce, téma se povedlo. Sešlo se celkem téměř padesát originálních snímků (+ 4 ode mě), oproti minulému kolu velmi různorodých a nápaditých. Kvůli nedostatku času (znáte to, bude končit škola..) jsem nestihla uvést adresy autorů, snad nevadí. Většinu z nich naleznete v našem seznamu členů ;)

Opět budeme hlasovat o nejlepšího fotografa kola, jehož dílo bude zdobit menu po příští měsíc, a to od 16.6., kdy skončí toto hlasování, do 16.7., kdy ukončíme hlasování příští.

...

Jak na makro snímky bez makro objektivu?

6. června 2011 v 7:00 | Larone (a Kitt C.) |  rady a nápady
Protože mám volnou chvilku, rozhodla jsem sepsat pár informací o makru a jeden tip pro majitele digitálních zrcadlovek: Jak na makro snímky bez makro objektivu?
Určitě jste už někdy viděli makro snímky hmyzu, rostlin a různých předmětů. Makrofotografie se velikostí více podobají předmětu, než když se na předmět díváme pouhým lidským okem. Většinou jste mohli makrofotografie vidět v měřítku 1:1, ale existují i speciální objektivy, díky kterým dokážete vyfotit snímky v poměru až 1:30, v tomto případě se už ale jedná o mikrofotografii.


Těší mě - Hannah

4. června 2011 v 12:00 | Kitt C. |  těší mě
Týden uběhl jako voda a je tady zase pravidelné představení dalšího člena klubu. Tentokrát se seznámíte s malou usměvavou "sněhulačkou" Hannah, jejíž sídlem je little-smile-girl.blog.cz.

Soutěž: Světlo v hlavní roli – info

1. června 2011 v 22:58 | Monnie
Můj první článek na blogu :) pod perexem je *kraťoulinký info o mě a info co tu vůbec budu dělat*, ale teď už k soutěži. Skoro celý den jsem přemýšlela jaký téma zvolit na mojí první soutěž. Nakonec jsem došla k "SVĚTLO V HLAVNÍ ROLI". Podle mě se to dá pojmout dost kreativně, každopádně ke vzniku každý fotky potřebujeme světlo, tudíž tohle téma můžete pojmout v podstatě podle sebe a dá se říct, že fotku můžete poslat jakoukoliv, ale při hodnocení určitě bude brán ohled na to jak moc kreativně (a zda vůbec) jste světlo použili.

LÁSKY ČAS - fotografie

1. června 2011 v 9:00 | Káti |  téma měsíce
Měsíc uplynul jako voda a máme tady konec Května, tím pádem ukončení prvního měsíčního tématu, které znělo LÁSKY ČAS. Sama osobně jsem čekala hojnější účast, ale protože to bylo teprve první zadané téma, prominu vám to. :) Už teď máte totiž možnost posílat fotky na další téma a to se snad dočkám více fotografií. ;)

FOTOGRAFIE V CELÉM ČLÁNKU >

Téma Měsíce: ZÁZRAK

1. června 2011 v 8:00 | Káti |  téma měsíce
První téma se nedočkalo velkého úspěchu, ale i přesto se sešly povedené fotky. Dlouho mě nenapadalo žádné téma na měsíc červen, až jsem si jednou sedla a opravdu nad tím začala přemýšlet, došla jsem k názoru, že tohle bude nejlepší. Snad vás toto téma neodradí a budete posílat stále více a více fotek.
A jaké je tedy téma měsíce na červen? Téma měsíce zní:

ZÁZRAK

  • Zázrak se dá vyfotit kdekoliv, protože to může být cokoliv. Jen tak pro inspiraci mě napadlo např.: narození dítěte, ukáz na obloze, pěkná kytka..apod...myslím, že příjdete na spoustu věcí..:)
  • Fotky posílejte na e-mail:fotografia-klub@seznam.cz nebo cajankova2@seznam.cz ( v případě, že by to nešlo odeslat na klubový e-mail). Uvádějte přezdívku a adresu blogu. Do předmětu napište heslo - Téma měsíce.
  • Fotky můžete odesílat v průběhu celého měsíce, tedy do čtvrtka 30.6.2011 do 24:00 hod
Těším se na vaše příspěvky..:)