Březen 2011

Vyletí ptáček!

31. března 2011 v 18:35 | signorina Lily |  ohledně klubu
Příznačný nadpis :) Tento článek píši za sebe, ale také za všechny správce klubu. Dnešním dnem klub oficiálně spouštíme. Zatím tu nemáme ani členy, ani hromadu článků, ale doufáme, že se to brzo změní. My pro to uděláme maximum.Teprve se rozjíždíme, takže nové články budou přibývat spíše organizační a od správců. Jak bude růst počet členu, budou také přibývat články :)

Pokud jste právě zavítali na naše stránky, podívejte se tu. Budeme rádi, když vás náš klub zaujme a radostí bez sebe, přidáte-li se k nám. Všechno důležité již bylo řečeno a vy se to dovzíte, pokud v menu klepnete na odkaz "více o klubu". Stručně řečeno, doufáme, že nám všem společně se povede vybudovat skvělý klub! :)

Na svou stránku si můžete umístit malou ikonku nebo větší banner, které naleznete po rozkliknutí výše zmíněného odkazu "více o klubu".

zatoulaná kočka - úvod

27. března 2011 v 20:37 | kočka |  zatoulaná kočka

Tenhle blog je plný fotografování.. na co si ohledně fotografie vzpomenete, to tu může být. Ale je potřeba si od toho všeho taky odpočinout. A s tím nám pomůže naše zatoulaná kočka, která se toulá všemožnými končinami blogového světa a pokaždé přinese něco jiného.

Zkrátka a dobře, v této rubrice naleznete guláš všeho, co není fotografování.Můžete nám sem zaslat svoje obrázky, kresby a malůvky. Může to být i literární okénko pro básně, povídky a příběhy. Může to být počítačová grafika, ruční výrobky, třeba i šití, pokud šijete! Můžete se tu podělit o dobré vtipy, o vaše myšlenky a citáty nebo doporučit třeba zajímavou knížku nebo film. Co vás napadne, to nám sem pošlete na e-mail fotografia-klub@seznam.cz!

Soutěže

16. března 2011 v 17:44
• AKTUÁLNÍ SOUTĚŽE:
Literární soutěž časopisu Abdon
krátkodobá soutěž - vytvoření krátké básně


• UKONČENÉ SOUTĚŽE:
Vytvoř logo pro Fotografia
grafická soutěž o nové logo pro náš klub

soutěž založená na duelech a hlasování

jednokolová soutěž s několika kategoriemi o věcné ceny

těší mě - úvod

16. března 2011 v 17:41 těší mě
Rubrika "Těší mě" je místem, kde můžete všem představit sebe a svou tvorbu. Napište pár vět o sobě, klidně přidejte nějaké fotografie a odpovězte na níže uvedené otázky (klidně je zakomponujte do textu). Zkrátka se nějak představte, fantazii se meze nekladou - čím zajímavější vizitka, tím větší pozornost čtenářůtéma měsíce - úvod

16. března 2011 v 17:35 téma měsíce
Fotografická obdoba klasického tématu týdne, které na blog.cz jistě všichni znáte. Ale protože chápeme, že nemáte tolik času, máte na vyfotografování daného tématu celý měsíc. S návrhy témat můžete přijít i vy, v komentářích u tohoto příspěvku nebo nás kontaktujte na klubový e-mail fotografia-klub@seznam.cz (předmět "Téma měsíce").

Z každého měsíce vybereme jednu fotografii, která se nám bude líbit nejvíce, a vystavíme ji zde, na hlavní stránce jako Fotografii měsíce.

rainbow - úvod

13. března 2011 v 20:40 | signorina Lily |  projekt rainbow
Fotografové a fotografky,
chystám na vás speciální projekt!

Projekt nese název rainbow (angl. duha). Za prvé proto, že já to slovíčko opravdu zbožňuji a za druhé proto, že naprosto přesně vystihuje jeho podstatu.

A o co tedy jde?
Jedná o měsíční projekt. Na začátku bude vyhlášena jedna barva a vy pak máte celý měsíc na to, abyste vyfotili fotografii, která ji nejvíce vystihuje. Během měsíce může každý člen zaslat libovolné množství fotografií (resp. dáme limit tak 8) na danou barvu. Po měsící barvu stopnu a všechny došlé výtvory zveřejním v jednom článku společně s anketou, kde můžete zvolit nejzdařilejší snímek. Jaká bude odměna pro autora, to ještě uvídme ;)

rady a nápady - úvod

13. března 2011 v 20:33 | signorina Lily |  rady a nápady
Sekce rady a nápady je tu pro všechny, kteří si nevědí rady - ti zde možná naleznou pomoc i pro ty, kteří toho vědí až moc - ti se zde můžou o znalosti podělit.

Co všechno patří do této rubriky:
Sem úplně všechno, co se fotografování týká. Různé rady a tipy pro samotný proces fotografování, návody pro počítačové úpravy, tipy na pěkná místa pro focení, rady ohledně vybavení atd.

Chcete přispět do této rubriky?
Pošlete svůj článek na klubový e-mail fotografia-klub@seznam.cz.
Do předmětu napište "Rady a nápady".

Pokud si nejste jisti, zda sem váš článek patří, pošlete jej a my ho správně zařadíme :)

Informace o klubu Fotografia

13. března 2011 v 20:24 ohledně klubu
Oficiální spuštění klubu: 31.3.2011

Naše idea
Cílem našeho klubu je sjednotit fotografické blogy a vytvořit klub, kde si každý najde ten svůj "šálek kávy". Chceme dostat fotografické blogy co nejvíce do podvědomí ostatních a rozšířit tak obzory všem. Dáváme každému možnost, aby ukázal svou tvorbu a našel si oblíbence mezi ostatními. Snažíme se vytvořit zábavu i poučno a každému tak pomoci se dále rozvíjet. Věříme, že v každém někde dřímá umělecká duše, je jen třeba jí popostrčit tím správným směrem. Proto tu jsme, abychom si vzájemně pomohli s bavili se!

Jsou jiné kluby.. proč další?
Ano, jsou kluby jako Autorský klub, Klub snílků a další, v kterých mají prostor všichni. A o to právě jde. Aby to bylo spravedlivé, fotografie dostává málo prostoru. Je to pochopitelné, protože ne všichni se o ni zajímají. Právě proto je tu náš klub. Zde je veškerý prostor věnovaný fotografii a jsou tu pouze lidé, které to zajímá. V tom jsme výjimeční. Nechceme vytvořit konkurenční prostředí pro jiné kluby ani "bojovat" o členy. Spíš chceme vytvořit jakousi odnož všech těch klubů, ale pro ještě vyhraněnější skupinku lidí.

Co obnáší členství:
Každý člen bude vypsán v seznamu členů společně s odkazem na svůj blog a malou vizitkou včetně ukázky své tvorby.. Člen klubu může přispívat do jakékoliv rubriky, stačí článek zaslat na email s patřičným předmětem a my už si s tím poradíme :) Veškerá jeho tvorba v rámci klubu bude zveřejněna zde na stránkách. Takže kromě jiného se jedná i o velkou míru propagace. Proto, prosím, náš klub nevyužívejte jen jako vhodnou pomůcku ke "zviditelnění se". Pouze o to tady nejde.
Povinností člena je respektovat pravidla a dění v klubu. Může si dát na svůj blog ikonku nebo textový odkaz na klub. Nikoho k tomu nenutíme, ale samozřejmě oceníme, pokud dáte světu o klubu vědět.

V případě jakýchkoliv dotazů se ptejte zde v komentářích, odpovíme vám také tam :) Nebo napište e-mail.
ikonky od Sinai (www.sinart.blog.cz)

Registrace člena

13. března 2011 v 19:51
Chcete se stát členem našeho klubu?
Stačí si přečíst pravidla, splňovat je a do komentářů k tomuto článku vyplnit přihlášku.

PŘIHLÁŠKA
* jméno (přezdívka):
* adresa blogu:
* co váš blog obsahuje: př. fotografie (můžete zmínit i jakým žánrům se věnujete), deníček, povídky, kresby, recenze atd.
* váš e-mail: pokud si nepřejete, aby byl zveřejněn na těchto stránkách, napište to
facebook: máte-li pro prezentaci svých fotografií vytvořenou stránku na facebooku (neodkazujte na osobní profily)
* pár vět o sobě: tento text bude v případě přijetí napsán ve vašem medailonku v seznamu členů
* Jabka nebo hrušky?
ukázka fotografií: Pokud vás přijmeme, v seznamu členů bude váš medailonek ke kterému je možné přidat až 3 vaše ukázkové fotografie. Odkazy na tyto snímky můžete přidat už k přihlášce (pokud se tak nerozhodnete, je třeba zaslat je po přijetí e-mailem)

*položky označené hvězdičkou je nutné vyplni, jinak přihlášku ignorujeme.

Přihlášky vyřizujeme postupně. Pokud vás přijmeme, budete zařazeni do seznamu členů a dostanete e-mail potvrzující přijetí (proto je nutné ho v přihláčce uvést). Berte na vědomí, že zájemců je mnoho a času správců málo, proto se přijímání může, obzvláště v létě a o Vánocích, protáhnout. Již vyřízené přihlášky z komentářů mažeme :)

Nezveřejní-li se váš příspěvek, protože ho systém vyhodnotí jako spam, NEPŘIDÁVEJTE přihlášku znovu a ani nepřidávejte další komentář, my si jí všimneme i tak. Více přihlášek váš vstup do klubu neurychlí ;)

Pravidla klubu

13. března 2011 v 19:43
Nechceme nikoho svazovat ošklivými pravidly, ale jak se říká, všechno je má. Tento klub je pro šikovné a chytré lidi, kterým jistě nebude pár drobných pravidel dělat problém.

PRO VSTUP DO KLUBU:
• každý blog, podávající přihlášku musí být minimálně měsíc starý (resp. musí obsahovat nějaké články)
• blog by se měl alespoň částečně týkat fotografování - věci jako zkopírované obrázky, nelegální odkazy na hudbu apod. sem nepatří; spřátelování, bleskovky a další věci nám v jisté míře nevadí, pokud je ostatní tvorba na blogu vaší autorskou
• přijímáme blogy na blog.cz, blogspot, ale i jiných hostinzích, samozřejmě i weby
• je možné se o členství přihlásit i bez blogu (např. facebooková stránka, deviantart..)
• pokud podáte přihlášku a v průběhu jejího vyřizování blog přesunute, můžete se ozvat, jinak bude přihláška nepřijata

OBECNÁ PRAVIDLA:
• Každý člen, který nebude respektovat pravidla, můžeme být kdykoliv vyloučen
• V klubu si nenadáváme, mluvíme co nejméně sprostě a nepropagujeme žádné nevhodné materiály

PRÁVA A POVINNOSTI ČLENA
• Žádný člen klubu nesmí kopírovat beze zdroje nebo vydávat cizí fotografie za své
• V případě, že se stanete členem a svou stránku přesunete na jino uadresu, stačí nám napsat a můžete zůstat stále členem. Pokud se nám neozvete, předpokládáme, že nadále nemáte o členství v klubu zájem.
• Člen má právo přispívat do projektů a rubrik, zapojovat se do soutěží a propagovat se zde na blogu prostřednictví rubriky Těší mě
• Nenutíme naše členy, aby klub navštěvovali, ale pokud se někdo zaregistruje, měl by se zapojovat i do dění klubu - o tom to totiž celé je